Edytujesz „Mona Lisa”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:MonoLisa.jpg|thumb|200px|Mona Lisa wydrukowana przez drukarkę HP]]
[[Grafika:MonoLisa.jpg|thumb|200px|Oryginał niedodrukowanej Mona Lisy '''Mr. T''']]
'''Mona Lisa''' (a właściwie Mona z lisem) kobieca postać z [[lis]]em wokół szyi, z nienaturalnie wytrzeszczonymi [[oko|oczyma]] i agonalnym zagadkowym półuśmiechem. Dzieło to zostało wykonane przez Mr. T w [[Microsoft Paint|Paincie]] techniką [[piksel]] po pikselu, zajęło mu to dokładnie 26 minut. Następnie wydrukował obraz, niestety, tusz w [[Drukarka|drukarce]] Mr. T był już na wyczerpaniu i Mona Lisa nie została nigdy wydrukowana do końca.
'''Mona Lisa''', a właściwie Mona z lisem to pierwsze klasyczne dzieło [[Mr. T]] - kobieca postać z [[lis]]em wokół szyi, z nienaturalnie wytrzeszczonymi [[oko|oczyma]] i agonalnym zagadkowym półuśmiechem. Dzieło to zostało wykonane przez Mr. T w [[Paint|Paincie]] techniką piksel po pikselu, zajęło mu to dokładnie 26 minut. Następnie wydrukował obraz, niestety, tusz w drukarce Mr. T był już na wyczerpaniu i '''Mona Lisa''' nie została nigdy wydrukowana do końca.


== Dalsze dzieje Mona Lisy ==
==Dalsze dzieje Mona Lisy==
Mr. T postanowił nagrać plik graficzny z obrazem Mona Lisy na [[płyta kompaktowa|płytkę]] po czym znalazłszy odpowiednią osobę, przekazać płytkę aby ta osoba dokończyła dzieła. Niestety, płytka z Mona Lisą zaginęła w nieznanych okolicznościach; jakiś czas później, płytę znalazł [[Leonardo da Vinci]], odtworzył ją na swoim [[komputer osobisty|kompie]] i ujrzał najwspanialsze [[dzieło sztuki]] jakie kiedykolwiek zostało stworzone. Oniemiały z zachwytu Leonardo postanowił opublikować dzieło, niestety nie miał drukarki. Leonardo wpadł wtedy na pomysł, że [[obraz]] ten namaluje na płótnie, farbami.


'''Mr. T''' postanowił nagrać plik graficzny z obrazem Mona Lisy na [[CD|płytkę]] po czym znalazłszy odpowiednią osobę, przekazać płytkę aby ta osoba dokończyła dzieła. Niestety, płytka z '''Mona Lisą''' zaginęła w nieznanych okolicznościach; jakiś czas później, płytę znalazł [[Leonardo da Vinci]], odtworzył ją na swoim [[komputer|kompie]] i ujrzał najwspanialsze [[dzieło sztuki]] jakie kiedykolwiek zostało stworzone. Oniemiały z zachwytu Leonardo postanowił opublikować dzieło, niestety nie miał drukarki. Leonardo wpadł wtedy na pomysł, że [[obraz]] ten namaluje na płótnie, farbami.
Niestety umiejętności Leonardo, mimo że wielkie, nadal były za małe aby przenieść całe piękno Mona Lisy na płótno, na obrazie nie został uwzględniony przez niego lis na szyi oraz wytrzeszcz oczu, także uśmiech nie był już taki sam jak w oryginale stworzonym przez Mr. T. Mimo to obraz ten stał się przepustką do nieśmiertelności Leonarda da Vinci.


Niestety umiejętności Leonardo, mimo że wielkie, nadal były za małe aby przenieść całe piękno '''Mona Lisy''' na płótno, na obrazie nie został uwzględniony przez niego lis na szyi oraz wytrzeszcz oczu, także uśmiech nie był już taki sam jak w oryginale stworzonym przez Mr. T. Mimo to obraz ten stał się przepustką do nieśmiertelności Leonarda da Vinci.
== Mona Lisa jako element teorii spiskowych ==
{{Spoiler}}
Mona Lisa jest też częścią spisku zakonu Różokrzyża i Wolnomularzy. Jak wiadomo, Leonardo da Vinci miał powiązania z tymi stowarzyszeniami, dlatego też w swoim obrazie zawarł wiele ukrytych znaków. Obraz namalowany przez Leonardo ma wymiary 77 x 53 cm i został namalowany około 1503–1507, biorąc pod uwagę te liczby można wyliczyć położenie punktu na obrazie, który jest jednym rogiem trójkąta, następnie należy wyprowadzić wysokość trójkąta z rogu ''b'', a później z dwóch następnych boków wyprowadzić proste pod kątem 45°, które przetną się z tą wysokością. Skrzyżowanie linii pokazuje gdzie ukryto pradawne relikwie!


