Edytujesz „Menstruacja”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Menstruacja (miesiączka, okres,)''' - rodzaj [[wilkołak|wilkołactwa]] występujący u wszystkich osobników płci żeńskiej. Regularnie, co miesiąc<ref>nie koniecznie w pełnię księżyca</ref> dotknięta tą przypadłością [[kobieta]] zmienia się w krwiożerczą bestię.
[[Plik:Ajka accident d7df9fea08 b.jpg|thumb|220px|Krajobraz po miesiączce zbiorowej na [[Węgry|Węgrzech]]]]
==Zakażenie==
'''Menstruacja, miesiączka, okres''' rodzaj [[wilkołak|wilkołactwa]] występujący u wszystkich osobników płci żeńskiej. Regularnie, co miesiąc<ref>Niekoniecznie w pełnię [[Księżyc]]a</ref> dotknięta tą przypadłością [[kobieta]] zmienia się w krwawiącą bestię.
Ta straszna przypadłość dotyka kobiety w wielu od ok. 14 do ok. 45 roku życia. Nie wiadomo w jaki sposób ten rodzaj likantropii się przenosi. Udowodnione jednak zostało, że pogryzienie przez kobietę nie skutkuje zarażeniem. Prawdopodobnie przypadłość ta jest przenoszona genetycznie, świadczy za tym fakt, że nie wykryto przypadku menstruacji u osobników z chromosomami XY.
==Objawy==
Najczęstsze objawy menstruacji to
*krwawienie z [[pochwa|miejsc intymnych]]
*mania prześladowcza
*wahania nastroju
*chęć pozabijania wszystkich w promieniu 3 km.
*nie możność odbywania [[seks|stosunków płciowych]]
==Zapobieganie==
Nie da się zapobiec atakowi miesiączki. Często stosuje się magiczne [[amulet]]y takie jak [[podpaska|podpaski]] by ograniczyć szkody spowodowane przez menstruację.


U mężczyzn występuje strach przed brakiem miesiączki u partnerki, gdyż jest to oznaką [[dziecko|przyszłych kłopotów finansowych, oraz ograniczenia wolności]].
== Zakażenie ==
Ta straszna przypadłość dotyka kobiety zazwyczaj od 11 do 50 roku życia. Nie wiadomo w jaki sposób ten rodzaj likantropii się przenosi. Udowodnione jednak zostało, że pogryzienie przez kobietę nie skutkuje zarażeniem. Prawdopodobnie choroba przenoszona genetycznie świadczy o tym fakt, że nie wykryto przypadku menstruacji u osobników z chromosomami XY.


== Objawy ==
Najczęstsze objawy menstruacji to:
* krwawienie z [[pochwa|miejsc intymnych]];
* mania prześladowcza;
* wahania nastroju;
* chęć pozabijania wszystkich w promieniu trzech kilometrów;
* niemożność odbywania [[seks|stosunków płciowych]].
* wzmożony apetyt

== Zapobieganie ==
Nie da się zapobiec atakowi miesiączki. Często stosuje się magiczne [[amulet]]y, takie jak [[podpaska|podpaski]], by ograniczyć szkody spowodowane przez menstruację.

U mężczyzn występuje strach przed brakiem miesiączki u partnerki, gdyż jest to oznaką [[dziecko|przyszłych kłopotów finansowych oraz ograniczenia wolności]].

Wykręcanie się miesiączką podczas lekcji [[wychowanie fizyczne|wf-u]] jest wypróbowanym sposobem na otrzymanie zwolnienia z ćwiczeń, gdyż [[nauczyciel]]e boją się o zdrowie innych uczniów, narażonych na gniew dotkniętej menstruacją<ref>Można dostać od takiej piłką w głowę</ref>. Czasem dochodzi do nadużyć, gdy 70% dziewczyn twierdzi, że ma te dni. Zjawisko takie nazywane jest ''okresem zbiorowym''.
== Najsłynniejsza miesiączka w historii ==
Miała ją księżna węgierska [[Elżbieta Batory]]. Okres trwał od sierpnia [[1560]] do sierpnia [[1614]]. Objawiał się ogólną nieżyczliwością dla ludzi, obcinaniem zbuntowanym chłopom [[nos]]ów i uszu, skłonnością do rozsiewania plotek poprzez rozpłatanie ucha i pożeraniem męskich serc. Żywcem.


{{stubbio}}
{{przypisy}}
{{przypisy}}
[[kategoria:Biologia|Miesiączka]]

[[kategoria:Biologia]]

[[cs:Menstruace]]
[[de:Menstruation]]
[[en:That time of the month]]
[[es:Menstruación]]
[[id:Kekuatan Datang Bulan]]
[[it:Mestruazioni]]
[[pt:Menstruação]]
[[zh:月经]]
[[zh-tw:月經]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablon użyty w tym artykule: