Edytujesz „Sygnał zastępczy”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''<del>Sygnał przestępczy</del> Sygnał zastępczy''' tudzież ''eSZet'', ''Sz'', ''eSzka'' – specjalny sygnał na semaforze podawany wtedy i tylko wtedy gdy nawali infrastruktura z powodu <del>skoków napięcia</del> [[HTTP 404|erroru 404]] lub z powodu przywłaszczenia sobie elementów infrastruktury kolejowej przez tak zwany [[Menel|piąty element]]. Najczęstszym rodzajem eszki jest białe mrugające światełko (o ile mruga) w dolnej komorze semafora lub sygnalizatora ustawionego obok toru albo na semaforze kształtowym. Umożliwia wyjazd z boską prędkością 20 km/h (w porywach do 40) <del>po ''nieutwierdzonej drodze przebiegu''</del> na ślepo, na czuja.
'''<del>Sygnał przestępczy</del> Sygnał zastępczy''' tudzież ''eSZet'', ''Sz'', ''eSzka'' – specjalny sygnał na semaforze <s>używany do tworzenia katastrof kolejowych</s> podawany wtedy i tylko wtedy gdy nawali infrastruktura z powodu <del>skoków napięcia</del> [[HTTP 404|erroru 404]] lub z powodu przywłaszczenia sobie elementów infrastruktury kolejowej przez tak zwany [[Menel|piąty element]]. Najczęstszym rodzajem eszki jest białe mrugające światełko (o ile mruga) w dolnej komorze semafora lub sygnalizatora ustawionego obok toru albo na semaforze kształtowym. Umożliwia wyjazd z boską prędkością 20 km/h (w porywach do 40) <del>po ''nieutwierdzonej drodze przebiegu''</del> na ślepo, na czuja.


== Jak to działa ==
== Jak to działa ==
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: