FotoŁowca 2021 – głosowanie
Pomóż nam wybrać najlepszy strzał w FotoŁowcy 2021! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Siłownia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Siłka)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ujednoznacznienie Siłownia przekierowuje tutaj. Zobacz też siłownia – pojęcie z dziedziny energetyki.
Ćwiczenie mięśni brzucha

Siłownia (dres. siłka, pakernia, koksownia, kafarnia) – miejsce spotkań młodzieży kulturalnej, czyli zajmującej się kulturystyką. Młodzież ta spotyka się tam w celu wyrzeźbienia swojego ciała (wtedy mówi się, że chodzą oni do rzeźni) lub nabrania masy (miejsce nazywa się wtedy masarnią).

Historia[edytuj • edytuj kod]

Do pewnego czasu było to miejsce dość specyficzne. Zdarzały się przypadki niewracania z siłowni, co było spowodowane zbytnim rozrostem obręczy barkowej (zwanej potocznie wieszakiem) i niezmieszczenie się w futrynie drzwi wyjściowych. Po paru latach na każdej siłowni nakazano poszerzyć każde drzwi tak, aby nie blokowały one przejścia dresiarzom pod blok.

Przemysł farmaceutyczny[edytuj • edytuj kod]

Na siłowniach rozwija się jeszcze prężniej niż muskuły. Na początku były to prostackie środki, np. Metanabol. Przestał działać na mocne karki i został zastąpiony przez boga chodzących na siłownię, Synthol. Stosowana jest też Ruska Meta która jest środkiem błyskawicznego nabrania masy w miesiąc.

A że środki anaboliczne powodują przyrost masy mięśniowej, przy jednoczesnym spadku masy mózgowej, chętnych na te świństwa jest coraz więcej.


Puzzle stub.png Autorowi tego hasła oderwało palce zaraz po tym, jak wklepał kilka zdań. Jeśli chcesz go zastąpić – rozbuduj to hasło.