Uczucie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Uczucia)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zaduma, melancholia, smutek, żal...

Uczucie – podstawowa jednostka filozofii i poetyki. Uczucie jest też jedną z najbardziej znanych jednostek inspiracji.

Rodzaje uczuć[edytuj • edytuj kod]

Wyróżniamy różne uczucia. Najbardziej znane to:

Istnieją jeszcze uczucia rzadko spotykane jak na przykład radość. Aczkolwiek, każde uczucie wywołuje odmienne zachowanie i w reakcji łańcuchowej prowadzi do innych uczuć. Z tego względu, naukowcy postanowili podzielić uczucia na ujemne, dodatnie i neutralne (tych ostatnich jeszcze nie odkryto).

Skutki działania uczuć dodatnich[edytuj • edytuj kod]

Uczucia dodatnie są wbrew pozorom o wiele groźniejsze niż ujemne. Mogą wywoływać tak straszne rzeczy jak zaburzenie prawidłowej oceny sytuacji (potocznie nazywane optymizmem) a w konsekwencji śmierć milionów ludzi. Osoba przeżywająca tylko uczucia dodatnie jest narażona na pozytywną ocenę sytuacji politycznej w Polsce i w konsekwencji – głos na partie rządzące.

Skutki działania uczuć ujemnych[edytuj • edytuj kod]

Uczucia ujemne niosą za sobą stosunkowo nieduże konsekwencje. Najpoważniejsze to samobójstwo nieuchronnie prowadzące do śmierci. Jednak ta śmierć nie jest taka straszna ponieważ osoba odczuwająca negatywne emocje nie popiera rządu i dlatego jest skazana na wieczne potępienie. Cechą charakterystyczną dla osób odczuwających negatywne emocje jest pesymizm.

Wzory i symbole[edytuj • edytuj kod]

Osoby uczuciowe odrzucają matematyczną logikę, dlatego symbole jakich używają nie mają nic wspólnego z tą szlachetną przeklętą nauką. To samo tyczy się wzorów takich jak:

Wzór na uczucia:

gdzie U to uczucia, ASU to aktualny stan umysłu, a M to matematyka. Istnieją jeszcze inne wzory, jak na przykład wzór na uczuciowość człowieka, ale nie można ich podać ze względu na nienawiść jaką żywią do nich matematycy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]