FotoŁowca 2022 – głosowanie
Zdecyduj kto trafił najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Ministerstwo Głupich Kroków

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Pracownik urzędu w czasie wykonywania obowiązków zawodowych

Ministerstwo Głupich (nie Dziwnych!) Krokówurzędowa jednostka opiniotwórczo-opiniodawcza skierowana na rozwój subtelnych technik podróżowania. Powstała w XXII wieku na mocy dekretu o spójności metod podróżowania. Wyróżnia się 2 główne cele istnienia – przyznawanie odznaczeń honorowych oraz kontrola na poziomie jednostek integracyjnych.

Odznaczenia przyznawane za kolejne stopnie doskonałości głupich kroków:

  1. Medal nieregularnego kroku;
  2. Medal nie dającego się opisać kroku;
  3. Order kroku co najmniej oryginalnego, jak na przykład krok lekko podskakujący odstawno-dostawny z periodycznymi wahnięciami parzystych palców licząc od środka i ewentualnymi odchyleniami imitującymi łapanie muchy na rzep, tylko gdy numer kroku dzieli się przez temperaturę powietrza wyrażoną w stopniach Beauforta na decybelę sześcienną, nałożony na sekwencję kroków wykonywanych przy tańcu-łamańcu w rozszerzonej wersji.
  4. Medal kroku nadzwyczaj regularnego, podczas którego stopy stawiane są prostopadle do kierunku poruszania się, co w dłuższej perspektywie skutkuje zwyrodnieniem kostek, kolan oraz zniekształceniem się miednicy.

Comedyicon.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny kabaretu. Jeśli śmieszy Cię to, co samodzielnie piszesz – rozbuduj go.