FotoŁowca 2021 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2021! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Maciej Kurzajewski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Kurzajewski)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stereotypy Macias

Dziwny jest ten świat, śpiewał kiedyś Czesław Miłosz

Kurzaj podsumowujący 59. Turniej Czterech Skoczni

(…) na półmetku dzisiejszego konkursu, a miejsca Polaków których zobaczymy w seriach finałowych to siedemnaste miejsce Kamila Stoka i dwudzieste Stefana Chuja

Profesjonalizm Kurzaja

Maciej (w)Kurzajewski (ur. 29 stycznia 1973 roku w Kaliszu) – polski dziennikarz i prezenter sportowy i telewizyjny.

Rozpoznawalny po niepowtarzalnych fotochromowych okularkach i niebanalnej fryzurze składającej się w 1/3 z włosów i w 2/3 z żelu. Ulubionymi dyscyplinami są m. in.: skoki narciarskie, pływanie, piłka nożna, itp. Ulubionym zajęciem podczas rozmowy z gośćmi, jest przerywanie im w połowie zdania. W czasie wywiadów nigdy nie zadaje pytań, wypowiada tylko zdania oznajmujące i podstawia mikrofon swojemu rozmówcy wpędzając niejednego w zakłopotanie. Podczas raportów spod skoczni towarzyszy mu najczęściej Apoloniusz Tajner, pod skocznią narażony jest na atak śnieżkami przez kibiców. Pracuje dla TVP prowadzi tam m. in. „Pytanie na Śniadanie”, „Sport”, itp. Otwarcie przyznaje się do korzystania z Telegazety.

2 lutego 2009 otrzymał statuetkę Telekamer w kategorii „komentator sportowy”. Co ciekawe nigdy w życiu nie komentował zawodów sportowych, a jego jedyny komentarz miał miejsce w grze komputerowej „Skoki narciarskie 2004”.

Dał się poznać jako doskonały materiał do promocji kanału TVP, reklamując akcję SMS-ową, czyli jak opłacić wielokrotność abonamentu TVP bez wizyty na poczcie. Jego najlepszym przyjacielem jest żel do włosów.

Chroniczny wazeliniarz i przypochlebca. W rozmowie z Krzysztofem Krawczykiem zwrócił się kiedyś do niego per „Adam Małysz polskiej piosenki”.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:
NonNews
Zobacz w NonNews temat:


Crystal Project Atlantik.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sportu. Jeśli dostałeś się do kadry olimpijskiej – rozbuduj go.