Edytujesz „Ibanez”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Ibanez JEM20TH 20th Anniversary Steve Vai Signature Guitar @ FUZZ Guitar Show 2009.jpg|thumb|200px|WTF?!]]
[[Grafika:Ibanezjem.jpg|right|thumb|200px|WTF?!]]
'''Ibanez'''<ref>W pewnych kręgach muzycznych zwany zresztą Jebanezem</ref> – firma produkująca [[gitara|gitary]] elektryczne, akustyczne i basowe oraz sprzęt typu [[wzmacniacz]], [[efekt gitarowy]], siwy dym i inne. Swoim wyglądem przypominają niekiedy elektronikę, którą wyprodukowała firma Yamaha oraz inne firmy, które podrabiają sprzęt marki Fender.
'''Ibanez''' – [[firma]] produkująca [[gitara|gitary]] elektryczne, akustyczne i basowe oraz sprzęt typu [[wzmacniacz]], [[efekt gitarowy]] i inne.

== Użytkownicy ==
<del>Jebanez</del> Ibanez miał zaszczyt znaleźć się w rękach takich szarpidrutów jak: [[Mickael Thomson|Mick Karabin]], [[Wes Borland|Murzyn z jowisza]], [[James Shaffer|Kukurydziana małpka]] czy [[Brian Welch|Kukurydziana głowa]].


== Historia ==
== Historia ==
W [[1935]] jakiś [[Chińczycy|Chińczyk]] chciał sobie zrobić firmę, która będzie robiła gitary. Zrobił to, ale to mu nic nie dało, bo była mało znana. W [[1954]] otworzył sklep muzyczny. Firma robiła podróby gitar jak wspomniany [[Fender]], [[Gibson]] i innych, czyli tak jak [[Sky Way]] i [[SOUNDeR|Sounder]]. W końcu jak się rozrosła to porobiła trochę swoich projektów i tak się rozsławiła. Teraz na tych gitarach wymiatają wymiatacze tacy jak Herman Li, [[Steve Vai]], Joe Satriani, Paul Gilbert i inni, którzy robią to w dzień za pieniądze, jednak ich wybudzeni sąsiedzi wiedzą, że dźwięki, z którymi mają w [[noc]]y do czynienia generuje z siebie Fen…, ech, nieważne.
W [[1935]] jacyś [[Chińczycy]] chciał sobie zrobić firmę, która będzie robiła gitary. Zrobił to, ale to mu nic nie dało, bo była mało znana. W [[1954]] otworzył sklep muzyczny. Robiła podróby gitar [[Fender]], [[Gibson]] i innych, czyli tak jak [[Sky Way]] i [[Sounder]]. W końcu jak się rozrosła to porobiła troche swoich projektów i tak się rozsławiła. Teraz na tych gitarach wymiatają wymiatacze tacy jak [[Herman Li]], [[Steve Vai]], [[Joe Satriani]], [[Paul Gilbert]] i reszta gromady gitarowców.


== Cechy ==
== Cechy ==
Gitary Ibanez są gitarami typowo wyścigowymi. Wsiadasz, jedziesz, wygrywasz wyścig. Rozpoznawalną gitarą jest ta z serii Ibanez JEM. Ma charakterystyczny [[małpa|uchwyt dla małp]], oraz ''drzewko życia''. Często mają montowany mostek typu ''[[Floyd Rose]]''.
Gitary Ibanez są gitarami typowo wyścigowymi. Wsiadasz, jedziesz, wygrywasz wyścig. Rozpoznawalną gitarą jest ta z serii [[Ibanez JEM|ŻREM]]. Ma charakterystyczny [[monkey grip|uchwyt dla małp]], oraz ''drzewko życia''. Często mają montowany mostek typu ''[[Floyd Rose]]''.


== Budowa ==
== Budowa ==
Ibanez zasłynął z nowatorskich rozwiązań jakimi były: wprowadzenie plastiku jako materiału do produkcji korpusów, [[papier]]owe stroiki, podświetlane podstrunnice we wszystkich kolorach tęczy, oraz niezwykle praktyczny [[klamka|uchwyt]]. Niezwykle zestawienie materiałów, kształtu i wyglądu zaowocowało nieprzewidzianym skutkiem w postaci możliwości użycia wyrobu gitaropodobnego jako anteny pozwalającej na odbiór sygnałów z [[wszechświat|kosmosu]], której to sztuki wybitnymi adeptami są niejaki Joe Satriani, oraz Jacek [[Stachursky]].
Zjebanez zasłynął z nowatorskich rozwiązań jakimi były: wprowadzenie plastiku jako materiał do produkcji korpusów, podświetlane podstrunnice we wszystkich kolorach tęczy, oraz niezwykle praktyczny uchwyt. Niezwykle zestawienie materialow, krztaltu i wygladu zaowocowalo nieprzewidzianym skutkiem w postaci możliwości użycia wyrobu gitaro-podobnego jako anteny pozwalającej na odbiór sygnałów z kosmosu, której to sztuki wybitnymi adeptami są niejaki Joe Satriani, oraz Jacek Stachursky.

Głównymi elementami budowy odbiorniko-nadajników kosmicznych marki Zjebanez są:

plastikowe korpusy o wymyślnych kształtach

przetwornice gitarowe (wg wielu gitarzystów zbędne gdyż jak powszechnie wiadomo plastik świetnie gra "z dechy")

ultracienkie gryfy których główna zaletą jest mała waga i kluczowe znaczenie w procesie komunikacji z obcymi cywilizacjami

superśliskie podstrunnice w wersjach luksusowych inkustrowane podświetlanymi markerami nadającymi intrygujący wygląd rodem z filmów spod znaku serii Star Trek


ostro zakończone główki pełniące rolę wzmacniacza sygnału, posiadające ponadto zadziorne, odblaskowe logo firmy, oraz wersję nadajniko-odbiornika
Głównymi elementami budowy odbiorniko-nadajników są:
* plastikowe korpusy o wymyślnych kształtach;
* przetworniki gitarowe (wg wielu gitarzystów zbędne gdyż jak powszechnie wiadomo plastik świetnie gra „z dechy”);
* super śliskie podstrunnice w wersjach luksusowych inkrustowane podświetlanymi markerami nadającymi intrygujący wygląd rodem z [[film]]ów spod znaku serii [[Star Trek]];
* ostro zakończone główki pełniące rolę wzmacniacza sygnału, posiadające ponadto zadziorne, odblaskowe [[logo]] firmy, oraz wersję i zamazany rok produkcji nadajniko-odbiornika;
* ruchome mostki pozwalające na bieżąco dostroić pasmo sygnału międzygwiezdnego oraz zmienić mostek na nowy, kiedy nam się znudzi. Nie tak jak u jakichś [[głupek|frajerów]] grających na Fen…


ruchome mostki pozwalające na bieżąco dostroić pasmo sygnału międzygwiezdnego
== Nowe akcesoria ==
{{stubmuz}}
Korporacja opracowała już projekt gotowanych strun wielokrotnego użytku. Do ich zagotowania ma wystarczyć już ponoć temperatura [[woda|wody]] wynosząca zaledwie dwadzieścia stopni Celsjusza oraz [[piekło|dobre chęci]] niezbyt bogatego muzyka.
{{stubbiz}}


[[Kategoria:Firmy]]
{{Przypisy}}
{{instrumenty}}
[[Kategoria:Producenci instrumentów muzycznych]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: