Edytujesz „Pikachu”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Pikachu agresor.png|thumb|225px|A nie mówiłem, kopie prądem!]]
[[Plik:Pikachu się śmieje.gif|thumb|A oto i On]]
'''Pikachu''' – irytująca żółta mysz, która w najmniej oczekiwanym momencie wyskakuje spod stołu ze swoim ,,Pika, pika!".
[[Plik:E311-1000.JPG|thumb|Teraz atakuje również pociągi]]
'''Pikachu''' – żółta [[Japonia|japońska]] [[mysz]], która w najmniej oczekiwanym momencie wyskakuje spod [[Stół|stołu]] ze swoim ''Pika, pika!'', przy okazji kopiąc cię prądem.


== Opis ==
== Opis ==
Pikachu jest jednym z [[Pokémon]]ów. Jest cały żółty, ma uszy niczym kolby kukurydzy i nie potrafi nic logicznego powiedzieć. Jest też (jak ogólnie się uważa) słodki, lecz czy tak naprawdę nie ma on drugiego oblicza? Czyż nie jest czymś więcej niż tylko uroczą zabawką, do której wzdychają miliony<ref>A może miliardy?</ref> dzieci? Czy nie jest tym, który może łatwo spowodować koniec świata?
Pikachu jest jednym z Pokémonów. Jest cały żółty, ma uszy niczym kolby kukurydzy i nie potrafi nic logicznego powiedzieć. Jest też (jak ogólnie się uważa) słodki, lecz czy tak naprawdę nie ma on drugiego oblicza? Czyż nie jest czymś więcej niż tylko uroczą zabawką, do której wzdychają miliony<ref>A może miliardy?</ref> dzieci? Czy nie jest tym, który może łatwo spowodować koniec świata?


== Fenomen Pikachu ==
== Fenomen Pikachu ==
[[Plik:E311-1000.JPG|thumb|Teraz atakuje pociągi]]
Stał się on popularny dlatego, że jest słodki. Jego wizerunkiem można wywołać wiele sympatii. Skorzystali z tego np. producenci koszulek dla dzieci, którzy umieścili tam myszkę w celu wyprzedania ubrań i zarobienia całych worów pieniędzy na małoletnich klientach. Tak samo postąpili producenci napojów chłodzonych. Przez to niemal każde dziecko pragnęło wypić napój, tylko dlatego, że jest tam jakaś żółta mysz, która tyle obchodzi społeczeństwo, co świnię globus. I tą samą drogą – drogą donikąd – poszli producenci zabawek, i pokazali jak to ten niebezpiecznie napromieniowany gad potrafi zaciekawić dzieci i sprawić, żeby nawet potęgowanie liczby 77086125 stało się równie ciekawe, co dobry film kowbojski.
Stał się on popularny dlatego, że jest słodki. Jego wizerunkiem można wywołać wiele sympatii. Skorzystali z tego np. producenci koszulek dla dzieci, którzy umieścili tam myszkę w celu wyprzedania ubrań i zarobienia całych worów pieniędzy na małoletnich klientach. Tak samo postąpili producenci napojów chłodzonych. Przez to niemal każde dziecko pragnęło wypić napój, tylko dlatego, że jest tam jakaś żółta mysz, która tyle obchodzi społeczeństwo, co świnię globus. I tą samą drogą – drogą donikąd – poszli producenci zabawek, i pokazali jak to ta irytująca mysz potrafi zaciekawić dzieci i sprawić, żeby nawet potęgowanie liczby 76882016092785 stało się równie ciekawe, co dobry film kowbojski.


== Pikachu jest wszędzie! ==
To prawda. Ten mały napięty skunks zawojował nie tylko Japonię, lecz także inne części Ziemi. Dotarła i do nas, ale i tak furorę robi tylko w Japonii. Reszta świata ma w nosie losy Pikachu. Jednak Pikachu i tak zawojował niemal cały świat, a nierzadko spotyka się go również w postaci naklejki na [[samochód]], która szczerzy wielkie oczy do wlekących się za pojazdem kierowców, [[szofer]]ów, pasażerów i [[menel]]i.

== Zobacz też ==
* [[Pokémon]]
* [[Ash Ketchum]]

{{Przypisy}}
[[ja:Pikachu]]
[[en:Pikachu]]
[[cs:Pikachu]]
[[it:Pikachu]]
[[fr:Pikachu]]
[[de:Pikachu]]
[[es:Pikachu]]
[[simple:Pikachu]]
[[da:Pikachu]]
[[zh-tw:Pikachu]]
[[Kategoria:Pokémon]]
[[Kategoria:Pokémon]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablon użyty w tym artykule: