Edytujesz „Karabinek M4”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Claude Monet 012.jpg|200px|thumb|Parasolka M4A1 w wersji z granatnikiem, parasolką [[M203]]]]
[[Grafika:Parasolka.JPG|right|200px|thumb|Parasolka M4A1 w wersji z granatnikiem, parasolką [[M203]]]]


'''M4''' – hiciorski i śmiertelnie twarzowy wytwór militarny lat 90, [[Stany Zjednoczone Ameryki|jułesejski]] [[karabin]]. Zaprojektowana, by wyglądała jak zwyczajna '''parasolka''', która chroni przed deszczem i ewentualnie pomaga sprać gówniarza kradnącego przy kasie cukierki, miało to ułatwić zmylenie wroga.
'''M4''' – hit produkcji lat 90, jułesejski [[karabin]]. Zaprojektowana, by wyglądała jak zwyczajna '''parasolka''', która chroni przed deszczem i ewentualnie pomaga sprać gówniarza kradnącego przy kasie cukierki, miało to ułatwić zmylenie wroga.


== Budowa ==
== Budowa ==
Parasolka składa się z trzech głównych części. Kolba (często nazywana po prostu rączką) wykonana jest z niezwykle lekkiego, wytrzymałego karbonu, powlekanego tytanem. W końcowym etapie produkcji jest także polerowana. Ma to na celu zmniejszenie oporu przepływu [[trójkąt]]ów, co zwiększa zasięg i celność. W środkowej części parasolki znajduje się '''zamek''' (działający na zasadzie odprowadzania gazów), magazynek mieszczący do 30 nabojów kalibru 5.56x45mm NATO, opcjonalnie znajduje się także celownik optyczny z [[noktowizor]]em, termowizorem i telewizorem. '''Lufa M4A1''', zbudowana ze stopu tytanu i aluminium, jest gwintowana, co zwiększa celność broni, istnieje także możliwość założenia [[tłumik]]a. Materiał chroniący przed wodą wykonany jest z ognioodpornego nomexu, bądź też kevlaru (nadal nie chroni przed wodą) i innych włókien aramidowych chroniących przed pociskami i lekkimi odłamkami (np. bomby łonowej).
Parasolka składa się z trzech głównych części. [[Kolba]] (często nazywana po prostu rączką) wykonana jest z niezwykle lekkiego, wytrzymałego karbonu powlekanego tytanem. W końcowym etapie produkcji jest także polerowana. Ma to na celu zmniejszenie oporu przepływu [[trójkąt|trójkątów]], co zwiększa zasięg i celność. W środkowej części parasolki znajduje się '''zamek''' (działający na zasadzie odprowadzania gazów), magazynek mieszczący do 30 nabojów kalibru 5.56x45mm NATO, opcjonalnie znajduje się także celownik optyczny z [[noktowizor]]em, termowizorem i telewizorem. '''Lufa M4A1''', zbudowana ze stopu tytanu i aluminium, jest gwintowana, co zwiększa celność broni, istnieje także możliwość założenia [[tłumik]]a. Materiał chroniący przed wodą wykonany jest z ognioodpornego nomexu, bądź też kevlaru i innych włókien aramidowych chroniących przed pociskami i lekkimi odłamkami (np. bomby łanowej).Co wynika z tego iż M4A1 to amerykańska chujnia.


== Gabaryty ==
== Gabaryty ==
* '''Waga:''' 2.3 kg (niezaładowany) 3.2 kg (załadowany magazynkiem 30 nabojowym)<br>
* '''Waga:''' 2.3 kg (niezaładowany) 33.2 kg (załadowany magazynkiem 30 nabojowym)<br>
* '''Szybkostrzelność teoretyczna:''' 700–950 pocisków/min<br>
* '''Szybkostrzelność teoretyczna:''' 1000 pocisków/min<br>
* '''Prędkość wylotowa pocisku:''' 897 m/s<br>
* '''Prędkość wylotowa pocisku:''' 1 m/s<br>
* '''Zasięg efektywny:''' 1200 m<br>
* '''Zasięg efektywny:''' 50 m<br>
* '''Zasięg max.:''' 3204 m<br>
* '''Zasięg max.:''' 51 m (po skierowaniu lufy w górę o 30 stopni)<br>
* '''Energia kinetyczna:''' 32 kJ<br>
* '''Energia kinetyczna:''' 0,1 kJ<br>


{{Broń}}
[[Kategoria:Broń strzelecka|M4]]
[[Kategoria:Broń strzelecka|M4]]
[[Kategoria:Amerykańska broń]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: