Edytujesz „Problem NP-zupełny”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Problem NP-zupełny''' (Problem niezwykle-pracogenno-zupełny) – [[zbiór|rodzinka]] wyjątkowo złośliwych, męczących i upierdliwych w rozwiązaniu problemów. Aktor grający zbira w trzecim odcinku [[Kojak]]a udowodnił, że jeżeli uda się rozwiązać jeden problem NP-zupełny w ludzkim [[czas]]ie, to można też rozwiązać w tym czasie inne problemy z tej rodzinki.
'''Problem NP-zupełny''' (''Problem niezwykle-pracogenno-zupełny'') – [[zbiór|rodzinka]] wyjątkowo złośliwych, męczących i upierdliwych w rozwiązaniu problemów. Aktor grający zbira w trzecim odcinku [[Kojak]]a udowodnił, że jeżeli uda się rozwiązać jeden problem NP-zupełny w ludzkim czasie, to da się też rozwiązać w tym czasie inne problemy z tej rodzinki.


== Przykłady ==
==Przykłady problemów NP-zupełnych==
* '''Problem odkurzenia wszechświata''' – należy odkurzyć cały wszechświat, co z uwagi na zanieczyszczenia i oceany bywa kłopotliwe, a następnie zawartość worka wyrzucić na zewnątrz.
* ''Problem odkurzenia świata'' – należy odkurzyć cały świat, a następnie zawartość worka (lub worków) wyrzucić na zewnątrz.
* '''Problem czasu reklamowego''' – należy obliczyć średni czas trwania bloku [[reklama|reklamowego]] na [[Polsat|Polsacie]] w danym miesiącu.
* ''Problem czasu reklamowego'' – należy obliczyć średni czas trwania bloku [[reklama|reklamowego]] na [[Polsat|Polsacie]] w danym miesiącu.
* '''Problem sznurka do snopowiązałki w PRL-u''' – sznurek ten, pomimo dużej produkcji i braku eksportu, nie istniał w praktyce, a jego brak wymagał zastosowania domowych środków zaradczych.


==Algorytm rozwiązujący problemy w czasie znośnym==
==Algorytm rozwiązujący problemy NP-zupełne w czasie znośnym==
Wynaleziony pod koniec [[2007]] roku [[algorytm]] rozwiązujący problemy NP-zupełne w czasie znośnym, tj. na przykład przed wybudowaniem planowanych w Polsce autostrad.
Wynaleziony pod koniec [[2007]] roku [[algorytm]] rozwiązujący [[Problem NP-zupełny|problemy NP-zupełne]] w czasie znośnym, tj. na przykład przed wybudowaniem planowanych w Polsce autostrad lub/i końcem wszechświata.


===Opis algorytmu===
===Opis algorytmu===
Algorytm ten jest bardzo prosty, i opiera się na podstawowych własnościach matematycznych.
* Algorytm ten jest bardzo prosty, i opiera się na podstawowych własnościach matematycznych.


''[[Grafika:UnderConstructionBangHead.gif|28px]] Autor tej sekcji wpisał tu raptem parę słów. Jeżeli denerwuje Cię takie postępowanie oraz chcesz zdobyć sławę i uznanie w świecie matematyki – <span class="plainlinks">nie czekaj i '''[http://nonsensopedia.wikia.com/index.php?title={{FULLPAGENAMEE}}&action=edit rozwiń ją]!!!'''</span>.''
Aby wykonać algorytm rozwiązujący problemy NP należy działać według niżej wymienionych punktów a wynik będzie poprawny/optymalny.
===Dowód poprawności===
* Dowód poprawności algorytmu jest banalny i jest modyfikacją dowodu na nieskończoność liczb pierwszych.


# Wprowadź dane instancji problemu do niedeterministycznej maszyny Turinga.
# Nie zapomnij wybrać z opcji zaawansowanych tryb „TURBO EXPERT”.
# Poczekaj pińćdziesiąt jednostek czasu, wykorzystując je pożytecznie, na przykład zmywając naczynia lub grając w [[CS]]a.
# Odczytaj wynik rozwiązanego problemu i odbierz milion dolarów za rozwiązanie milenijnego problemu.
# Ciesz się i żyj w dobrobycie.


''[[Grafika:UnderConstructionBangHead.gif|28px]] Autor tej sekcji wpisał tu raptem parę słów. Jeżeli denerwuje Cię takie postępowanie oraz chcesz zdobyć sławę i uznanie w świecie matematyki – <span class="plainlinks">nie czekaj i '''[http://nonsensopedia.wikia.com/index.php?title={{FULLPAGENAMEE}}&action=edit rozwiń ją]!!!'''</span>.''
Dowód poprawności algorytmu jest banalny i jest modyfikacją dowodu na nieskończoność liczb pierwszych. Nie rozumiesz? Nie przejmuj się, do Biedronki wszystkich przyjmują.


[[Kategoria:Informatyka]]
{{Matematyka}}
[[Kategoria:Czysty nonsens]]

{{stopka}}
[[Kategoria:Teoria obliczeń]]
[[eo:Problemo de pakado]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)