Edytujesz „Jurij Tepeš”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
{{Cytat|'''Jurij Tepeš''' lądujący na buli to wyjątkowo satysfakcjonujący widok dla niejednego fana skoków narciarskich|Fejsbukowy profil The Other Side of Ski Jumping o '''Juriju'''}}[[Plik:Jurij Tepeš 2011.jpg|thumb|230px|Skoczyłem słabo, ale może tatuś mi doda tyle punktów, bym dostał się do II serii]]
[[Plik:Jurij Tepeš.jpg|right|thumb|230px|Skoczyłem słabo, ale może tatuś mi doda tyle punktów, bym dostał się do II serii]]
'''Jurij Tepeš''' (ur. [[14 lutego]] [[1989]]) – słoweński przeciętny skoczek narciarski, od 22 marca 2015 bohater narodowy Niemiec. Miał zapewnione miejsce w kadrze z [[Miran Tepeš|niewyjaśnionych powodów]].
'''Jurij Tepeš''' (ur. [[14 lutego]] [[1989]]) – słoweński przeciętny skoczek narciarski. Ma zapewnione miejsce w kadrze z [[Miran Tepeš|niewyjaśnionych powodów]].


== Osiągnięcia i kariera ==
== Osiągnięcia i kariera ==
Linia 6: Linia 6:
Jurij Tepeš nie ma większych osiągnięć, mimo wielkich starań tatusia. Zadebiutował jako niespełna 17-latek [[1 stycznia]] [[2006]] w Garmisch-Partenkirchen, gdzie zajął 35 miejsce. Pierwsze punkty zdobył w grudniu 2007, w [[austria]]ckim Villach, zdobył tam 7 punktów za 24 miejsce. W sezonie 2007/2008 zdobył punkty jeszcze 3 razy, ostatecznie zdobył ich 21. W Pucharze Świata był 56.
Jurij Tepeš nie ma większych osiągnięć, mimo wielkich starań tatusia. Zadebiutował jako niespełna 17-latek [[1 stycznia]] [[2006]] w Garmisch-Partenkirchen, gdzie zajął 35 miejsce. Pierwsze punkty zdobył w grudniu 2007, w [[austria]]ckim Villach, zdobył tam 7 punktów za 24 miejsce. W sezonie 2007/2008 zdobył punkty jeszcze 3 razy, ostatecznie zdobył ich 21. W Pucharze Świata był 56.


W następnym sezonie, czyli [[2008]]/[[2009]] był kompletnym nielotem nie zdobył żadnego punktu, zaliczył 3 starty: w pierwszym był 48, w drugim 47, a w trzecim nie zakwalifikował się do konkursu.
W następnym sezonie, czyli [[2008]]/[[2009]] był kompletnym nielotem - nie zdobył żadnego punktu, zaliczył 3 starty: w pierwszym był 48, w drugim 47, a w trzecim nie zakwalifikował się do konkursu.


=== Kariera seniorska ===
=== Kariera seniorska ===
Linia 14: Linia 14:


=== Fuks ===
=== Fuks ===
W <del>LPG</del> LGP 2011 skakał jak skakał, jednak jest jedna ważna informacja: wygrał konkurs LGP w Ałmatach. Co prawda była słaba obsada, ale wygrał. Śmieszność konkursu podkreślają inne dobre miejsca słabych/przeciętnych zawodników: inny, słaby Słoweniec, Jure Sinkovec, zajął 2 miejsce, a 3 miejsce zajął Norweg Anders Fannemel. 4 był Bułgar [[Władimir Zografski]], a piąty [[Piotr Żyła]]...
W LGP 2011 skakał jak skakał, jednak jest jedna ważna informacja: wygrał konkurs LGP w Ałmatach. Co prawda była słaba obsada, ale wygrał. Śmieszność konkursu podkreślają inne dobre miejsca słabych/przeciętnych zawodników: inny, przeciętny/słaby Słoweniec, Jure Sinkovec, zajął 2 miejsce, a 3 miejsce zajął Norweg Anders Fannemel. 4 był Bułgar Zografski, a 5 Żyła...


