Edytujesz „Dawid Kubacki”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Dawid Kubacki''' (ur. [[12 marca]] [[1990]]) - kolejne polskie beztalencie w skokach narciarskich.
{{sur|polskiego skoczka|imię|Dawid}}
{{popr|Przejrzeć, zaktualizować, zredagować fragmenty o ''pseudoosiągnięciach'' tak, by rzeczywiście bawiły}}
[[Plik:Kubacki Dawid.jpg|thumb|235px|Dawid podczas swojej ulubionej skokowo pory roku – lata]]
'''Dawid „Dzióbão” Kubacki''', od 29 grudnia 2020 znany również jako '''Tata Zuzanny''' (ur. [[12 marca]] [[1990]] w Nowym Targu) – dla Polaków antywzór skoczka, przez lata uchodził za polskiego mistrza skoków na igelicie, będącego nielotem zimowym. Obiekt nieokiełznanej nienawiści wszystkich sierot po małyszomanii, domorosłych fachowców od skoków, którzy nigdy nie skoczyli dalej niż 3,14 metra z dachu garażu przy korzystnych wiatrach huraganowych.


== Początki kariery ==
== Kariera ==
Dawid, jak wielu chłopców z rejonów górskich, uległ małyszomanii i zaczął skakać. W szkole, mimo częstych wyjazdów na treningi, był prymusem ze średnią ponad 5.0. Odnosił sukcesiki juniorskie pozwalające mu na wyszarpanie jakiegoś stypendium, ale wśród austriackich rówieśników budził raczej politowanie niż podziw.


== Kariera sezony 2008/2009-2009/2010 ==
==== Początek kariery - sezon [[2008]]/[[2009]]
W Pucharze Świata zadebiutował [[16 stycznia]] [[2009]] w Zakopcu. Oczywiście się skompromitował, zajmując 49 miejsce.
Dawid punktował w tak uwłaczającym godności skoczka [[Puchar FIS w skokach narciarskich|Pucharze FIS]] lub lepszym, ale i tak słabym [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich|Kontynentalu]]. Wygrywając i stając na podium FIS Cup i zbierając 47 punktów w PK, rokował i został powołany na PŚ w [[Zakopane]]m [[16 stycznia]] [[2009]]. Niespełna 19-letni Dawidek zastosował tutaj styl nielota – raz odpadł w kwalifikacjach, a raz 49 miejsce.


==== Sezon [[2009]]/[[2010]] ====
Latem 2009 zdobył 9 pkt w Hakubie (nic dziwnego, skoro tam wielu nie jeździ). W sezonie 2009/2010 był lepszy: 25 miejsce w PK spowodowało, że pojechał nie tylko do Zakopca, ale także i do Sapporo. Ponieważ Dawid jest nielotem zimowym, nie zdobył punktów PŚ, a jego miejsca to: 37 i 32 w Sapporo, 40 i 43 w Zakopanem. Fakt, iż ten sezon zimowy był najlepszy w jego karierze, uczcijmy minutą ciszy.
Wystąpił cztery razy w PŚ i cztery razy przeszedł kwalifikacje, ale nie zdobył punktu w żadnym konkursie. W Kontynentalu skakał nieźle, zajął 4. miejsce podczas konkursu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem, [[7 lutego]] [[2010]] roku.


== Lato 2010 i zima 2010/2011 ==
==== Lato 2010 ====
Dawidek wyczyniał cuda jak cała kadra [[polska]]. Byliśmy lepsi od [[Austria]]ków, Norwegów, Finów i Japończyków! Dawid był '''PIĄTY''' w LGP, będąc '''DWA''' razy na podium w Hakubie.
Lato 2010 było cudne dla Dawida. Jego forma eksplodowała, czego skutkiem było regularne plasowanie się w 10, a 2 razy na podium (2 razy drugie miejsca w Hakubie). Już w październiku/listopadzie stał się z dobrego skoczka nielotem: 3 pierwsze konkursy PŚ zakończył na etapie kwalifikacji, razem z innymi nielotami (Krzysztof Miętus, [[Klemens Murańka]] i czasem [[Marcin Bachleda]]). W 4 konkursie ''znacznie'' się poprawił (zdaniem Kruczka) i zajął 44 miejsce. Dalej chociaż się kwalifikował, jednak nigdy do trzydziestki. Najwyższe miejsce to 32 w Engelbergu (przez ujemną bonifikatę go nie było w II serii). W Turnieju Czterech Skoczni zakwalifikował się do każdego konkursu, jednak i tak beznadziejnie: 40 miejsce w Oberstdorfie, 40 miejsce w Ga-Pa, 48 w Innsbrucku i 43 w Bischofshofen. TCS ukończył na 43 pozycji. W Harrachovie oddał w kwalifikacjach beznadziejny skok na 148 m, który został jego nowym rekordem życiowym, wobec czego (beznadziejnego skoku, nie rekordu) nie wystąpił w obu konkursach. Wystąpił jeszcze w Zakopanem, bez punktów oczywiście, po czym [[Łukasz Kruczek]] odesłał go do Pucharu Kontynentalnego, gdzie z trudem kwalifikował się do trzydziestki (a to już poziom prawdziwego nielota). Więcej się nie pojawił w PŚ, toteż nie kompromitował siebie.


==== Sezon [[2010]]/[[2011]] ====
W tym sezonie po słabych skokach często się cieszył – wziął sporą przywarę po Marcinie Bachledzie i Łukaszu Rutkowskim.
Jak zwykle, lato było dla nas jak sen. Dawid skakał beznadziejnie, powtarzając Tonia Tajnera. Tylko raz przeszedł kwalifikacje, zajmując w konkursie 44 miejsce.


== Podsumowanie ==
== Lato 2011 i zima 2011/2012 ==
Dawid nadaje się tylko na letniego skoczka, ale bardziej obchodzą wyniki zimowe. Sezonem 2010/2011 pokazał nam, że nie ma talentu i powinien skakać w [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich|Kontynentalu]], albo zakończyć karierę.
Po beznadziejnej zimie, Dawid się odbudowywał, chociaż stracił formę z ubiegłego lata. Zazwyczaj
zajmował miejsca ok. 30, często psuł skoki i nie wchodził do II serii.


{{Skoczkowie1}}
Dawid po raz drugi udowodnił, że jest ciepłolubny – ten sezon był jeszcze gorszy. Jednak wyniki odniesione w PŚ były nieproporcjonalnie lepsze od wyników w Kontynentalu – w PŚ wystąpił w czterech konkursach, w których był odpowiednio 36., 46., 34. i 36., a w Kontynentalu miał jeszcze większe problemy z awansem do trzydziestki niż w sezonie poprzednim.

== Wreszcie! ==
Po beznadziejnym okresie od listopada 2010 w końcu zdobył punkty w Kuusamo, zajmując 22 miejsce. Pierwsze [[Maciej Kot|koty]] za płoty – potem zaczął regularnie punktować. Gdy wszyscy Polacy się odbudowali [[15 grudnia]], Dawid postanowił to uczcić, zajmując 9 miejsce. Dzień później był siedemnasty. W Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen punktował. Jednak, gdy okazało się, że będziemy mieli 6 dobrych Polaków, przestał punktować i pierwsze punkty po Garmisch-Partenkirchen były dopiero w Japonii, gdzie był dwudziesty trzeci i siedemnasty. Gdy nauczył się chociaż podstaw latania na mamucie, w drugim konkursie na [[Vikersundbakken]] zajął 28 miejsce. Potem w Harrachovie zdarzyła się rzecz nie do opisania – po pierwszej serii był na przeciętnym 25. miejscu, a po drugiej spadł na 30. beznadziejnym skokiem na 114 metrów.

== Pseudoosiągnięcia krajowe, które się nie liczą ==
Zdobył, co prawda, medal zimowych mistrzostw kraju w skokach narciarskich mężczyzn, ale cóż to za kraj, raptem trzydzieści kilka milionów mieszkańców, z czego ponad połowa to [[kobieta|kobiety]].

== Pseudoosiągnięcia międzynarodowe, które się nie liczą ==
Zdobył, co prawda, drużynowo brązowy [[medal]] za skoki narciarskie na zimowych mistrzostwach świata [[nuta|FIS]], ale cóż to za mistrzostwa świata, gdy nie startował nikt z półkuli południowej. Nie wystartowali w konkursie skoków reprezentanci Zambii, Arabii Saudyjskiej, [[herbata|Cejlonu]], Argentyny, Maroka, Nigru, Nigerii, Egiptu, Jordanii ani Watykanu. Trudno więc traktować tak obsadzone zawody z całą powagą. Zdobył też dwukrotnie 8 miejsce na mistrzostwach światach w narciarstwie klasycznym w 2017 r. na normalnej, a potem również na dużej skoczni, ale tak się akurat złożyło, że w tym drugim konkursie był czwartym, najgorszym z Polaków (miejsca kolegów z drużyny skoczków to 3, 6 i 7). Był też Kubacki, co prawda, zamieszany w historyczne, pierwsze zwycięstwo reprezentacji Polski w drużynowych zawodach Pucharu Świata w Klingenthal w 2016 roku, w pierwszej rundzie konkursu oddając w swojej grupie drugi najdłuższy skok po wyniku reprezentanta Austrii. Potem osiągnął też z kolegami drugie drużynowe zwycięstwo w PŚ w Willingen i złoty medal za drużynowe mistrzostwo świata w narciarstwie klasycznym, skacząc nawet najdalej w swojej grupie, ale w żadnych z tych zawodów nie wystartowały reprezentacje Mongolii, Madagaskaru, [[Tlenek węgla|Czadu]], Seszelów, Fidżi ani Bahrajnu, Trynidadu i Tobago, [[Dżibuti]] oraz Namibii, które z pewnością swoim potencjałem podniosłyby poziom sportowy i [[Kabaret|widowiskowość]] rywalizacji. Z tych samych względów nie należy przeceniać indywidualnego mistrzostwa świata na skoczni normalnej w Seefeld. Wygrał też Turniej Czterech Skoczni w 2020 roku, ale bądźmy poważni – kiedyś ten turniej wygrał nawet Thomas Diethart, który kojarzy się raczej z pluszową świnką w rękach jego ojca niż z solidnością na skoczni. Skoki to loteria, więc czasami nawet Kubackiemu może się przytrafić złoty medal lub wazonik za zwycięstwo.

== Pseudoosiągnięcia olimpijskie, które się nie liczą ==
Zdobył historyczny medal igrzysk olimpijskich, pierwszy dla polskiej drużyny skoczków (brązowy w Pjongczangu), osiągając indywidualnie czwartą najlepszą notę łączną za dwa skoki w konkursie drużynowym, ale… wszystkie sieroty po małyszomanii liczyły wtedy na złoto lub co najmniej srebro. Więc – po trzecim złotym medalu Stocha – szczycić się takim osiągnięciem to tak, jakby się chwalić w fabryce frytek medalem wyciętym z kartofla.

Na igrzyskach zimowych w [[Pekin]]ie w [[2022]] roku zdobył indywidualnie brązowy medal na normalnej skoczni. Ale przecież i na normalnej, i na dużej skoczni wszyscy liczyli na Kamila Stocha, który tak wzruszająco popłakał się po drugim konkursie, albo na Piotra Żyłę, który tak wesoło wypada w wywiadach telewizyjnych. A tu znowu z medalem z ważnych zawodów wyjeżdżał ten bezbarwny Kubacki.

== Osiągnięcia ==
Wystąpił w reklamie telefonii komórkowej i ma zasięg 4 sieci.

== Zobacz też ==
* [[Maciej Kot]]

{{Skoczkowie}}

[[Kategoria:Polscy skoczkowie narciarscy|Kubacki, Dawid]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)