Edytujesz „Nerwy (instrument)”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Nerwy''' ([[łacina|łac]]. ''nervus'' ''osoba słuchająca gry na nerwach'') instrument z gatunku strunowych. Działa to w ten sposób, iż muzyk podrażnia aksony nervusa i zaczyna [[koncert]], wydobywając odpowiednie dźwięki za pomocą obelg, kąśliwych uwag i innych, zależnie od potrzeb.
'''Nerwy''' - instrument z gatunku strunowych. Nazwa wywodzi się z łacińskiego słowa nervus. W języku polskim nervus (częściej zwany nerwusem) jest to osoba będąca zestawem nagłaśniającym dla tego instrumentu. Działa to w ten sposób, iż muzyk podrażnia aksony nervusa i zaczyna koncert, wydobywając odpowiednie dźwięki za pomocą obelg, kąśliwych uwagi i innych, zależnie od potrzeb.


Gra na nerwach niesie ze sobą jednak pewne zagrożenia. Zdarza się, iż muzyk przeciąga strunę. Wtedy nervus pragnie zamienić się rolami i samemu również zagrać. Wykorzystuje wtedy niedawnego muzyka w roli instrumentu perkusyjnego, uderzając w niego specjalnymi pałeczkami zwanymi [[Kij bejsbolowy|bejsbolikami]].
Gra na nerwach niesie ze sobą jednak pewne zagrożenia. Zdarza się, iż muzyk przeciąga strunę. Wtedy nervus pragnie zamienić się rolami i samemu również zagrać. Wykorzystuje wtedy niedawnego muzyka w roli instrumentu perkusyjnego uderzając w niego specjalnymi pałeczkami zwanymi bejsbolikami.


== Najsłynniejsi muzycy ==
* przypadkowo spotkane dziecko;
* żona twojego kumpla z pracy.
*wkurzony pijany menel


<br clear=all>
{{Stub|muz}}
<br clear="all">
{{instrumenty}}
{{instrumenty}}
{{ok}}

[[Kategoria:Instrumenty muzyczne]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: