Krystyna Pawłowicz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Słowotok Pawłowicz

Do tej pory myślałam, że jestem w sejmie, który jest fabryką prawa, ale jestem w stodole! W stodole jestem!

Kryśka gdy zobaczyła, jak nabrudziła sałatką

Proszę się nie odzywać, teraz ja mówię, pani myszko agresorko.

Poseł Pawłowicz uczy kultury

Miałem wczoraj satysfakcję, oglądając jedną ze znanych pań posłanek partii rządzącej, gdy czmychała z polskiego Sejmu pod eskortą policji

Bronisław Komorowski cieszy się z nieszczęścia Krysi

Jesteśmy ciągle łatwym celem

Krystyna o skuteczności BOR po wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu

Krystyna Pawłowicz (ur. 14 kwietnia 1952 w Wojcieszowie) – polska prawniczka, posłanka na Sejm VII i VIII kadencji, ekspertka od zdrowej diety, ortografii i interpunkcji.

Biografia[edytuj]

Jak podaje Wikipedia, Krystyna Pawłowicz uprawiała dyscypliny lekkoatletyczne (plotki mówią, że uczyła Anitę Włodarczyk). W 1976 roku dostała się na studia prawnicze. To tam poznała pierwszych opozycjonistów, którzy doradzili jej, by się zapuściła i zbrzydła, przez co będzie bardziej wiarygodna. W 1989 roku uczestniczyła w obradach Okrągłego Stołu. W 2007 roku trafiła do Trybunału Stanu, nad którym jeszcze nie było zamieszania. W latach 2012-2014 zdobyła kilka nagan w imię walki z lewactwem. Dzisiaj jest bohaterką Polski, Ucha Prezesa i Niezależnej.

Wiara[edytuj]

Jak przystało na prawdziwego Polaka, Krystyna Pawłowicz jest katoliczką. Swego czasu przyznała, że „Ktoś, kto nie jest katolikiem, nie zrozumie polskiego społeczeństwa”. Dzięki temu stwierdzeniu GUS podał, że w Polsce mieszka 20% Polaków (chodzących co tydzień do kościoła), zaś 80% pozostałych wiernych to masoni, Żydzi, osoby dające pieniądze dla WOŚP i KODowcy. Za nagrodę w odkryciu nowych wrogów politycznych Krystyna została głównym błaznem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, po wakacie Macierewicza, który przeszedł do MON. Jak sama przyznała, modli się codziennie do Boga o upadek Unii Europejskiej.

Dokonania[edytuj]

Krystyna Pawłowicz:

  • naprawiła polską kinematografię nazywając Jerzego Stuhra nieutalentowanym artystą;
  • naprawiła polską scenę kabaretową krytykując Roberta Górskiego;
  • nie dała pieniędzy Owsiakowi, który wydałby to na aborcję, eutanazję, handel uranem i finansowanie sekty Hare Kryszna;
  • zamiast prohibicji na słodycze w sklepikach szkolnych opowiedziała się za edukacją społeczną poprzez jedzenie surówki w pracy;
  • walczyła z komunistami, gdy chciała wyjść z Sejmu po wybuchu puczu kanapkowego;
  • w ramach terapii siłowej opracowała technikę pukania się w głowę, gdy widzisz akwizytora promującego kredyty w frankach.

Ciekawostka[edytuj]

  • Krystyna Pawłowicz nienawidzi lewaków. Z tego powodu codziennie bije kilka razy lewą rękę.
  • Pomimo tego, że nienawidzi lewaków, Kryśka należy do partii, która realizuje największy komunistyczny program komunistyczny.
  • Stała się inspiracją dla komedii „Planeta singli”.