Nieprawda: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
('''Nieprawda''' to najczęściej używana przez ludzi forma wypowiedzi. Niektórzy (najczęściej politycy) uzależniają się od niej. Nieprawda jest przeczącym przeczeniem słowa "prawda")
(usunięcie przykładów, suche i niepotrzebne)
 
(Nie pokazano 59 wersji utworzonych przez 37 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Nieprawda''' – najlepsza riposta pod słońcem, przeciwieństwo prawdy, inaczej kłamstwo (ew. gówno prawda), choć niekoniecznie musi nim być. Zazwyczaj mówi się o niej: półprawda lub niecała prawda. Często zarzucana przez [[nauczyciel]]i, [[rodzic]]ów, [[Oni|Onych]] lub kogokolwiek. Nieprawdą określa się wypowiedź, która nie jest dopasowana do oczekiwań odbiorców lub po prostu ktoś chce uniknąć jakichś konsekwencji. W dzisiejszych czasach nieprawda jest powszechnie wykorzystywana. W programie [[Rozmowy w toku]], był odcinek, w którym [[Ewa Drzyzga|Ewka]] i pewien mężczyzna przekonywali jakąś kobietę, że ciasto smakuje jak mydło. To także jest nieprawda.
'''Nieprawda''' to najczęściej używana przez ludzi forma wypowiedzi. Niektórzy (najczęściej politycy) uzależniają się od niej.


==Zobacz też==
Nieprawda jest przeczącym przeczeniem słowa "[[prawda]]"
* [[Prawda]]
* [[Kłamstwo]]

[[kategoria:filozofia]]
[[kategoria:abstrakcja]]

Aktualna wersja na dzień 17:45, 4 sie 2021

Nieprawda – najlepsza riposta pod słońcem, przeciwieństwo prawdy, inaczej kłamstwo (ew. gówno prawda), choć niekoniecznie musi nim być. Zazwyczaj mówi się o niej: półprawda lub niecała prawda. Często zarzucana przez nauczycieli, rodziców, Onych lub kogokolwiek. Nieprawdą określa się wypowiedź, która nie jest dopasowana do oczekiwań odbiorców lub po prostu ktoś chce uniknąć jakichś konsekwencji. W dzisiejszych czasach nieprawda jest powszechnie wykorzystywana. W programie Rozmowy w toku, był odcinek, w którym Ewka i pewien mężczyzna przekonywali jakąś kobietę, że ciasto smakuje jak mydło. To także jest nieprawda.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]