Edytujesz „Chrupki”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Chrupkii.jpeg|120px|right|thumb|Chrupki luksusowe]]


'''Chrupki''' – to takie coś, o bliżej nieokreślonym kształcie i kolorze, wyglądające, jak niektórzy sądzą - apetycznie (pozory mylą!), popularne w supermarketach, hipermartekach oraz w co mniejszych spożywczakach. Pokarm pokrewny z [[Chipsy|chipsami]], aczkolwiek te chipsy, które są z kukurydzy, również nazywa się chrupkami.
'''Chrupki''' – Pokarm pokrewny z [[Chipsy|chipsami]]<ref>choć te chipsy, które są z kukurydzy, również nazywa się chrupkami</ref>, produkowany z [[kukurydza|kukurydzy]] oraz konserwantów. Mimo wyraźnego posmaku styropianu i faktu, że podczas spożywania większość porcji spada na podłogę w postaci okruszków, niewątpliwą zaletą chrupek jest fakt, że ich termin przydatności do spożycia nie ma znaczenia. Znalezione pod tapczanem pośród kilkuletnich glutów i następnego pokolenia kotów z kurzu, ciągle będą chrupiące i jadalne.
Inne znaczenie: potocznie karma dla psów, kotów, chomików lub innych zwierząt domowych – i tak na jedno wychodzi. Często produkowana z kukurydzy oraz konserwantów, bogata w witaminy i cenny błonnik.


== Cechy charakterystyczne<ref>Dla rodzaju luksusowego (patrz: fotka)</ref> ==
== Zastosowania ==
* chrupkie
Obok jedzenia, głównym zastosowaniem chrupek, jest możliwość użycia ich do budowania rozmaitych konstrukcji, jako tańszego zamiennika tradycyjnych klocków. W tym celu należy jedynie nieco zwilżyć je przed połączeniem, najlepiej własną śliną. Przy odrobinie cierpliwości a także odpowiednio dużym zapasie chrupek, można uzyskać w ten sposób naprawdę imponujące konstrukcje, o trwałości dorównującej amerykańskiemu budownictwu.
* wzmagają produkcję kału
== Chrupki w kulturze ==
* smaczne
Zgodnie z najnowszymi odkryciami [[Archeologia|archeologów]], [[Majowie|Majowie]] wierzyli, że ludzkość powstała nie z kukurydzy a z kukurydzianych chrupek, sklejonych śliną boga Quetzalcoatla.
* zdrowe (zależy)
* z kukurydzy (w najlepszym wypadku)
* w niektórych przypadkach<ref>1/10 w przypadku luksusowym, a w zwykłych co druga osoba posiada takie dolegliwości</ref> występują silne gazy (rakotwórcze).


=== Cechy charakterystyczne dla typowych chrupek ===
== Zobacz też ==

* [[Maczugi]]
* czerstwo-chrupkie
* [[chipsy]]
* powodują nieprzyzwoitą [[sraczka|sraczkę]]
* smaczne (śladowe ilości)
* niezdrowe (zawsze)
* z [[Plik:Cenzura2.svg|30px]]/bógwieczego.
* w smaku podobne do styropianu
* zawierają śladowe ilości orzechów arachidowych (nikt jeszcze tego nie potwierdził, ze względu na brak składu na opakowaniu)
* produkowane z niezidentyfikowanych chemikaliów
* Chrupki kolorowe zawierają śladowe ilości spermy.

== Chrupki o sobie ==

















CHRUPKI NIE MÓWIĄ, IMBECYLU!

== Skład ==

* Stryropian FS (Farfoclowość Styropianowa, czyli ile cm^3 glutów zostanie, po przeżuciu 1m^3) 0.1 - 10%
* Styropian FS 0.2 - 5%
* Powietrze - 10%
* Klej ze znaczków pocztowych - 1%
* Śladowe ilości orzechów - 74%

== Uwaga! ==

* Jesz je tylko sklejając śliną kilka na raz.
Podczas spożywania owego specyfiku zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą (ewentualnie weterynarzem), gdyż każda chrupka nieprawidłowo połykana zagraża twojemu życiu, a nawet zdrowiu.
== Zobacz też: ==

* [[Chipsy]]
* [[Kukurydza]]


{{przypisy}}
{{przypisy}}
{{Jedzenie}}
{{stubkuch}}


[[Kategoria:Słodycze]]
[[Kategoria:Sztuka kulinarna|Chrupki]]
[[Kategoria:Przekąski]]
[[Kategoria:Przemysł spożywczy|Chrupki]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: