Edytujesz „Osm”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 5: Linia 5:


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Osmu używa się wszędzie tam, gdzie metalowe przedmioty muszą długo i ostro harować, a nie mogą się psuć. Tworzy się z niego końcówki do piór, igły do gramofonu czy też [[Otwieracz do piwa|otwieracze do piwa]]. Jeden z tlenków osmu używany jest w kryminalistyce, aby złapać bandytów działających bez rękawiczek. Osm rozjaśnia też tkanki pod mikroskopem, aby badający nie popełnił czasem kolosalnej pomyłki, która poskutkować by mogła czyimś kalectwem. W ramach ciekawostki, nazwa OSRAM powstała z połączenia nazw osmu i [[Wolfram|wolframu]]. Okazało się to jednak dość niefortunnym przedsięwzięciem, a jego efekty widoczne są na twarzach [[Polacy|Polaków]] wymawiających ze śmiechem nazwę tej marki.
Osmu używa się wszędzie tam, gdzie metalowe przedmioty muszą długo i ostro harować, a nie mogą się psuć. Tworzy się z niego końcówki do piór, igły do gramofonu czy też otwieracze do piwa. Jeden z tlenków osmu używany jest w kryminalistyce, aby złapać bandytów działających bez rękawiczek. Osm rozjaśnia też tkanki pod mikroskopem, aby badający nie popełnił czasem kolosalnej pomyłki, która poskutkować by mogła czyimś kalectwem. W ramach ciekawostki, nazwa OSRAM powstała z połączenia nazw osmu i [[Wolfram|wolframu]]. Okazało się to jednak dość niefortunnym przedsięwzięciem, a jego efekty widoczne są na twarzach [[Polacy|Polaków]] wymawiających ze śmiechem nazwę tej marki.


{{przypisy}}
{{przypisy}}
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule:

Źródło: „https://nonsa.pl/wiki/Osm