Edytujesz „Calisia”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Calisia''' – polska fabryka podniszczonych [[pianino|pianin]] i [[fortepian]]ów mająca swoją siedzibę w [[Kalisz]]u. Jest na tyle stara, że została wpisana na oficjalną listę polskich zabytków.
'''Calisia''' – polska fabryka podniszczonych pianin i fortepianów, mająca swoją siedzibę w [[Kalisz]]u. Jest na tyle stara, że została wpisana na oficjalną listę polskich zabytków.


== Produkty firmy ==
== Produkty firmy ==
Firma została założona w roku 1878, a jej pierwsze produkty były rzekomo całkiem niezłe – średnia sprzedaż wynosiła jeden fortepian i dwa pianina na miesiąc. Taki status utrzymywał się mniej więcej do połowy dwudziestego wieku, kiedy ludzie się zorientowali, że lepiej już kupić fortepian [[Yamaha Corporation|Yamaha]] od losowego Chińczyka niż kupować bardzo drogie produkcje rodzimej firmy.
Firma została założona w roku 1878, a jej pierwsze produkty były rzekomo całkiem niezłe – średnia sprzeda z wynosiła jeden fortepian i dwa pianina na miesiąc. Taki status utrzymywał się mniej więcej do połowy dwudziestego wieku, kiedy ludzie się zorientowali, że lepiej już kupić fortepian Yamaha od losowego Chińczyka niż kupować bardzo drogie produkcje rodzimej firmy.<br/>

Calisia zakończyła działalność w roku 2007 z niewiadomych przyczyn. Mimo to skrzeczące fortepiany tej firmy i tak pozostają w szkołach muzycznych.
Calisia zakończyła działalność w roku 2007 z niewiadomych przyczyn. Mimo to skrzeczące fortepiany tej firmy i tak pozostają w szkołach muzycznych.


{{stub|muz}}
{{stubmuz}}
{{instrumenty}}


[[Kategoria:Producenci instrumentów muzycznych]]
[[Kategoria:Producenci instrumentów muzycznych]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: