Immanuel Kant: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Szoferka. Autor wycofanej wersji to 86.63.140.242.)
(Anulowano wersję użytkownika Spurt)
Linia 1: Linia 1:
[[grafika:Immanuel_Kant.jpg|thumb|right|200px|Immanuel Kant za młodu]]
[[grafika:Immanuel_Kant.jpg|thumb|right|200px|Immanuel Kant za młodu]]
'''Immanuel Kant''' (ur. [[22 kwietnia]] [[1724]], zm. [[12 lutego]] [[1804]]) – niemiecki [[filozof]] najbardziej znany z faktu nieopuszczania swojej rodzinnej mieściny w trakcie swojego całego żywota. Autor wielu trudnych słów, takich jak [[imperatyw kategoryczny]]. Jest na ustach wielu, głównie za sprawą przekleństw studentów filozofii, którzy nie mają pojęcia, o co właściwie geniuszowi chodziło. Podobno słowo [[immanencja]] pochodzi od jego imienia.
'''Immanuel Kant''' (ur. [[22 kwietnia]] [[1724]], zm. [[12 lutego]] [[1804]]) – niemiecki [[filozof]]. Z relacji mu współczesnych straszny hulaka, pijak, karciarz i kobieciarz. Do tego obieżyświat i niestrudzony naoczny badacz niezliczonych kultur i religii. Podobno w czasie swojego długiego i ciekawego życia odwiedził setki dzikich osad i miasteczek. Autor poczytnego ilustrowanego atlasu świata. Autor wielu trudnych słów, takich jak [[imperatyw kategoryczny]]. Jest na ustach wielu, głównie za sprawą przekleństw studentów filozofii, którzy nie mają pojęcia, o co właściwie geniuszowi chodziło. Podobno słowo [[immanencja]] pochodzi od jego imienia.


{{stubfil}}
{{stubfil}}

Wersja z 00:20, 9 cze 2008

Immanuel Kant za młodu

Immanuel Kant (ur. 22 kwietnia 1724, zm. 12 lutego 1804) – niemiecki filozof. Z relacji mu współczesnych straszny hulaka, pijak, karciarz i kobieciarz. Do tego obieżyświat i niestrudzony naoczny badacz niezliczonych kultur i religii. Podobno w czasie swojego długiego i ciekawego życia odwiedził setki dzikich osad i miasteczek. Autor poczytnego ilustrowanego atlasu świata. Autor wielu trudnych słów, takich jak imperatyw kategoryczny. Jest na ustach wielu, głównie za sprawą przekleństw studentów filozofii, którzy nie mają pojęcia, o co właściwie geniuszowi chodziło. Podobno słowo immanencja pochodzi od jego imienia.

Szablon:Stubfil