==Mona Lisa jako element teorii spiskowych==
=== Obliczenia: ===

[[Plik:Mona lisa spisek.jpg|thumb|200px|Położenie punktu!]]
Mona Lisa jest też częścią spisku zakonu '''Różokrzyża''' i '''Wolnomularzy'''. Jak wiadomo, '''Leonardo da Vinci''' miał powiązania z tymi stowarzyszeniami, dlatego też w swoim obrazie zawarł wiele ukrytych znaków. Obraz namalowany przez Leonardo ma wymiary 77 x 53 cm i został namalowany około 1503–1507, biorąc pod uwagę te liczby można wyliczyć położenie punktu na obrazie, który jest jednym rogiem trójkąta, następnie należy wyprowadzić wysokość trójkąta z rogu ''b'', a później z dwóch następnych boków wyprowadzić proste pod kątem 45*, które przetną się z tą wysokością. Skrzyżowanie linii pokazuje gdzie ukryto pradawne relikfie!
'''Gdzie leży punkt 1?''':<br>

===Obliczenia:===
[[Grafika:Mona lisa spisek.jpg|thumb|200px|Położenie punktu!]]
'''Gdzie leży punkt 1''':<br>
Odnalezienie tego punktu opiera się na obliczeniach z zakresu dzielenia i mnożenia:<br>
Odnalezienie tego punktu opiera się na obliczeniach z zakresu dzielenia i mnożenia:<br>
Najpierw należy podzielić przez siebie wymiary obrazu <math>77:53=1.452830189</math>, następnie mnożymy to przez pierwszą datę czyli <math>1.452830189*1503=2183.603774</math> mamy współrzędne X, teraz współrzędne Y na analogicznej zasadzie tylko innymi wartościami <math>53:77=0.688311688</math>, następnie przez drugą datę <math>0.688311688*1507=1037.285714</math>. Całe współrzędne punktu to zatem <math>a=(2183.603774,1037.285714)</math>, dane te są podane szyfrem, wyrzucająć co drugą literkę otrzymamy wynik <math>a=(13.074,7.874)</math> zaokrąglijmy te liczby aby łatwiej było je przedstawić na osi XY gdzie punkt 0 to środek obrazu, <math>a=(13,8)</math>
Najpierw należy podzielić przez siebie wymiary obrazu <math>77:53=1.452830189</math>, następnie mnożymy to przez pierwszą datę czyli <math>1.452830189*1503=2183.603774</math> mamy współrzędne X, teraz współrzędne Y na analogicznej zasadzie tylko innymi wartościami <math>53:77=0.688311688</math>, następnie przez drugą datę <math>0.688311688*1507=1037.285714</math>. Całe współrzędne punktu to zatem <math>a=(2183.603774,1037.285714)</math>, dane te są podane szyfrem, wyrzucająć co drugą literkę otrzymamy wynik <math>a=(13.074,7.874)</math> zaokrąglijmy te liczby aby łatwiej było je przedstawić na osi XY gdzie punkt 0 to środek obrazu, <math>a=(13,8)</math>


'''Znalezienie punktu 2 i 3''':<br>
'''Znalezienie punktu 2 i 3''':<br>
Znalezienie ich jest już trochę trudniejsze, Leonardo da Vinci jako jeden z pierwszych wprowadził do obrazów perspektywę, w perspektywie bardzo ważna jest symetria więc można się łatwo domyślić, że oba punkty będą do siebie symetryczne! Wystarczy znaleźć jeden po czym jego obraz i znajdziemy wtedy oba. Odnalezienie ich opiera się na dodawaniu i odejmowaniu.<br>
Znalezienie ich jest już trochę trudniejsze, Leonardo da Vinci jako jeden z pierwszych wprowadził do obrazów perspektywę, w perspektywie bardzo ważna jest symetria więc można się łatwo domyślić, że oba punkty będą do siebie symetralne! Wystarczy znaleźć jeden po czym jego obraz i znajdziemy wtedy oba. Odnalezienie ich opiera się na dodawaniu i odejmowaniu.<br>


'''Odnalezienie 2 punktu:'''<br>
'''Odnalezienie 2 punktu:'''<br>
Tym razem wymiary obrazu odejmujemy <math>77-53=24</math>, dodajemy te liczby do siebie <math>2+4=6</math>, jest to współrzędna X. Współrzędną Y liczy się analogicznie czyli <math>53-77=-24</math>, po czym <math>-2-4=-6</math>. Czyli współrzędną jest <math>b=(6,-6)</math>, to nie może być [[koincydencja|zbieg okoliczności]]!<br>
Tym razem wymiary obrazu odejmujemy <math>77-53=24</math>, dodajemy te liczby do siebie <math>2+4=6</math>, jest to współrzędna X. Współrzędną Y liczy się analogicznie czyli <math>53-77=-24</math>, po czym <math>-2-4=-6</math>. Czyli współrzędną jest <math>b=(6,-6)</math>, to nie może być zbieg okoliczności!<br>



'''Punkt 3''':
'''Punkt 3''':
Linia 28: Linia 28:




I wszystko by było w porządku gdyby nie to, że jakoś nikt nie wie gdzie znajduje się ten plener i nikt za bardzo nie wie gdzie tego miejsca wskazanego przez punkt szukać.
I wszystko by było wporządku gdyby nie to, że jakoś nikt nie wie gdzie znajduje się ten plener i nikt za bardzo nie wie gdzie tego miejsca wskazanego przez punkt szukać.

== Zobacz też ==
* [[Człowiek witruwiański]]
* [[Czarny kwadrat na białym tle]]

{{Spiski}}

[[Kategoria:Teorie spiskowe]]
[[Kategoria:Malarstwo]]


[[kategoria:teorie spiskowe]]
[[ar:موناليزا]]
[[kategoria:sztuka]]
[[bg:Мона Лиза]]
[[da:Mona Lisa]]
[[de:Mona Lisa]]
[[en:Mona Lisa]]
[[eo:Mona Lisa]]
[[es:Mona Lisa]]
[[fa:مونا لیزا]]
[[fi:Mona Lisa]]
[[he:מונה ליזה]]
[[zh:蒙娜丽莎]]
[[zh-tw:萌吶!麗莎!]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: