Edytujesz „Instrumenty smyczkowe”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 8: Linia 8:
Co niekte będą wmawiać, że jako pierwsi smycek wynalezli [[Mongolia|Mongoły]], ktore to ni wiedzieli, co jesce by [[zoofilia|z kóniem mozna zrobić]]. Ktory inny powie, że to się pierwej u [[Arabowie|Araba]] się stanęło. A ja wam opowiem, jak to naprawdę było.
Co niekte będą wmawiać, że jako pierwsi smycek wynalezli [[Mongolia|Mongoły]], ktore to ni wiedzieli, co jesce by [[zoofilia|z kóniem mozna zrobić]]. Ktory inny powie, że to się pierwej u [[Arabowie|Araba]] się stanęło. A ja wam opowiem, jak to naprawdę było.


Najstarsi górole wiedzą, że pierwse złóbcoki pamiętają [[Piast]]ów, a historia ich powstania jest niesłychano dziwna, ale prawdziwa. Pierwse skrzypki zbudowoł Jasio Zagwizdoł z [[Tatry|gór]]. Ni groł na lutni, bo, jak sam mowioł, ''ni słychować z niej ni wołania [[wiatr|halnego]] ni śpiewu ptaków'', a lutnistów wygwizdywoł. Grywoł on na struganych przez siebie flecikach, a grał na nich najpikniej. Grał tak piknie, ze az pewna Kasiuleńka go zechcioła. No i byłby ją wygwizdoł, jeno ni wiedzioł jak, bo całe zycie tylko flety strugoł i to w ni dmuchoł, a o dziewcynach mało myśloł. Na to Kasiuleńka mu powiedzioła, żeby w takim razie najpierw się sam dowiedzioł, bo ona mu ni powie, a gdy już będzie wiedzioł, to żeby wówcas na nią zagwizdoł. Pognoł więc Jasio sukać, jakoby to dziewkę [[seks|chędożyć]], ni wiedzioł jeno gdzie i jak. Wtem usłysoł cykającego świersca i se przypomnioł, ze tak one swoje kobity wzywają do ciupania. Złapoł jednego takiego, przyjrzoł mu się i zobacył, jak on muzykę wydobywa, pocierając nogami o skrzydła. Tedy zsedł z nieba [[anioł]] i rzekł Jasiowi, zeby taki właśnie instrument, grający jak świersc, se zbudowaoł. Tak Jasio Zagwizdoł wystrugoł pierwse na świecie złóbcoki, grając na nich napiętym łukiem, w którym cięciwę później zastąpił włosami teściowej. A grały one piknie i Kasia przybiegła do Jasia coby się z nim ozenić.
Najstarsi górole wiedzą, że pierwse złóbcoki pamiętają [[Piast]]ów, a historia ich powstania jest niesłychano dziwna, ale prawdziwa.

Pierwse skrzypki zbudowoł Jasio Zagwizdoł z [[Tatry|gór]]. Ni groł na lutni, bo, jak sam mowioł, ''ni słychować z niej ni wołania [[wiatr|halnego]] ni śpiewu ptaków'', a lutnistów wygwizdywoł. Grywoł on na struganych przez siebie flecikach, a grał na nich najpikniej.

Grał tak piknie, ze az pewna Kasiuleńka go zechcioła. No i byłby ją wygwizdoł, jeno ni wiedzioł jak, bo całe zycie tylko flety strugoł i to w ni dmuchoł, a o dziewcynach mało myśloł. Na to Kasiuleńka mu powiedzioła, żeby w takim razie najpierw się sam dowiedzioł, bo ona mu ni powie, a gdy już będzie wiedzioł, to żeby wówcas na nią zagwizdoł. Pognoł więc Jasio sukać, jakoby to dziewkę [[seks|chędożyć]], ni wiedzioł jeno gdzie i jak. Wtem usłysoł cykającego świersca i se przypomnioł, ze tak one swoje kobity wzywają do ciupania. Złapoł jednego takiego, przyjrzoł mu się i zobacył, jak on muzykę wydobywa, pocierając nogami o skrzydła. Tedy zsedł z nieba [[anioł]] i rzekł Jasiowi, zeby taki właśnie instrument, grający jak świersc, se zbudowaoł.

Tak Jasio Zagwizdoł wystrugoł pierwse na świecie złóbcoki, grając na nich napiętym łukiem, w którym cięciwę później zastąpił włosami teściowej. A grały one piknie i Kasia przybiegła do Jasia coby się z nim ozenić.


Tak było naprawdę. Jeno tylko podlega legendzie, mianowicie to, że po oskalpowaniu teściowej Kasia uciekła i <del>puściła</del> ożeniła się z jakiemś zbójem.
Tak było naprawdę. Jeno tylko podlega legendzie, mianowicie to, że po oskalpowaniu teściowej Kasia uciekła i <del>puściła</del> ożeniła się z jakiemś zbójem.
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)