Dyskusja użytkownika:Runab

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Runab
centraladyskusja (archiwum 1 i 2) • podpisnawigacja

Linki c.d.[edytuj kod]

Jakby co to już wszystkie linki do portalu zostały wstawione. Aktualizować się to powinno samo w nocy. Ostrzyciel | Dyskusja 17:21, 21 lut 2021 (CET)

Znowu znalazłem coś[edytuj kod]

Jest sobie artykuł Enigma. Techniczny, ale z historią też w jakiś sposób związany. Może Ci się nie spodoba. Ryk2 (dyskusja) 20:06, 25 lut 2021 (CET)

Re: Strony do słownika[edytuj kod]

Tyle że to właśnie ja jestem autorem większości z tych gier słów (dotyczy to komentarzy na sjp.pl). Wiem, że nie da się tego udowodnić, ale mimo wszystko. Oczywiście, znam zasady i nie będę składał zażaleń, niemniej trochę szkoda, bo to fajne hasła słownikowe akurat. --Pogromca januszy (dyskusja) 15:04, 2 mar 2021 (CET)

No trudno, kopać się z Sanhedrynem nie będę ;). Dzięki że chociaż spróbowałeś. --Pogromca januszy (dyskusja) 15:48, 2 mar 2021 (CET)

Pytanie[edytuj kod]

Co powinienem poprawić w artykule Linkin Park? --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 14:52, 11 mar 2021 (CET)

Słuchaj... Dlaczego kasujesz moje edycje? jestem nowym użytkownikiem i mogę ich wykonywać określoną ilość. Proszę, nie psuj mojej pracy. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 19:05, 13 mar 2021 (CET)

Próbowałem skatalogować postacie ze strony Człowiek Renesansu, na kształt tego, jak wyglądają kategoria Wielkich Przedwiecznych. A wzmianek o czymś takim jak Człowiek Renesansu nie trzeba od razu kasować. Staram się tu zrobić coś nowego. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 19:11, 13 mar 2021 (CET)

A tytuł "Człowiek Renesansu" jest prawidłowo zapisany, specjalnie nie nazywa się to "Człowiek renesansu". To w zamyśle nazwa własna, jak "Nowy Jork". --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 19:12, 13 mar 2021 (CET)


Co do dowcipu z artykułu Linkin Park, to polegał on na tym, że zespół zmienia co chwila loga. Ta ilustracja to ostatnie, dziesiąte z kolei, powstałe w 2017 roku logo, a nie okładka. Rozumiem jednak, że osoba niebędąca fanem LP nie mogła tego zrozumieć. A to jest Nonsa, a nie forum fanowskie, więc dziękuję za usunięcie tego. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 19:45, 18 mar 2021 (CET)

Dziękuję bardzo za wszelkie porady i uwagi. To one pozwalają mi się rozwijać. Oczywiście, wezmę sobie wszystko do serca. Co do pani Beger, to faktycznie, młodzi ludzie już nie wiedzą o kogo chodzi. Okazuje się, że nawet najjaśniejsze gwiazdy świata polityki gasną szybciej, niż się nam wydaje. Założę się, że wielu z Naszych czytelników nie pamięta już nawet o Lepperze i Palikocie. I przepraszam, że tak często przepraszam. Bardzo nie chciałbym zniechęcić do siebie społeczności urażając ją czymś, czy łamiąc zasady, o których nie wiem. Jestem dezerterem z Wikipedii i tam już dokonała się na mnie krwawa zemsta administracji za naruszenie jej honoru... Bardzo nie chciałbym powtórki z rozrywki i wolę przepraszać zbyt często, niż znowu zostać wrogiem publicznym numer 1. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 20:07, 18 mar 2021 (CET)

Akurat tu polemizowałbym. Motyw pustki i wszechobecności piasku był tutaj żartem przewodnim, tym bardziej nie rozumiem usunięcia wszelkich grafik. Właśnie taki był cel, a myślę, że te zdjęcia były śmiesznie opisane. Podobnie jak zabawna była bibliografia. Nie ukrywam, że ze wszystkich poprawek moich edycji to ta zabolała mnie najbardziej i jest jedyną, z którą nie mogę się zgodzić. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 20:21, 19 mar 2021 (CET)

Przepraszam bardzo, byłem poza Nonsą. Już jestem na IRC. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 16:10, 31 mar 2021 (CEST)

A dla czego kasujesz moje edycję? Według mnie są dosyć śmieszne. (Jakub Jasiński (dyskusja) 17:02, 2 kwi 2021 (CEST))

Dziękuję za jasne wytłumaczenie! Przekazuję wolę błagania o wybaczenie i w ramach podziękowania/przeprosin, zadedykuję sekcję o Perfekcie w "Szkoła jest jak..." Tobie. Dziękuję za cierpliwość względem mojej osoby!--Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 23:46, 17 kwi 2021 (CEST)

Z całym szacunkiem, jeśli przywrócone zmiany są śmieszne, to ja w piątek zapraszam na imprezę z okazji wybrania mnie na papieża. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 14:52, 18 kwi 2021 (CEST)

Jedynym kryterium tego, czy zespół zostawić, czy wyrzucić była śmieszność, a nie popularność (choć oczywiście sugeruję wstawianie tam znanych kapel, a nie nieznanej alternatywy, by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców). Decyzje co do usunięcia grupy podejmowałem wraz z Ostrzycielem. Można jeszcze raz napisać usunięte grupy, jeśli tylko jest na nie pomysł i będzie to śmieszne. Dziękuję za słowa uznania!

Sprawa druga. Ja na przykład jestem fanem szablonów u góry. Po prostu je uwielbiam! Nie zgadzam się z ich usunięciem, jednak to przedyskutujmy, proszę już jutro, na IRC. Jeśli oczywiście zechcesz. Myślę, że warto byłoby się pochylić nad kwestią ich rozmiaru w wersji mobilnej. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 22:51, 22 kwi 2021 (CEST)

Zagubiona grafika[edytuj kod]

Wiesz może co to jest i co z tym zrobić? Ostrzyciel | Dyskusja 16:35, 15 mar 2021 (CET)

I summon Runab: Dr. Jan Maria Piotrowski. Ostrzyciel | Dyskusja 19:52, 15 mar 2021 (CET)

Poradniki[edytuj kod]

Jak będziesz przeglądać poradniki i wpadnie ci w oko coś fajnego, to weź zapisz na później. Może się przydać jakbyśmy chcieli coś na Poradnik:Strona główna pozmieniać. Ostrzyciel | Dyskusja 21:16, 16 mar 2021 (CET)

Notatki z SDU[edytuj kod]

Żeby ci się nie zgubiło:

  • Krystyna Pawłowicz zostaje, ale jest raczej do pocięcia. Jeśli tego nijak nie widzisz to daj znać, ktoś inny może spróbować.
  • Kuchciński wyleciał.

Ostrzyciel | Dyskusja 18:55, 4 kwi 2021 (CEST)

Pytanie[edytuj kod]

Mam stworzony taki artykuł na nonsensopedię, a mianowicie o roku akademickim, który wyśmiewa typowe przekonania i memy o studiach i niewiem czy to dać jako zwykły artykuł, czy jako nonźródło. Pomóżcie! 83.25.209.217 (dyskusja) 19:15, 5 kwi 2021 (CEST)

Kwaśniewski[edytuj kod]

Oczywiście - https://viva.pl/ludzie/wywiady-vivy/urodziny-aleksandra-kwasniewskiego-107925-r1/ oto link. Przepraszam za moją nieprofesjonalność, ale ostatnio rzadko mam okazję tworzyć na Nonsie i tak to już wygląda, że mi coś wyleci z głowy :/ --MrOLX (dyskusja) 14:25, 20 kwi 2021

Nowy artykuł historyczny[edytuj kod]

To, co w temacie. Sanacja łap! Ryk2 (dyskusja) 09:19, 22 kwi 2021 (CEST)

Możesz dodać do kolekcji: Miejsce Odosobnienia w Berezie Kartuskiej Ryk2 (dyskusja) 10:29, 25 kwi 2021 (CEST)

Bereza Kartuska[edytuj kod]

Hej, w kilku artykułach o II RP zaczęła pojawiać się Bereza i tak sobie myślę, czy by nie napisać artykułu o niej. Wiem jednak, że temat jest dość delikatny, dlatego kieruję zapytanie, czy takie coś ma w ogóle sens :P MrOLX (dyskusja) 18:00, 22 kwi 2021 (CEST)MrOLX

że że gżegżółka[edytuj kod]

Żaden ze mnie grammar nazi, ale na jedną rzecz czuję się zobowiązany zwrócić uwagę. Nie wiem ci często się zdarza, ale widziałem chyba niedawno podobne przypadki. Także pilnuj się z czywieszami, bo nie ma tam automatycznej funkcji, która "że" wstawia. Adoor321 19:23, 22 kwi 2021 (CEST)

Re: Berezka[edytuj kod]

Dzięki! Dyskutowaliśmy już o tym z Kapitanem Apokalipsą. Jutro pewnie będę pisał. Pozdrawiam! MrOLX (dyskusja) 20:50, 22 kwi 2021 (CEST)MrOLX

halo halo czy to generał Jaruzelski[edytuj kod]

Łap, jak coś się nadaje to można zintegrować. Jak nie – to można wywalić. Ostrzyciel | Dyskusja 23:43, 29 kwi 2021 (CEST)

Masz tu jeszcze wiecznie pięknego Mazowieckiego. Ja bym się z nim napił. Ostrzyciel | Dyskusja 23:51, 29 kwi 2021 (CEST)

Pytanko[edytuj kod]

Chciałbym dodać szablony do swojej strony (np. ta strona jest w budowie), ale mam dwa problemy: 1. nie wiem jak je dodać, 2. czy jest jakaś strona z wypisanymi wszystkimi szablonami tak jak części wieży? Z góry dzięki --Halt009 (dyskusja) 10:19, 5 maj 2021 (CEST) Edit: jednak znalazłem, przegrzebałem pół nonsy... przepraszam za zawracanie głowy (i czasu)

Re:Propozycje[edytuj kod]

Słuchaj... Powiem tak, że nie do końca się z tobą zgadzam w paru kwestiach. Po prostu przedstawię swoje opinie, dobrze? Nonsa jest miejscem dyskusji, więc podyskutujmy. Zaznaczam jednak, że wolę gadać na IRC, by nie nabijać sobie edycji pisaniem w dyskusjach.

Primo. Propozycje.

  • Joe Biden - ostatnio czytałem gdzieś, jak Ostrzyciel pisał, że Nonsa powinna jakoś opisywać treści aktualne, coś w tym guście. Ja się tam na Ameryce nie znam zupełnie, a ze zdziwieniem odkryłem kiedyś, że polityka USA zatrzymała się u nas na Trumpie. Tak, rozumiem, że jest nas mało i nie miał kto tego zrobić, nie jest to kwestia ważna, pilna oraz jest tysiąc rzeczy więcej do zrobienia. Pomyślałem jednak, że warto byłoby taki artykuł napisać. Są takie postacie, które, zdaje mi się, warto opisać, jak królowa Elżbieta (swoją drogą, może warto dać o niej arta, póki jeszcze żyje?).
  • Czerwony Baron - uznałem go za ciekawą postać, z której można byłoby coś fajnego wykrzesać. Tu zgadzam się, że wpisanie tego nie było najlepszym pomysłem.
  • F-35 - Polacy mają kupować najnowsze samoloty na świecie za ogromne pieniądze. Samoloty te muszą być prześwietlane przez specjalne skanery, gdy na skrzydło spadnie klucz francuski, tak są nowoczesne i delikatne. Polska nie ma sprzętu komputerowego mogącego obsługiwać te maszyny. Uznałem, że to aż się prosi o opis.
  • Karabinek Grot - pamiętasz w ogóle drakę i aferę związaną z tymi karabinkami? Nie chciałbym ci pisać ściany tekstu, ale komedia była jak u Barei.
  • GRU oraz FSB - rosyjskie służby specjalne. To mówi samo za siebie.

Secundo. Litewscy sportowcy.

Już tworząc tę kategorię miałem myśl "oho, widzę, jak ją Runab usuwa". Rozumiem twoje racje i szanuję je, jednak jestem zwolennikiem tworzenia kategorii nawet dla mniejszej ilości stron. Wiesz, gdy mamy kategorie ogólną "sportowcy", to nie chciałem tam zostawiać żadnych zwykłych artów o osobach. Chciałem posegregować sportsmanów na narodowości, by wchodząc do tego katalogu można było wybierać "a tu Kanadyjczyk, to Niemiec". Litwinów też się to dotyczy, by wchodząc w sportowców, mieć do wyboru wszystkich, posegregowanych, bo jak zostawiłbym go w kategorii Litwini, to wchodząc do kategorii sportowcy nikt by nie znalazł tego atlety. Co więcej, mając taką kategorię, można do niej łatwiej dodawać przyszłe artykuły, które kiedyś powstaną.

Tertio. Gruzini.

Jestem zwolennikiem przywrócenia tej kategorii, by narody też były uporządkowane. Nawet, jeśli trzeba zrobić kat. dla dwóch artów. Wiesz, żeby nie szukać obywateli tego państwa w kategorii "Gruzja". Niech wszystko będzie jasne, przejrzyste. Mamy przecież kilka kategorii o narodach, w których jest jeden artykuł.


Quatro. Wolne Miasto Gdańsk.

Tę kwestie poruszam trochę dlatego, że śmiesznie się złożyło. Opisałem WMG, a Ostrzyciel kazał mi z tego wyciąć nudy. Wyciąłem, a ty anulowałeś wycięcie nud/zbędnych informacji. Odbieram to jako znak jakości mojego dzieła.

Quinto. Noworosja.

Dlaczego dałem szablon "niekatulane"? Otóż Noworosja już nie istnieje. Wiem, mogłem to poprawić. Może potem to zrobię. Wybacz, ale mam naprawdę dużo pracy.

Sexto. Jasiu Śmietana.

My Jasia nie pamiętamy. Myślę, że skoro (ktoś pisał) większość naszej audiencji to ludzie młodzi, to oni już na sto procent Jasia nie znają. Dlatego go usuwam.

Septimo. Prawa anime.

Wycofałeś 23 kwietnia moją edycję, usuwając zobaczteża (i teraz nie ma w ogóle) do Anime Drinking Game. Jak dla mnie to pasuje, bo oba arty punktują absurdy anime i ich punkty wspólne.

Wybacz, że piszę tak dużo. Miałem ci sporo do przekazania od dłuższego czasu, ale nie miałem odwagi ci tego powiedzieć. Trzeba się wziąć za siebie, stwierdziłem. I postanowiłem wyjaśnić parę spraw.

PS. Jakby to powiedzieć... Postaram się już zachowywać normalnie, OK? Nie chcę być wiecznie grupowym dziwadłem i wolałbym, byście spojrzeli na mnie jak na pełnowartościowego współpracownika. Ogarnę się.

Zamach majowy[edytuj kod]

Witam w tym pięknym dniu majowym! Tak się składa, że mamy rocznicę zamachu majowego - to już 95 lat! Zastanawiam się więc naturalnie, czy nie napisać artykułu na ten temat. Najlepiej jeszcze dziś Jestem jednak nieco w kropce i nie wiem w jakie ramy umieścić artykuł - jak znasz jakiś dobry, nie za długi artykuł który może być "bazą" do zrobienia artykułu o zamachu majowym, to możesz podrzucić. Oczywiście chodzi mi tylko o zachowanie struktury i ewentualnie niektórych szablonów. Byłbym wdzięczny! --MrOLX (dyskusja) 13:48, 12 maj 2021 (CEST)MrOLX

Ping portalowy[edytuj kod]

Zerknij na edycje bota 14 maja koło 1 w nocy, wstawiał wtedy stopkę do artykułów, które wpadły w ramy portalu historycznego ze względu na zmianę kategorii. Możesz chcieć na to rzucić okiem ;) Ostrzyciel | Dyskusja 20:52, 14 maj 2021 (CEST)

Dzikie węże medyczne[edytuj kod]

Aborcja i Eutanazja to arty jakby nie patrzeć arty medyczne, ale wchodzi w politykę przez debili, którzy postanowili udowodnić, że są świętsi od papieża. Zerknij na to w wolnej chwili i zrób z tym co uważasz. Adoor321 20:59, 18 maj 2021 (CEST)

CSS na stronie użytkownika[edytuj kod]

Na swojej stronie użytkownika masz tag {{#css: }}, który nie jest już wspierany z powodów bezpieczeństwa. Jego wyłączenie spowodowało zapewne, że przestały działać ci różnego rodzaju kolorowe szmery-bajery. Nie przewiduję możliwości ponownego włączenia tej funkcjonalności, dlatego sugeruję ci poprawienie wyglądu twojej strony użytkownika we własnym zakresie.

I nie, naprawdę nie przywrócę tego, celem Nonsensopedii jest hostowanie treści humorystycznych, a nie blogów, dlatego nie mam obowiązku utrzymywać funkcjonalności związanych ze stronami użytkowników, szczególnie jeśli stanowią one luki bezpieczeństwa. Dzięki za zrozumienie.

Ostrzyciel | Dyskusja 23:19, 18 maj 2021 (CEST)

"Bzdura, wszelkie poprawki interpunkcyjne, ortograficzne, stylistyczne etc. są jak najbardziej na miejscu"[edytuj kod]

Poprawną formą jest "cholera wie po czym jeszcze" a nie "cholera wie, po czym jeszcze"

Zresztą skoro "wszelkie poprawki interpunkcyjne, ortograficzne, stylistyczne etc. są jak najbardziej na miejscu" to czemu inne poprawki tego usera zostały wycofane? WatermelonPLDyskusja 15:59, 21 maj 2021 (CEST)

Afera podsłuchowa[edytuj kod]

Ściąłem to (wreszcie) i wymieniłem wstępniaka na cokolwiek co nie było smętem. IMO ujdzie w takiej formie. Zostawiam ci zobaczteże/szablony/cokolwiek i ew. dopisanie czegoś jak masz pomysł. :) Ostrzyciel | Dyskusja 17:47, 9 cze 2021 (CEST)

Re: Polityka[edytuj kod]

Jako że już wolno ci mówić do mnie per panie magistrze inżynierze (:P), to rzuciłem okiem. Mam pytania co do zakresu portalu, także proponuję nad tym usiąść jutro, albo dzisiaj jak mnie złapiesz. Ostrzyciel | Dyskusja 15:41, 2 lip 2021 (CEST)

Re: pory roku[edytuj kod]

Zrobione już, możesz wyrzucić ten szablon. Wybacz, miałem trochę na głowie, dlatego nie ogarnąłem go od razu. Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 12:58, 11 lip 2021 (CEST)

Noob w Transformice[edytuj kod]

Cześć, teraz to już powinno być lepsze dla oka. Noob. Kemalek (dyskusja) 17:09, 13 lip 2021 (CEST)

Re: Noob[edytuj kod]

Właśnie nie miałem na myśli estetyki, która była bardzo w porządku, tylko o humor właśnie, po analizie usunąłem i poprawiłem punkty, które były całkowicie nieśmieszne. Uważam, że przynajmniej połowa strony "Noob" jest do poprawy. Kemalek (dyskusja) 12:57, 17 lip 2021 (CEST)

Stirlitz[edytuj kod]

Szanowny adminie, zanim ochrzanisz mnie za ścianę tekstu, informuję, że to, co widzisz jest tylko i wyłącznie taką ściągawką, jakbyś sprawdzał moje edycje w Stirlitzu i chciał wiedzieć, co autor miał na myśli.

Tutaj przesyłam ci dowcipy o Stirlitzu, które usunąłem, bo uznałem, że są kiepskie. Jeśli uważasz, że nie słusznie, daj znać, które przywrócić.

Krzyk rodzącej Kathe było słychać na cały Berlin.
– Nena śpiewa „99 balonów” – pomyślał Stirlitz.

– Nie pij tyle koniaku, Holtoff, to nie będzie cię bolał łeb - powiedział Müller.

Stirlitz szedł ulicami Berlina w radzieckim mundurze. Obok przemknęli SS-mani na motocyklach.
Rockersi – pomyślał Stirlitz.
– Jakiś punk – pomyśleli motocykliści.

Stirlitz grał na fortepianie z panną Gabi na cztery ręce.
– Ech, gdybym umiał grać tak jak freiter Kania! – rozmarzył się Stirlitz.

Każdy agent wpada. Stirlitz znalazł swój koniec w katowni Gestapo.
– Widocznie torturowali tutaj także Kathe – pomyślał Stirlitz.

Do tego dałem trochę poprawek stylistycznych, np. "sie" na "się", "gestapo" na "Gestapo" (wiem, że można pisać małą literą, ale ujednoliciłem to w tekście), "2 pomarańcze" na "dwie pomarańcze", "Borman" na "Bormann".

Dowcip o Putinie przepisałem.

Kto to jest? Rosjanin i szpieg. Dobrze mówi po niemiecku, służy w Niemczech dla ZSRR, dostaje radzieckie medale. Najbardziej ceni sobie niemieckie limuzyny. Wysportowany, twardziel. Podarował jednemu facetowi narty, ale ten nie umiał na nich jeździć. Kto to taki? Stirlitz? Nie, Putin.

Nawet ja, który interesuje się tą postacią nie wiedziałem o co chodzi z nartami. Inni też mogą nie zajarzyć, a poza tym jest więcej podobieństw. Tak więc dałem trochę inaczej.

Kto to jest? Rosjanin i szpieg w stopniu oficerskim. Dobrze mówi po niemiecku, służył w Niemczech dla ZSRR, odznaczony licznymi radzieckimi medalami. Przebiegły, nigdy nie ponosi konsekwencji swoich czynów. Najbardziej ceni sobie niemieckie limuzyny. W Niemczech dużo pił. Wysportowany, twardziel, który poradziłby sobie w każdych warunkach, nawet na Syberii. Żonaty, acz miewa liczne romanse. Dziś jest ulubieńcem i bohaterem milionów Rosjan. Kto to taki? Stirlitz? Nie, Putin.

Usunąłem dowcipy, które powtarzały już użyty w innym dowcipie schemat, np.

Pastor Schlag powoli ruszył na nartach w kierunku granicy.
– Nie będzie mu łatwo – pomyślał Stirlitz.
Fakt, był już koniec kwietnia.

Skoro mamy już:

Stirlitz z troską patrzył w ślad za swoim łącznikiem, przedzierającym się na nartach przez granicę.
– Czeka go piekielnie trudne zadanie – pomyślał.
Lipiec 1944 roku dobiegał końca.

W dowcipie o tym, jak Stirlitz jest gwałcony, zamieniłem na to, że to Stirlitz gwałci Kathe, by podpiąć to pod cykl o relacjach Stirlitza z kobietami. Ogólnie to podzieliłem trochę tematycznie dowcipy, bo w poprzednim podziale panował spory bałagan. A przy większej ilości kategorii łatwiej jest znaleźć konkretny dowcip. Tak więc mamy "Stirlitz wie, że…", którego praktycznie nie ruszałem, potem te odwołujące się tylko do jego sentymentalności, dalej dowcipy, w których Stirlitz pokazuje swój spryt, potem to, co opiera się o jego bliskość wpadki (w tych przypadkach, w których to, że Stirlitz był blisko wpadki jest jasno zaznaczone), następnie te, w których pojawia się motyw Żydów, potem o starciach Stirlitza z Gestapo, które ułożyły się niemal w pewną historyjkę, potem Stirlitz bohater, czyli jego umiejętności, osiągnięcia i męstwo, przemyśleń też za bardzo nie tykałem, potem masz o kontaktach Stirlitza z Moskwą i wysłannikami ZSRR, dalej podboje łóżkowe Stirlitza, kolejne jest pijaństwo Stirlitza, "Stirlitz wśród Niemców" to codzienna służba i codzienne życie Stirlitza wśród Niemców, ze "Stirlitza i znanych" wyrzuciłem Hitlera i Stalina, bo oni pojawiają się też w innych cyklach i nie są jakimiś bardzo "zewnętrznymi" dla tych żartów postaciami, pojawiają się w nich często i postacie te były w serialu, nie to, co Putin i Kloss, dialogów telepatycznych aż tak bardzo nie ruszałem, "Stirlitz i jego kompania" to po prostu dowcipy o Pleischnerze i Kathe. Bliski końca wojny przydało się jako preludium do poprzedniej części, czyli Stirlitza po wojnie, którego ułożyłem chronologicznie. Pierestrojki nie ruszałem, a "Na planie serialu" to dowcipy oparte o aktorów.


Pozdrawiam serdecznie, GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 11:41, 18 lip 2021 (CEST)

Re: Twitter[edytuj kod]

1. No ok.

2. I tak zwykle nowe artykuły kończą na stosie usuniętych.

3. No faktycznie, powinienem tak zrobić.

Electrotiel(1).svg (PogawędkiTo co wykonałem) 14:42, 26 lip 2021 (CEST)

Re: Pet Party[edytuj kod]

Tyle, że taka reinkarnacja powstała... Ja tu pisałem o faktach... Electrotiel(1).svg (PogawędkiTo co wykonałem) 19:47, 3 wrz 2021 (CEST)

Portale[edytuj kod]

Trzeba je wreszcie dokończyć, bo są zrobione w 99%, a pozostały 1% se tak wisi i ech. Nie pamiętam na czym stanęło, także proszę daj mi znać czego ode mnie potrzebujesz żeby domknąć politykę i historię. One się przydadzą jako wzorce dla kolejnych portali.

Poza stronami portali są jeszcze słonie jakości do przyznania: Nonsensopedia:Zarządzanie_treścią_i_portale#Słoń_jakości, na razie rozdałem je tylko w informatyce.

Ostrzyciel | Dyskusja 22:20, 17 wrz 2021 (CEST)

Dziki wąż kolejny[edytuj kod]

Jordan Peterson, gość ma dość dziwne poglądy, a autor był raczej niespecjalnie obiektywny, polecam uwadze. W tej chwili próbuje porządkować medycynę i zastanawiam się nad włączeniem słynnych lekarzy/znachorów, więc pewnie coś podrzucę, albo ty mi (jeśli medycyna faktycznie stanowiła ważną część życia i artykułu o nim). Adoor321 17:39, 19 wrz 2021 (CEST)

Re:Piotr Napierała[edytuj kod]

Hej, czemu usunąłeś fragment odnoszący się do języka francuskiego? To jest środowisko zajmujące się XVIII-stym wiekiem, kiedy francuszczyzna była bardzo modna. Można by pociągnąć artykuł dalej, wszyscy czytelnicy go pewnie nie zrozumieją, ale może być fajna gratka dla koneserów :) Pozdrawiam, Peltura 194.56.225.97 (dyskusja) 08:07, 25 wrz 2021 (CEST)

Konto bota[edytuj kod]

Ban na bota na aż tydzień to moim zdaniem gruba przesada, ja mam przecież grafiki do kategoryzowania, a to się samo nie zrobi. Za kategorie przepraszam, ale uznałem, że akurat coś takiego się przyda (bo na dajmy na to odsiecz wiedeńska nie miała żadnego połączenia z Turcją). Ale okej. Zostawię to. I spokojniej proszę. GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 14:09, 17 paź 2021 (CEST)

Pytanie[edytuj kod]

Nie chcę wchodzi na twoją działkę, więc zapytam: Kategoria:Wojskowi też już porządkowałeś, skoro to zahacza o historię i biografie? Próbuję ogarnąć trochę tematykę wojskową i chcę wiedzieć, czego już nie trzeba robić. Bo jak rozumiem Kategoria:Konflikty zbrojne też jest już gotowe?

Co do tych kategorii tureckich, to ci tak powiem, że wiem, że mam nie ruszać kategorii historycznych i jakbyś nie zauważył, do tego czasu tego nie robiłem, a po prostu uznałem, że można to zrobić lepiej, bo na przykład III Rzesza i Niemcy mają osobne kategorie państwowe, więc pomyślałem, że Imperium Osmańskie i Turcja też mogą, bo poza tym nie przekonywał mnie brak połączeń między Turcją, a na przykład odsieczą wiedeńską. Więc zapewniam cię, że spokojnie, pamiętam doskonale, co mówiłeś i nie zamierzam się w tym babrać. Wystarczyło, byśmy to przedyskutowali. Niestety, nie wpuszczono mnie na Discorda, więc trzeba sobie radzić dyskusją...

No i ostatnia kwestia, czemu usunąłeś szablon z prezydentami Turcji? Wiem, że wyświetla się tylko w wersji stacjonarnej i odchodzimy od nich, ale skoro mamy takie coś i takie coś, a tak się składa, że Piłsudski zrobił nam ładną serię artów o praktycznie wszystkich prezydentach, to ułatwiłoby to nawigację dla użytkowników przed komputerami.

Poza tym, naprawdę, możesz mi okazać więcej zaufania do tego, co robię na Nonsie. Cały czas się uczę, a i sporo już umiem.

GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 11:40, 18 paź 2021 (CEST)

Odp[edytuj kod]

Okej, rozumiem wszystko. A z tym zabraniem się za portale to dzięki za radę, zapewniam, że mam na to (rozpisany plan). Co do zaufania, to pozostaje mi tylko udowodnić osiągnięciami, że warto mi zaufać. A stronę odtworzyłem przez przypadek, przeglądałem stare strony użytkowników poszukując jakiegoś patentu na moją własną (nic nie wymyśliłem) i kliknąłem coś. A, właśnie, jak już rozmawiamy, to mogę cię poprosić o prędką przysługę? Jak kiedyś wejdziesz na Discorda, możesz wyszukać w historii czatu kilka notatek, które tam wysłałem o artach o czołgach? Nie mam ich na komputerze. Powinno się pokazać, jak wpiszesz "Obiekt", albo "T-55". Bardzo by mi to pomogło, a to dla kogoś z dostępem tylko sekunda. GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 14:27, 18 paź 2021 (CEST)

Jakby coś, to Griegor już dostał te notatki, bo poprosił mnie w dyskusji o to, więc nie musisz się ewentualnie fatygować. Meddle 🎸 hm? 17:51, 18 paź 2021 (CEST)

Polityka+[edytuj kod]

Ostatnio wywalili na SDU PETA, przywróciłem i zredagowałem, bo był tam jakiś koszmarny wylew światopoglądowy. Tak mi się skojarzyło, że w sumie to już któryś artykuł jaki widzę o organizacji gdzie jest pełno agity/paszkwilu i wygląda to bardzo podobnie do kategoria:polityka przed twoimi porządkami. Także jakbyś się nudził, to możesz rzucić okiem w kategoria:organizacje, bo tematów okołopolitycznych i światopoglądowych jest tam sporo. Może coś nawet by się nadawało do portalu politycznego? Ostrzyciel | Dyskusja 14:46, 30 paź 2021 (CEST)

Re:"Nabijanie edycji"[edytuj kod]

Nie nabijam edycji. Przenoszę to przy okazji poprawiania interpunkcji (kropka w cytacie). GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 15:25, 21 lis 2021 (CET)

Władimir Putin[edytuj kod]

Co Ci się w Jerzym Bożyku nie podoba? --213.134.190.53 (dyskusja) 00:18, 4 lis 2022 (CET)

Usunięcie stron Gry[edytuj kod]

Drobne pytanko, dlaczego usunąłeś moje strony Drogówki z powodem "Nieśmieszne i niepotrzebne"? Co niektóre zrozumiem, ale część rzeczywiście miała prawo się przydać. Weźmy na przykład Poznań/Alt - wzmianka o tłuczeniu patelnią przez matkę na każdą okoliczność wymagającą powrotu na start (i nie będącą przegraną) jest trochę nie na miejscu, a zmienianie strony startowej i dalej modyfikacja wszystkich innych stron pod tę jedną zmianę spowoduje jeszcze większe zamieszanie. Podobnie można usunąć część stron właściwej Gry, które się z takimi "haczykami" powtarzają - również wywoła to chaos i utrudni pracę. sragsio (dyskusja) 20:48, 22 sty 2023 (CET)

Warto dodać, że poza stronami Gry z równie bezsensownych powodów zniknęły inne moje strony - może od razu usuńmy całą Nonsensopedię, ponieważ jest to "Wikipedia w języku potocznym"? sragsio (dyskusja) 20:57, 22 sty 2023 (CET)

Odpowiedź na pytanie "po co?" ze względu na szablon w artykułe "ET2"[edytuj kod]

Dzień dobry. Wstawiałem szablon w ET2 z takich przyczyn:

Po pierwsze - sprawdzać nonsensopedijny artykuł na zawieranie treści o stylu wikipediowym może nie tylko właściciel artykułu, ale moderatorzy i administratorzy i inne użytkownicy Nonsensopedii, ale już wiemy o tym, możliwe;

Po drugie - angielska i polska Wikipedia nie posiada artykułu o ET2, tylko rosyjska i niemiecka Wikipedia posiada to;

Po trzecie - technologie tłumacza google są przydatne dla porównania nonsensopedijnego artykułu z wikipediowym, który jest brak w polskiej Wikipedii. W przeglądarce jest funkcja tłumaczenia stron WWW.

Pozdrawiam.

Frozen Bok (dyskusja) 11:56, 24 sty 2023 (CET)

Dlaczego?[edytuj kod]

Dlaczego zaznałeś szablon "WikiWzględ" jako niepotrzebny? Ten szablon jest potrzebny, jeśli jakiś nonsensopedysta chce stworzyć artykuł na Nonsensopedii, że artykułu w polskiej Wikipedii nie ma, tylko w niepolskiej Wikipedii (przykładowo: wskaźniki kolejowe w Japonii (o ile ten temat jest specyficzny dla Polaków, ale może, o ile jest ciekawy dla tych Polaków, które chcą stworzyć przykładowo scenerię Shinagawa - Yokohama kolei mazowieckich Keikyu dla symulatora pojazdów szynowych "MaSzyna")) użyjąc tłumaczenie stron www w przeglądarce i pisząc tekst w Nonsensopedię zgodnie z kanciapą.

Frozen Bok (dyskusja) 12:17, 24 sty 2023 (CET)

Mój tekst reklamowy[edytuj kod]

Przedstawiamy wodę TESCO! Smaczna i pożywna! Kup teraz!
Uwaga: może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

By Frozen Bok (dyskusja) 12:23, 24 sty 2023 (CET)