Edytujesz „Kinga (imię)”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
{{ek|[[Nonsensopedia:Prywata|Prywata]]}}
{{sur|imienia|[[Kinga|osoby, które mają tak na imię]]}}
'''Kinga''' – imię, które nie posiada [[mężczyzna|męskiego]] odpowiednika. Nie liczymy króli. Kinga oznacza ''z walecznego rodu''. Niestety jest germańskie, co nie oznacza, że niemieckie.


== Popularność ==
Imię to w [[Polska|Polsce]] przez dość długi czas pozostawało raczej w cieniu, lecz wszystko zmieniło się na przełomie wieku, gdy to na porodówkach co drugie dziewczę dzierżyło owe imię. Obecnie uczęszczają one do [[gimnazjum]].


NiE Ma tAkIeGo NuMerrr... AjćĆ sorrri miało być ImIeNiA xDD Żaledyj
Kwestią sporną pozostaje skąd wziął się owy <del>trąd</del> trend. Jedną z wersji jest spadająca na łeb samoocena, na którą świetny lek to [[seks|spłodzenie]] bachora. Młody rodzic ma wówczas poczucie jak pięknej i skomplikowanej rzeczy właśnie dokonał, a żeby dosłodzić sobie jeszcze bardziej, nadaje dziecku tak heroiczne imię jak Kinga.

Kobiety wiecznie napalone, temperamentne, czasem wulgarne. Swoją urodą zdobywają wszystkich mężczyzn, jednak szybko się nimi nudzą. Mimo to jakimś cudem nie obrywają za to po uszach – sprytne panny.

== Zdrobnienia ==
* Kinia,
* Kiniusia,
* Kinusia,
* Kiniunia,
* Kindzia,
* Kingusia,
* Kingunia,
* Kundzik,
* Kinieczka,
* Kinioniunia,
* Kunegundzia,
* Kundeczka,
* Kunegundeczka,
* Kundzia,
* Kiniuś,
* Kiniuśek,
* Kiniuśka,
* Kinguśka.

{{Imiona}}

[[Kategoria:Imiona]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: