Edytujesz „Mk VIII Cromwell”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 9: Linia 9:


== Użycie ==
== Użycie ==
Cromwelle po desancie w Normandii mogły natknąć się na niemieckie [[PzKpfw VI Tiger|Tygrysy]]. Jednakże z takim uzbrojeniem pancerza nie mieli najmniejszych szans na zniszczenie od przodu tego żelastwa. Jedyną sensowną taktyką było zatem: „Kto pierwszy klepnie w tyłek Tygrysa”. W tym czasie naziści zamienili by około 6 brytyjskich puszek w świece dymne. Na szczęście w większości przypadków sytuację uratowali Francuzi, którzy <del>przez przypadek</del> celowo zasadzili na kilkadziesiąt lat przed <del>nie</del>spodziewaną wojną wysokie gęste dwumetrowe [[żywopłot]]y które zmieniły sytuację na froncie zachodnim w tą która panowała w grze [[Tank (gra)|Tank 1990]], umożliwiając pośpiesznym puszkom zachodzenie z małej odległości i od tyłu niemieckich panzerów.
Cromwelle po desancie w Normandii mogły natknąć się na niemieckie [[PzKpfw VI Tiger|Tygrysy]]. Jednakże z takim uzbrojeniem pancerza nie mieli najmniejszych szans na zniszczenie od przodu tego żelastwa. Jedyną sensowną taktyką było zatem: „Kto pierwszy klepnie w tyłek Tygrysa”. W tym czasie naziści zamienili by około 6 brytyjskich puszek w świece dymne. Na szczęście w większości przypadków sytuację uratowali Francuzi, którzy <del>przez przypadek</del> celowo zasadzili na kilkadziesiąt lat przed <del>nie</del>spodziewaną wojną wysokie gęste dwumetrowe [[Żywopłot|żywopłoty]] które zmieniły sytuację na froncie zachodnim w tą która panowała w grze [[Tank (gra)|Tank 1990]], umożliwiając pośpiesznym puszkom zachodzenie z małej odległości i od tyłu niemieckich panzerów.


{{broń}}
{{broń}}
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: