Edytujesz „Emilia (imię)”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Emilia''' (w zdrobnieniu: Emi, Emcia, Emiś, Emili, Emilcia, Emilka, Emileczka, Emilunia, Mila, Milcia, Milka, Mika, Miluś, Milunia, Emisia, Emes, Ems, Emenes, Emenoida, Emenekles i jeśli ktoś jeszcze jakieś zna to miło...) – imię żeńskie, pochodzenia rzymskiego, czy tam łacińskiego, czy tam etruskiego (kto by się tam połapał). Damska odpowiedniczka [[Emil]]a.
{{sur|imienia|[[Emilia|osoby mające tak na imię]]}}

'''Emilia''' (w zdrobnieniu: '''Emi''', '''Emcia''', '''Emiś''', '''Emili''', '''Emilcia''', '''Emilka''', '''Emileczka''', '''Emilunia''', '''Emilencja''', '''Mila''', '''Milcia''', '''Milka''', '''Mika''', '''Miluś''', '''Milunia''', '''Emisia''', '''Emes''', '''Ems''', '''Emson''', '''Emenes''', '''Emenoida''', '''Emenekles''', '''Emciek''', '''Emsesek''' i jeśli ktoś jeszcze jakieś zna to miło...) – [[imię]] żeńskie, pochodzenia rzymskiego, czy tam łacińskiego. Męski odpowiednik: [[Emil]]. Imię to nosi ponad 100 tys. [[Polak|Polaków]], w większości kobiety.
Imię nawet popularne, bo nosi je ponad 100 tys. kobiet w Polsce;


== Symbolika ==
== Symbolika ==
Imię to oznacza: „pilna, żarliwa”, bądź „rywalka”, co oznacza, że taka Emilia wytrwale dąży do tego, czego [[pragnienie|pragnie]]. Na szczęście poświęcony jej [[kolor niebieski]] nieco ją wycisza, przez co nie bywa nazbyt groźna. Wypowiedzenie imienia Emilli wiąże się w Polsce z rozpoczęciem wigilii.
Imię to oznacza: „pilna, żarliwa”, bądź „rywalka”, co oznacza, że taka Emilia wytrwale dąży do tego, czego pragnie. Na szczęście poświęcony jej kolor niebieski nieco ją wycisza, przez co nie bywa nazbyt groźna.
== Główne cechy ==
== Główne cechy ==
* '''Wola''' <!--Thelema-->– nie mylić z [[Wola (Warszawa)|dzielnicą Warszawy]]. Emilka ma możliwość wyznaczenia sobie głównego celu i czynienia wszystkiego, co ją do niego przybliży. Możliwe tajemne, [[Słownik:Czarna magia|czarnomagiczne]] powiązania, ale o nich cicho sza!
* Wola <!--Thelema-->– nie mylić z dzielnicą Warszawy. Emilka ma możliwość wyznaczenia sobie głównego celu i czynienia wszystkiego, co ją do niego przybliży. Możliwe tajemne, czarnomagiczne powiązania, ale o nich cicho sza!
* '''Intuicja''' – tajemna siła, dzięki której Emilka umie uczynić wiele rzeczy pozornie „sama z siebie”; praktycznie jednak cały czas daje się ciągnąć za jej niewidzialne sznurki.
* Intuicja – tajemna siła, dzięki której Emilka umie uczynić wiele rzeczy pozornie „sama z siebie”; praktycznie jednak cały czas daje się ciągnąć za jej niewidzialne sznurki.
* '''Dynamizm''' – ponoć jest dobra z [[Wychowanie fizyczne|wuefu]]. Jej wspomniany charakter czyni z niej dobrego sportowca.
* Dynamizm – ponoć jest dobra z wuefu. Jej wspomniany charakter czyni z niej dobrego sportowca.
* '''Zmysłowość''' – zmienna i wybuchowa. Lepiej, by jej partner był nieco uległy.
* Zmysłowość – zmienna i wybuchowa. Lepiej, by jej partner był nieco uległy.


== Znane Emilie ==
== Znane Emilie ==
* [[Emily Rose]] – filmowa postać, opętana. Same widzicie, Emilki, do czego prowadzi impulsywny charakter!
* Emily Rose – filmowa postać, opętana. Same widzicie, Emilki, do czego prowadzi impulsywny charakter!
* [[Emilia Plater]] – uczestniczka powstania listopadowego.


== Imieniny ==
== Imieniny ==
Imieniny obchodzi: [[23 maja]], [[5 czerwca]], [[24 czerwca]], [[30 czerwca]], [[19 sierpnia]], [[24 sierpnia]] i [[24 listopada]].
Imieniny obchodzi: 23 maja, 5 czerwca, 24 czerwca, 30 czerwca, 19 sierpnia, 24 sierpnia i 24 listopada.

{{stub|lud}}


{{Imiona}}
{{stublud}}
[[Kategoria:Imiona]]
[[Kategoria:Imiona]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: