Edytujesz „Harcerka”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Harcerka''' – najbardziej wyrafinowany rodzaj zwierzyny łownej, występującej na terenie całej Polski. Niezwykle wartościowa, znakomicie prezentuje się w śpiworze w charakterze oszałamiającego termoforu.
'''Harcerka''' – najbardziej wyrafinowany rodzaj zwierzyny łownej występującej na terenie całej Polski. Niezwykle wartościowa, znakomicie prezentuje się w śpiworze w charakterze oszałamiającego termoforu.


== Wygląd ==
==Wygląd==
Przeciętny okaz ''Homo Auscultarius'' wygląda podobnie do [[harcerz]]a, tj. jest opancerzony w mundur, moraczną/brązową maskującą bundeswerkę, maskujące czarne [[glany]] (lub desanty) i make-up z igliwia, błota oraz [[sadza|sadzy]] – słowem zauważenie naszej zdobyczy nie jest łatwe. Taki wygląd prawdopodobnie ma odstraszyć drapieżniki, co w połączeniu z intensywnym zapachem gleby, dymu, [[pot]]u i Bóg wie czego jeszcze powoduje, że harcerka jest absolutnym władcą dziczy na swym terytorium. Jedynie najbardziej zagorzali miłośnicy sztuki łowieckiej odważą się wkroczyć na teren zajęty przez tę bestię... I naturalnie inni harcerze. Podobno mają piersi, ale najpewniej wolą je nosić w plecaku, bo niewygodne.
Przeciętny okaz ''Homo Auscultarius'' wygląda podobnie do [[Harcerz|harcerza]], tj jest opancerzony w czarne maskujące bojówki, moraczną/brązową maskującą bundeswerkę, maskujące czarne [[glany]] (lub desanty) i make-up z igliwia, błota oraz [[sadza|sadzy]] – słowem zauważenie naszej zdobyczy nie jest łatwe. Taki wygląd prawdopodobnie ma odstraszyć drapieżniki, co w połączeniu z intensywnym zapachem gleby, dymu, potu i Bóg wie czego jeszcze powoduje, że harcerka jest absolutnym władcą dziczy na swym terytorium. Jedynie najbardziej zagorzali miłośnicy sztuki łowieckiej odważą się wkroczyć na teren zajęty przez tę bestię... I naturalnie inni harcerze.


== Obyczaje godowe ==
==Obyczaje godowe==
Aby być zauważoną przez innych [[harcerz]]y, samice tego gatunku zamiast barw ochronnych przywdziewają szare, bardzo krótkie [[mundur]]y z licznymi błyszczącymi aplikacjami. Podczas sezonu godowego, który przypada z reguły na lipiec, można zaobserwować harcerki na rykowisku. Obyczaje godowe tego gatunku są niezwykle skomplikowane. Aby przyciągnąć samca, harcerki poruszają się w niewielkich grupach rówieśniczych. Pojawienie się samca alfa (niestety czasem również i omega) wywołuje przenikliwy pisk, oraz szepty, komentarze i [[Nonźródła:Stenogramy z Tupolewa|ogólne poruszenie]]. Przez cały okres godowy następują liczne interakcje i działania, takie jak powłóczyste spojrzenia, pożyczanie [[scyzoryk]]ów, bardzo długie przygotowywanie się przed lustrem do pójścia na obiad, pożyczanie sobie odzieży wierzchniej i wydeptywanie nowych ścieżek do [[toaleta|latryny]] (ścieżki te mają tendencję do przecinania placu apelowego wszystkich okolicznych obozów męskich zanim wreszcie dotrą do celu). Ostatnią fazą omawianego okresu jest tzw. rykowisko, odbywające się wtedy, kiedy okazuje się że uprzednio upatrzony samiec woli Celinę z innej drużyny.
Aby być zauważoną przez innych harcerzy, samice tego gatunku zamiast barw ochronnych przywdziewają szare, bardzo krótkie mundury z licznymi błyszczącymi aplikacjami. Podczas sezonu godowego, który przypada z reguły na lipiec, można zaobserwować harcerki na rykowisku. Obyczaje godowe tego gatunku są niezwykle skomplikowane. Aby przyciągnąć samca, harcerki poruszają się w niewielkich grupach rówieśniczych. Pojawienie się samca alfa (niestety czasem również i omega) wywołuje przenikliwy pisk, oraz szepty, komentarze i ogólne poruszenie. Przez cały okres godowy następują liczne interakcje i działania, takie jak powłóczyste spojrzenia, pożyczanie scyzoryków, bardzo długie przygotowywanie się przed lustrem do pójścia na obiad, pożyczanie sobie odzieży wierzchniej i wydeptywanie nowych ścieżek do latryny (ścieżki te mają tendencję do przecinania placu apelowego wszystkich okolicznych obozów męskich zanim wreszcie dotrą do celu). Ostatnią fazą omawianego okresu jest tzw. rykowisko, odbywające się wtedy, kiedy okazuje się że uprzednio upatrzony samiec woli Kaśkę z innej drużyny.


== Stadia rozwojowe ==
==Stadia rozwojowe==
* '''Torbacz''' (Pokemon tudzież Biszkopt) – szczenię, które właśnie pojawiło się w szczepie. Jest mała, biedna, zagubiona i absolutnie nie przystosowana do panujących warunków. Zdarzają się przypadki że na biwaki/łowy ruszają zbrojne w [[suszarka|suszarki]] lub, o zgrozo, w prostownice wpakowane do różowych walizek z wizerunkiem Wielkiej Bogini [[Hannah Montana]]. Zasadniczo przystosowywane przez [[Wataha|watahę]] metodą ''maszeruj lub giń''. Zwykle też przekształca się w swoją drużynową/mentorkę. Metod polowań nie ma [[sens]]u opisywać ponieważ zwykle są niewymiarowe.
*'''Torbacz'''/'''Pokemon''' tudzież '''Biszkopt''' – szczenię, które właśnie pojawiło się w szczepie. Jest mała, biedna, zagubiona i absolutnie nie przystosowana do panujących warunków. Zdarzają się przypadki że na biwaki/łowy ruszają zbrojne w suszarki lub, o zgrozo, w prostownice wpakowane do rózowych walizek z wizerunkiem Wielkiej Bogini Hannah Montana. Zasadniczo przystosowywane przez watahę metodą ''maszeruj lub giń''. Zwykle też przekształca się w swoją drużynową/mentorkę. Metod polowań nie ma sensu opisywać ponieważ zwykle są niewymiarowe.
* '''Wilczek''' – zwiadowczynie i oddziały specjalne watahy w jednym. Kompletnie niezmordowane, nie ustąpią nawet w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Są szybkie, zwinne i zmieniają się w [[wilk]]i w szale bojowym. Zwykle lat 16–19, choć zdarzają się młodsze, objęte sezonem ochronnym. Można je upolować używając [[lasso|lassa]], bądź wchodząc w zwarcie korzystając z ''chwili na złapanie oddechu''. Raz uściskane bardzo szybko opadają z sił. Po oskórowaniu można rozkoszować się delikatnym, choć mocno oleistym aromatem. Trzeba jednak przestrzec że szybciej obedrzemy ją całą, niż uda nam się ściągnąć jej [[glany]].
*'''Wilczek''' – zwiadowczynie i oddziały specjalne watahy w jednym. Kompletnie niezmordowane, nie ustąpią nawet w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Są szybkie, zwinne i zmieniają się w wilki w szale bojowym. Zwykle lat 16–19, choć zdarzają się młodsze, objęte sezonem ochronnym. Można je upolować używając lassa, bądź wchodząc w zwarcie korzystając z ''chwili na złapanie oddechu''. Raz uściskane bardzo szybko opadają z sił. Po oskórowaniu można rozkoszować się delikatnym, choć mocno oleistym aromatem. Trzeba jednak przestrzec że szybciej obedrzemy ją całą, niż uda nam się ściągnąć jej glany.
* '''Samica Alfa''' – największa (od 18 do 25 lat, zdarzają się różnice) i [[Elżbieta Batory|najgroźniejsza w stadzie]], zwana również drużynową lub zastępową, bardzo groźna i niebezpieczna, zwłaszcza w czasie pełni i biwaków/łowów. Lepiej nie wchodzić jej w [[droga|drogę]]. Gdy się wścieknie, przypomina wielką, ubraną w mundur bestię i atakuje [[nóż|finką]]. Wielbi glany i wszystko, co glanopodobne. Słychać ją nawet na drugim końcu obozu.


== Uwagi ==
* Harcerki są podatne na naloty komandosów.
* Nie należy zachodzić od tyłu [[Glany|oglanionych]] osobników.
* Odradza się prób kontaktu wzrokowego z osobnikami jedzącymi [[czekolada|czekoladę]].
* Występuje najczęściej stadnie, sporadycznie zdarzają się samotne osobniki prowadzące pustelniczy tryb życia.
* Należy także szczególnie uważać na samice alfa.


[[Kategoria:Ludzie]]
== Zobacz też ==
[[kategoria:Harcerstwo| ]]
{{słownik|[[słownik:Harcerz|Harcerz]]}}
a panek to noob
* [[drużynowy]]
* [[harcerz]]
* [[Ratownicy ZHP]]

{{Zawody}}
[[Kategoria:Kobieta]]
[[Kategoria:Harcerstwo| ]]
[[Kategoria:Specjalności wojskowe]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)