Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z ZAiKS)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podstawmy igrek ZAiKS... o, co to nam wyszło!

Przeciętny nauczyciel matematyki o ZAiKS-ie

#!$%# #%!@#@%! @#%!# %@#!#!!!

Internauci o ZAiKS-ie

Organizacja Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi lub Prawami Pokrewnymi Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych – organizacja wzorowana na zakonie Jedi, zajmująca się zwalczaniem złych internautów, fanów muzyki, kinomanów, fryzjerów, sprzedawców, nauczycieli muzyki, barmanów, szewców, kierowników obozów młodzieżowych, kierowców autobusów, trenerów fitness, twórców dzwonków na komórki, dyrektorów szkół, właścicieli barów, sklepów, siłowni, restauracji, pierogarni, cukierni itd. zgodnie z art. 666 ustawy o ochronie praw autorskich z roku 2054. Jej celem jest dbanie o stan finansowy swoich członków interesy artystów tworzących muzykę.

Działalność[edytuj • edytuj kod]

W celu ochrony interesów artystów ZAiKS prowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję pobierania należnych, jak i nienależnych tantiemów od osób, które wykonują utwory publicznie, nie bacząc, że autor zrzekł się praw autorskich, daje każdemu darmową zgodę na korzystanie z jego dzieł lub że nie żyje od 300 lat.

W najbliższym czasie Związek zamierza wytoczyć sprawy sądowe osobom, które nucą sobie piosenki pod nosem. Aby uniknąć pozwu, musisz wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie ZAiKS-u i wysłać go do właściwego terytorialnie oddziału, podpisawszy go uprzednio krwią dziewicy zabitej podczas pełni księżyca.

Obecnie ZAiKS pobiera opłaty licencyjne za utwory muzyczne skomponowane przez Fryderyka Chopina. Organizacja ta ma w planach licencjonowanie także muzyki powstałej w czasach prehistorycznych, jednak pojawiają się problemy z ustaleniem autorstwa.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Logo of the United Nations.png To jest tylko zalążek artykułu związanego z organizacją. Jeśli należałeś do tej organizacji – rozbuduj go.