Edytujesz „Przecinek”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Przecinek''' (''',''') – używany w zdaniach, gdy nie stawiamy [[kropka|kropki]] ani średnika. Ani dwukropka. Ani czegokolwiek innego. W języku wielu Polaków lub [[dresiarz]]y zamiast przecinka używa się słowa „[[kurwa]]”.
'''Przecinek''' (''',''') – popularnie stosowany znaczek rozdzielający zdanie w miejscu najmniej spodziewanym.

== Użycie w [[język polski|języku polskim]] ==

Mówiąc najogólniej, istnieją jakieś{{fakt}} zasady rządzące przecinkiem w zdaniu, jednak nikt ich jak do tej pory nie widział. [[Polak]], który nie skończył filologii polskiej, pomimo obecności [[Rada Języka Polskiego|autorytetu językowego]], będzie kładł przecinki metodą „na wyczucie”.

Istnieją osoby dokonujące [[gwałt|czynów niemoralnych]] na przecinku, wrzucając go wszędzie tam, gdzie być go nie powinno, celem udowodnienia światu, że mają do czynienia z wybitnym językoznawcą. Jako znak, przecinek stanowi nieoficjalny symbol [[hipster]]stwa. Występują również przeciwnicy wstawiania czegokolwiek gdzie popadnie, którzy olewają całkiem [[interpunkcja|interpunkcję]] i nie zawracają sobie głowy jakimikolwiek znakami.

== Ciekawostki ==

* W języku mówionym (zwłaszcza w używanym przez [[dresiarz]]y) przecinek został zastąpiony słowem „k{{Cenzura3}}a”.


{{stub|jez}}
{{stub|substub}}
{{klawiatura}}
{{Znaki}}
{{Znaki}}


[[Kategoria:Interpunkcja]]
[[Kategoria:Interpunkcja]]

[[cs:,]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: