Użytkownik:Gangor99/Kleopatra VII: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
 
M (Runab0 przeniósł stronę Kleopatra VII do Użytkownik:Gangor99/Kleopatra VII: Artykuł należy dopracować)
 
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''Kleopatra VII '''(ur. 69 r.p.n.e, zmarła 30 r.p.n.e) - Była faraonem starożytnego Egiptu. Została faraonem dzięki zwycięstwu w demokratycznych wyborach, gdyż wówczas kobiety miały w Egipcie prawa wyborcze (odwrotnie jak dziś). Wygrała wybory, gdyż pozostali kontrkandydaci, dwaj bracia i siostra, zostali przez nią zamordowani. Zwyciężyła więc jako jedyna kandydatka. W jej programie wyborczym znalazł się taki postulat jak likwidacja biedy poprzez program 500+, czyli 500 ziaren zboża dla rodzin wielodzietnych. Jednak szybko się okazało, że na egipskiej pustyni nie chce rosnąć zboże, a zboże wychodowane u ujścia Nilu ze spichlerzy wyżarły myszy. Oburzeni biedacy zaczeli więc strajk w celu zdobycia obiecanego zboża. Kleopatra uznała, że to wiec poparcia dla niej i wyjachała z Egiptu, aby zrealizować kolejny postulat. Kolejnym postulatem wyborczym Kleopatry było małżeństwo z Cezarem w celu zdobycia Rzymskiego zboża. Kleopatra poślubiła Cezara w Rzymie, ale mieszkańcom Rzymu nie przypadła do gustu nowa królowa, która nie kryła, że Cezara poślubiła dla pieniędzy. Obrzucili więc Klepatrę koktajlami Kaczyńskiego. Kleopatra oburzyła się i wyjachała z Rzymu. Cezar pojechał wraz z Kleopatrą do Egiptu, gdzie jak się okazało strajkująca biedota wywołała rewoltę. Kleopatra z Cezarem zabarykadowali się więc na Latarnii w Faros. Cezar miał stać na czatach, a Kleopatra światłem z latarni pokazywać droge rzymskim galerom, które płynęły im na pomoc.Rebelianci jednak wdarli się do budynku i Cezar musiał wyskoczyć do morza przez okno. Kleopatra uciekła tylnim wyjściem. Wkrótce rzymskie posiłki stłumiły powstanie, a Kleopatra urodziła Cezarowi syna Cezarionka.Niedługo potem Cezar wrócił do Rzymu i został niechcący 23 razy dźgnięty nożem przez Brutusa i zmarł. Kleopatra została wdową z dzieckiem bez alimentów i wciąż nie miała obiecanego rodakom zboża. Na dodatek rzymski senat uznał, że Kleopatra wygrała wybory nieuczciwie i wysłał swojego komisarza, Marka Antoniusza, aby zbadał praworządność w Egipcie. Ten jednak wkrótce też się zakochał w Kleopatrze, a Kleopatra postanowiła to wykorzystać. Uknuła intryge, aby Marek Antoniusz załatwił w Rzymie oddanie Egiptowi Judei bogatej w zboże, która była zależna od Rzymu i w której akurat rządził Herod. Marek Antoniusz jednak nie wypełnił zadania, bo przegrał w karty z kolagami cały majątek i popełnił samobójstwo. Kleopatra natomiast została znowu oskarżona o nieprzestrzeganie praworządności i nałożono na Egipt sankcje. Kleopatra odpowiedziała, że złodzieją nie da ani gorsza i zaczęła prace w swoim laboratorium nad odkryciem zastępczego zboża wytwarzanego z pustynnego piasku. Wkrótce jednak Kleopatra została zmuszona do zaprzestania ekspermentów, gdyż Rzym wysłał do Egiptu wojsko w celu przywrócenia praworządności. Kleopatra popełniła samobójstwo, a Rzymianom, którzy przyszli ją aresztować zdążyła pokazać tylko środkowy palca.
'''Kleopatra VII '''(ur. 69 r.p.n.e, zmarła 30 r.p.n.e) - Była faraonem starożytnego Egiptu. Została faraonem dzięki zwycięstwu w demokratycznych wyborach, gdyż wówczas kobiety miały w Egipcie prawa wyborcze (odwrotnie jak dziś). Wygrała wybory, gdyż pozostali kontrkandydaci, dwaj bracia i siostra, zostali przez nią zamordowani. Zwyciężyła więc jako jedyna kandydatka. W jej programie wyborczym znalazł się taki postulat jak likwidacja biedy poprzez program 500+, czyli 500 ziaren zboża dla rodzin wielodzietnych. Jednak szybko się okazało, że na egipskiej pustyni nie chce rosnąć zboże, a zboże wychodowane u ujścia Nilu ze spichlerzy wyżarły myszy. Oburzeni biedacy zaczeli więc strajk w celu zdobycia obiecanego zboża. Kleopatra uznała, że to wiec poparcia dla niej i wyjachała z Egiptu, aby zrealizować kolejny postulat. Kolejnym postulatem wyborczym Kleopatry było małżeństwo z Cezarem w celu zdobycia Rzymskiego zboża. Kleopatra poślubiła Cezara w Rzymie, ale mieszkańcom Rzymu nie przypadła do gustu nowa królowa, która nie kryła, że Cezara poślubiła dla pieniędzy. Obrzucili więc Klepatrę koktajlami Kaczyńskiego. Kleopatra oburzyła się i wyjachała z Rzymu. Cezar pojechał wraz z Kleopatrą do Egiptu, gdzie jak się okazało strajkująca biedota wywołała rewoltę. Kleopatra z Cezarem zabarykadowali się więc na Latarnii w Faros. Cezar miał stać na czatach, a Kleopatra światłem z latarni pokazywać droge rzymskim galerom, które płynęły im na pomoc.Rebelianci jednak wdarli się do budynku i Cezar musiał wyskoczyć do morza przez okno. Kleopatra uciekła tylnym wyjściem. Wkrótce rzymskie posiłki stłumiły powstanie, a Kleopatra urodziła Cezarowi syna Cezarionka.Niedługo potem Cezar wrócił do Rzymu i został niechcący 23 razy dźgnięty nożem przez Brutusa i zmarł. Kleopatra została wdową z dzieckiem bez alimentów i wciąż nie miała obiecanego rodakom zboża. Na dodatek rzymski senat uznał, że Kleopatra wygrała wybory nieuczciwie i wysłał swojego komisarza, Marka Antoniusza, aby zbadał praworządność w Egipcie. Ten jednak wkrótce też się zakochał w Kleopatrze, a Kleopatra postanowiła to wykorzystać. Uknuła intryge, aby Marek Antoniusz załatwił w Rzymie oddanie Egiptowi Judei bogatej w zboże, która była zależna od Rzymu i w której akurat rządził Herod. Marek Antoniusz jednak nie wypełnił zadania, bo przegrał w karty z kolagami cały majątek i popełnił samobójstwo. Kleopatra natomiast została znowu oskarżona o nieprzestrzeganie praworządności i nałożono na Egipt sankcje. Kleopatra odpowiedziała, że złodzieją nie da ani gorsza i zaczęła prace w swoim laboratorium nad odkryciem zastępczego zboża wytwarzanego z pustynnego piasku. Wkrótce jednak Kleopatra została zmuszona do zaprzestania ekspermentów, gdyż Rzym wysłał do Egiptu wojsko w celu przywrócenia praworządności. Kleopatra popełniła samobójstwo, a Rzymianom, którzy przyszli ją aresztować zdążyła pokazać tylko środkowy palec.

Aktualna wersja na dzień 22:39, 13 lut 2019

Kleopatra VII (ur. 69 r.p.n.e, zmarła 30 r.p.n.e) - Była faraonem starożytnego Egiptu. Została faraonem dzięki zwycięstwu w demokratycznych wyborach, gdyż wówczas kobiety miały w Egipcie prawa wyborcze (odwrotnie jak dziś). Wygrała wybory, gdyż pozostali kontrkandydaci, dwaj bracia i siostra, zostali przez nią zamordowani. Zwyciężyła więc jako jedyna kandydatka. W jej programie wyborczym znalazł się taki postulat jak likwidacja biedy poprzez program 500+, czyli 500 ziaren zboża dla rodzin wielodzietnych. Jednak szybko się okazało, że na egipskiej pustyni nie chce rosnąć zboże, a zboże wychodowane u ujścia Nilu ze spichlerzy wyżarły myszy. Oburzeni biedacy zaczeli więc strajk w celu zdobycia obiecanego zboża. Kleopatra uznała, że to wiec poparcia dla niej i wyjachała z Egiptu, aby zrealizować kolejny postulat. Kolejnym postulatem wyborczym Kleopatry było małżeństwo z Cezarem w celu zdobycia Rzymskiego zboża. Kleopatra poślubiła Cezara w Rzymie, ale mieszkańcom Rzymu nie przypadła do gustu nowa królowa, która nie kryła, że Cezara poślubiła dla pieniędzy. Obrzucili więc Klepatrę koktajlami Kaczyńskiego. Kleopatra oburzyła się i wyjachała z Rzymu. Cezar pojechał wraz z Kleopatrą do Egiptu, gdzie jak się okazało strajkująca biedota wywołała rewoltę. Kleopatra z Cezarem zabarykadowali się więc na Latarnii w Faros. Cezar miał stać na czatach, a Kleopatra światłem z latarni pokazywać droge rzymskim galerom, które płynęły im na pomoc.Rebelianci jednak wdarli się do budynku i Cezar musiał wyskoczyć do morza przez okno. Kleopatra uciekła tylnym wyjściem. Wkrótce rzymskie posiłki stłumiły powstanie, a Kleopatra urodziła Cezarowi syna Cezarionka.Niedługo potem Cezar wrócił do Rzymu i został niechcący 23 razy dźgnięty nożem przez Brutusa i zmarł. Kleopatra została wdową z dzieckiem bez alimentów i wciąż nie miała obiecanego rodakom zboża. Na dodatek rzymski senat uznał, że Kleopatra wygrała wybory nieuczciwie i wysłał swojego komisarza, Marka Antoniusza, aby zbadał praworządność w Egipcie. Ten jednak wkrótce też się zakochał w Kleopatrze, a Kleopatra postanowiła to wykorzystać. Uknuła intryge, aby Marek Antoniusz załatwił w Rzymie oddanie Egiptowi Judei bogatej w zboże, która była zależna od Rzymu i w której akurat rządził Herod. Marek Antoniusz jednak nie wypełnił zadania, bo przegrał w karty z kolagami cały majątek i popełnił samobójstwo. Kleopatra natomiast została znowu oskarżona o nieprzestrzeganie praworządności i nałożono na Egipt sankcje. Kleopatra odpowiedziała, że złodzieją nie da ani gorsza i zaczęła prace w swoim laboratorium nad odkryciem zastępczego zboża wytwarzanego z pustynnego piasku. Wkrótce jednak Kleopatra została zmuszona do zaprzestania ekspermentów, gdyż Rzym wysłał do Egiptu wojsko w celu przywrócenia praworządności. Kleopatra popełniła samobójstwo, a Rzymianom, którzy przyszli ją aresztować zdążyła pokazać tylko środkowy palec.