== Ocena skoczka ==
=== Puchar Świata w Lahti 2012 ===
Jurij Tepeš jest (przynajmniej jak na razie) przeciętniakiem, który jest wsparciem dla [[Słowenia|Słowenii]] w konkursach drużynowych.
3 marca 2012 w konkursie drużynowym na skoczni K-90 poprawił rekord należący do [[Adam Małysz|naszego już byłego mistrza]]. Skoczył on 101 metrów – tylko z tego powodu, że jego ojciec puścił go w dobrych warunkach. Jak wielu skoczków w tym konkursie, i Jurij miał bardzo słabe lądowanie – omal nie zaliczył gleby z radości. Mimo to Słoweńców nie było wtedy na podium.


=== Harrachov 2013 ===
Konkurs, który był dość popier{{cenzura3}}lony – gdy dla czołówki obniżano belkę, mogli skoczyć nawet 25 metrów bliżej i objąć prowadzenie. Jurij postanowił się wyróżnić w pierwszym konkursie niewiarygodnie dalekim skokiem z glebą – gdy nagle go wywindowało w locie, wysunął podwozie daleko za punktem HS poprzez machanie łapami, co oczywiście skończyło się upadkiem. Następnego dnia, po jednoseryjnym konkursie, udało mu się pierwszy raz stanąć na podium, zajmując 3. miejsce.


{{Skoczkowie1}}
=== Planica 2013 ===
[[Kategoria:Skoczkowie narciarscy]]
Słoneczko pięknie świeci, śnieg odbija światło i razi po oczach – z tego słynie Planica. Tepeš chciał postraszyć słoweńskich kibiców, zaliczając efektowną glebę na 80. metrze, jednak już następnego dnia rozwalił konkurencję w drużynie. Na sam koniec też wygrał, a trzeci był Prevc, który również jest bohaterem Norwegów – zajmując 2. miejsce w I serii, w drugiej próbie skoczył krócej i się znalazł tuż za Norwegiem Rune Veltą, przyczyniając się do zwycięstwa Norwegii w Pucharze Narodów.
[[Kategoria:Sportowcy]]

=== Willingen 2014 ===
Jak zwykle jak to się ma, przed Olimpiadą jest konkurs w Willingen. Niestety, gdy po konkursach w Sapporo był niezadowolony, w Willingen zemścił się bijąc rekord [[Adam Małysz|Adaśka]] i wyrównując [[Janne Ahonen|Ahonena]] – 152 metry. Lądował z telemarkiem, co w ogóle niemal na płaskim jest niemożliwe. Prowadził po pierwszej serii, ale w drugiej [[Miran Tepeš|tata]] nie puścił go już w tak dobrych warunkach, co skończyło się 137-metrowym skokiem i spadkiem na 6 miejsce, przez co przegrał m.in. z [[Jernej Damjan|Damjanem]], Stochem i [[Robert Kranjec|Kranjcem]].

=== Planica 2015 ===
W pierwszym konkursie sędziowie naciągnęli mu noty, przez co pomimo rozjazdu nart w różne strony, przez co wyprzedził [[Stefan Kraft|drugiego Schlierenzauera (wg Rudzińskiego)]] o 0,1 punktu (nawet [[Wojciech Fortuna|Fortuna]] pogratulował mu z tego powodu). W drużynówce [[Miran Tepeš|tatuś]], nie chcąc zabić kochanego syneczka, obniżył mu rozbieg o 2 metry, a i tak Jurij skoczył 237.5 metra (trzeci raz w ciągu jednego weekendu!). W ostatnim konkursie zachował się jak świnia, zabierając swojemu rodakowi [[Peter Prevc|Pero Prevcowi]] Kryształową Kulę i przekazując ją [[Severin Freund|przyjacielowi]]. W Niemczech ogłoszono go za to bohaterem narodowym.

== Koniec kariery ==
Jurij po trzech słabych sezonach, w których z trudem kwalifikował się do konkursów, a co dopiero zdobywał w nich punkty, postanowił odwiesić narty na kołek.{{Skoczkowie}}
[[Kategoria:Słoweńscy skoczkowie narciarscy|Tepeš, Jurij]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: