Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Dyskusja użytkownika:Ostrzyciel

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archowum dyskusji
1 | 2 | 3 | 4
5 | 6 | 7 | 8

Re: Szokłem[edytuj kod]

Szczerze mówiąc lepiej pamiętam skecze Potem niż nasze analizy, ale popatrzę, czy jest coś, co można podmienić. Ryk2 (dyskusja) 11:05, 29 wrz 2020 (CEST)

Przejrzane i właściwie to nie bardzo jest co zamieniać. Obrazków mało w tych analizach. Wstawiłem tylko w jednym miejscu. Ryk2 (dyskusja) 18:53, 30 wrz 2020 (CEST)

re: lol kiedy ja ci coś w dyskusji pisałem xd[edytuj kod]

 1. Ja ograniczyłbym się jedynie do przypadków, kiedy mamy nierozerwalną listę/ciąg kilku artykułów, które powinny z jakiegoś powodu występować razem i następować po sobie. Przykładem mogłyby być np. gry/filmy z jednej serii lub rzeczy tak ze sobą związane jak np. dni tygodnia. Z obecnej perspektywy wstawiałbym więc np. wtorek w zobaczteże dni tygodnia (a że tego kiedyś nie zrobiłem, to inna broszka) i do takich przypadków bym się ograniczył. Pojęcie potrzebnego artykułu mogłoby się dość szybko zatrzeć, a uważam, że porządku w zobaczteżach należy pilnować i nie robić z tego śmietnika, szczególnie jeśli zobaczteż miałby mieć co najmniej 5 pozycji na liście.
 2. Nie wiem, mam zaraz spanko. Jak jutro nie wpadnę znów w cug inżynierkowy, to może coś wymyślę. Grzesiekdasys ryśtyś. 23:26, 3 paź 2020 (CEST)
Nie mam już spanka, to napiszę odnośnie punktu 2. Mnie obecny stan z kategoriami nie wadzi i uważam, że jest ok; gdybym miał już coś zakombinować z navboksami, to najprędzej zrobiłbym coś typu pojazdy komunikacji miejskiej i tam wrzucił wsie tramwaje i autobusy, może z podziałem na producentów. Navboxy i tak domyślnie są zwinięte, więc to nawet w połowie nie straszy tak, jak typowy rozwinięty jeden navbox na en.wiki. Opcjonalnie do zobaczteżów dorzuciłbym jakieś MPK-i czy arty o tramwajach/autobusach w miastach, gdzie dane jeździdło jeździ. Tylko znowu – w przypadku np. stopiątek, które jeździły wszędzie, lista i tak by spuchła do rozmiarów, których byś nie chciał. Grzesiekdasys ryśtyś. 10:22, 4 paź 2020 (CEST)

(Gwóź)dź[edytuj kod]

Dzięki, wzajemnie dobrej :) Stim (odpowiedz) 21:39, 17 paź 2020 (CEST)

Simp[edytuj kod]

To już kolejny artykuł, który poszedł na szubienicę... Dlaczego?! Pociongowy (Pier***enie o ChopinieHistoria moich pociągówwydaj mi S1 na semaforze) 22:25, 23 paź 2020 (CEST)

Re: Re: Simp[edytuj kod]

no niewiele mi to mówi, nie ma powodu "marne" na liście Pociongowy (Pier***enie o ChopinieHistoria moich pociągówwydaj mi S1 na semaforze) 23:00, 23 paź 2020 (CEST)

Taki trochę czeski film ("nie wiadomo, ile jest gatunków simpów"), no i w sumie nie wiem co wymyślić :P Pociongowy (Pier***enie o ChopinieHistoria moich pociągówwydaj mi S1 na semaforze) 11:26, 24 paź 2020 (CEST)

Chyba o czymś zapomniałeś...[edytuj kod]

Tak, nazwa płatnika w ostatnim wpisie na liście darczyńców to JEST nazwa użytkownika XD
Na drugi raz sprawdzaj "dziwne" nazwy darczyńców, bo serio ktoś może mieć takiego nicka na Nonsie ;)

A weź się... (dyskusja) 21:48, 24 paź 2020 (CEST)

Re: Użytkownik:Eksekk/newsy miesiąca[edytuj kod]

Nope, swoją drogą to to miało być potrzebne do promowania starych newsów na SG. Eksekk | dyskusja 13:47, 25 paź 2020 (CET)

Próba logowania[edytuj kod]

Mam tu stare konto z czasów nonsensopedia.wikia.com, ale coś mi nie pozwala się zalogować. Tym kontem jest UKLvlXings i chcę je wykorzystać jako pacynkę. Wpisuję dobre dane, i dupa! Pomocy! Pociongowy (Pier***enie o ChopinieHistoria moich pociągówwydaj mi S1 na semaforze) 12:32, 26 paź 2020 (CET)

1. konto zapasowe

2. https://zapodaj.net/e4c4c4fb56660.png.html

3. to moje główne konto na Fandomie, Pociongowy istnieje tylko dla Nonsy

Pociongowy (Pier***enie o ChopinieHistoria moich pociągówwydaj mi S1 na semaforze) 12:43, 26 paź 2020 (CET)

akurat nie do banów (chociaż w sumie wtedy zostaje być IPkiem), a np. gdyby haker przejął Pociongowego Pociongowy (Pier***enie o ChopinieHistoria moich pociągówwydaj mi S1 na semaforze) 12:45, 26 paź 2020 (CET)

Hardbass[edytuj kod]

Już wiem. Waszym obowiązkiem jest usuwanie 8 pierwszych artykułów. Nieładnie. Pociongowy (Pier***enie o ChopinieHistoria moich pociągówwydaj mi S1 na semaforze) 14:38, 26 paź 2020 (CET)

Podpis[edytuj kod]

btw dlaczego mój kibelkowy podpis poszedł won Pociongowy (Pier***enie o ChopinieHistoria moich pociągówwydaj mi S1 na semaforze) 14:40, 26 paź 2020 (CET)

to mnie zastanawia jak Suchareq mógł Pociongowy (Pier***enie o ChopinieHistoria moich pociągówwydaj mi S1 na semaforze) 14:42, 26 paź 2020 (CET)

Znaczniki matematyczne[edytuj kod]

Odnośnie tego – jak je przekonwertować na aktualną wersję? Eksekk | dyskusja 13:31, 27 paź 2020 (CET)

Dzięki za info :) Eksekk | dyskusja 13:37, 27 paź 2020 (CET)

Re: jak coś to porządnie[edytuj kod]

Póki co, wsadziłem tego kata w Kategoria:Grafiki – budynki mieszkalne. Odezwę się jak przygotuję nowe drzewo katów na bazie naszego z artykułami i plwiki. Stim (odpowiedz) 11:34, 29 paź 2020 (CET)

Re: Dzień dobroci[edytuj kod]

Nie powiem, zaskoczony jestem. Dziękuję. Niech panu też los będzie przychylny! Pociongowy (Pier***enie o ChopinieHistoria moich pociągówwydaj mi S1 na semaforze) 17:26, 29 paź 2020 (CET)

Gwóźdź 2020[edytuj kod]

Z tej strony Komitet Centralny Gier, Zabaw i Wypełniania Excela.

Jakbyś miał chwilę czasu/nudziłoby ci się to zachęcam do (nieobowiązkowego) wybrania n najlepszych gwoździ stąd, gdzie n mieści się gdzieś między 10 a 20, preferowalnie w formie listy linków, na jakimś query czy gdzieś, obojętnie. Rzecz zostanie wykorzystana niecnie do skonstruowania listy zgłoszeń kwalifikujących się do głosowania. Czas jest do 2 listopada, godzina 21:00. Ostrzyciel | Dyskusja 22:22, 31 paź 2020 (CET)

Gwuść[edytuj kod]

Serscull 15:24, 1 lis 2020 (CET)


Eksekk | dyskusja 15:32, 1 lis 2020 (CET)

Dzienne statystyki[edytuj kod]

Czemu nie można oznaczyć rocznic w statystykach Nonsensopedia, mimo że 10-lecie było oznaczone? Pozdrawiam, Typowekonto. 12:25, 2 lis 2020 (CET)

Polskie tablice rejestracyjne[edytuj kod]

Szkoda że usuwasz bez kontaktu z autorem. Akurat uzupełniałem o kolejne nowe dopiski. Dzięki za nic. --Huphup (dyskusja) 15:05, 4 lis 2020 (CET)

Re:Re:Brudnopis[edytuj kod]

Okej :)

Daria112 (dyskusja) 12:52, 6 lis 2020 (CET)Daria112Daria112 (dyskusja) 12:52, 6 lis 2020 (CET)

Odtwarzanie[edytuj kod]

Nie uważasz, że trochę wtedy przesadziłeś z odtwarzaniem? 5 artykułów w ciągu jednego dnia, podczas gdy limit wynosi 1/tydzień. Jak zasady odtwarzania Ci nie odpowiadają, to lepiej próbować je zmienić zamiast najzwyczajniej w świecie ignorować i liczyć na to, że nikt nie będzie miał odwagi/chęci tego wytknąć. Eksekk | dyskusja 01:18, 9 lis 2020 (CET)

Trochę spodziewałem się takiej odpowiedzi. Zarzucania mi kija od szczotki w dupie, biurokracji, szkodzenia projektowi przez marnowanie czasu najważniejszego jego uczestnika...
Szkodzi w tym sensie, że podważasz jako jedna osoba decyzję kilku innych, oczywiście nie wystawiając SDU. A zawsze o usunięciu/odtworzeniu artykułu decydowała społeczność. Jeśli chodzi o arty z TRE, to ok, zgadzam się na odstępstwo od limitu, ALE trzeba to najpierw obgadać z innymi, a nie podważać sobie zasady, bo tak mi się podoba.
A RFC żadnego nie mam zamiaru wystawiać, bo jednak jesteś mega przydatny projektowi i go ładnie ogarniasz, ale no każdy ma jakieś wady i trzeba o nich rozmawiać i naprawiać, a nie je zbywać. Eksekk | dyskusja 09:44, 9 lis 2020 (CET)
Nie bzdura, tak było w znacznej większości, niepotrzebnie użyłem słowa zawsze.
Okej, o tamtym ustaleniu zapomniałem. Zwracam honor.
Natomiast do "przetwarzania" artykułów nikt się nie przyczepiał, bo wiedział, jaka będzie reakcja... Naprawdę musisz to sobie przemyśleć.
Dlatego ja jako członek administracji wytknąłem Ci nieprzestrzeganie zasad. Jeśli inni administratorzy są po Twojej stronie to ok, zasady należy zmienić. No ale nie możesz na mnie naskakiwać, bo wytknąłem nieprzestrzeganie zasad...
Również nie zamierzam już odpisywać. Eksekk | dyskusja 10:01, 9 lis 2020 (CET)

Re: Lokalizacja[edytuj kod]

Plis, daj mi trochę czasu. Czy myślisz, że zlewam temat niczego nie robiąc? Mówiłem Ci, że się zepsuł, to musimy zaczekać trochę z tymi lokalizacjami. Stim (odpowiedz) 09:36, 9 lis 2020 (CET)

Re: Źródła grafik[edytuj kod]

O, chyba tak się prowadzi dyskusje na Nonsie. Już kumam ;) więc sorry, że milczałem cały czas, po prostu dopiero powoli ogarniam stronkę :P. Linki do grafik podałem na dyskusji o Narutowiczu. Pozdrawiam — To wypowiedź użytkownika MrOLX (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Re: Licencje[edytuj kod]

Baaaardzo powoli to idzie. Ale jeśli chcesz pomóc, to mógłbyś mi pomóc z tym: Idealnie by było, gdybyśmy mogli automatycznie ustawiać licencję i autora składowej na podstawie samego źródła, jeśli źródłem jest Nonsa. Po czym poznać, że źródłem jest Nonsensopedia? Kiedyś próbowałem to ogarnąć no i nie szło, bo chyba kilka rzeczy o tym decyduje. Eksekk | dyskusja 17:05, 5 gru 2020 (CET)

O, masz, mam takie coś:
local partFromNonsensopedia = sprops["Jest pracą własną"] ~= nil or sprops["Ma źródło"] == "Nonsensopedia"
sprops to atrybuty ustawione przez Moduł:Źródło. Eksekk | dyskusja 17:21, 5 gru 2020 (CET)

Co do drugiego, to podstawowe wsparcie już dodałem, trzeba jeszcze wprowadzić identyfikatory do Moduł:Lista licencji i Moduł:Szablony CC. Mam się tym zająć? Jak tak, to jak znajdować te identyfikatory? Mozolnie w szukajce czy jest jakaś kategoria zbiorcza? (sorry, to moje praktycznie pierwsze zetknięcie z WD). Eksekk | dyskusja 17:12, 5 gru 2020 (CET)

Aha, jeszcze pierdółka. Prototyp oznaczania semantycznego składowych i licencji już działa, jest tylko dylemat. Mianowicie przy oznaczaniu licencji jako "Licencja numer 1", "Licencja numer 2" itp. (note to self: może da się tam wpakować nazwę licencji?) nie wchodzi eliminacja duplikatów. Z drugiej strony mała strata, bo nie sądzę, żeby w realnej sytuacji były duplikaty licencji. Może tak zostać? Eksekk | dyskusja 17:17, 5 gru 2020 (CET)

Już się tym zajmuję, będzie gotowe niedługo. Aha, jeszcze drobna sprawa, myślę o zdaniu uprawnień admina, bo ostatnio nic nie robię i jestem nim tylko na papierze (trochę z powodów osobistych, trochę z lenistwa, a trochę z braku wiary w siebie). Co o tym myślisz? Pozdr. Eksekk | dyskusja 12:49, 4 sty 2021 (CET)

Hm, hm[edytuj kod]

Z jakiej przyczyny ktoś usunął moją parodię nieudanego zalogowania na Naszej-Klasie? Tylko chciałem się pobujać, pohumorzyć!

Lel (dyskusja) 11:36, 9 gru 2020 (CET)

Konto nie istnieje[edytuj kod]

Owszem, istnieje. I zostało założone przed wpłatą, więc jest legitne. Lucek648 (dyskusja) 21:16, 11 gru 2020 (CET)

Re: Kategorie[edytuj kod]

Fantazyjne cacko :) Stim (odpowiedz) 17:10, 16 gru 2020 (CET)

Re: Nonsensopedysta+[edytuj kod]

Tak chętnie zostanę bałwankiem. — To wypowiedź użytkownika Halo!? (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Re: Porum ping[edytuj kod]

Pewno! Już nawet wczoraj czytałem, ale co do tych ZZ to na razie muszę sobie przypomnieć, co się w ogóle w tym roku działo. Ryk2 (dyskusja) 11:19, 23 gru 2020 (CET)

Jak odznaczać edycje jako sprawdzone?[edytuj kod]

(Tak, żeby zniknął czerwony wykrzyknik na oz) Chyba, że jeszcze nie mogę? Halo!? (dyskusja) 15:17, 23 gru 2020 (CET)

Re: Lista3 is dead, long live Szablon:Kolumny[edytuj kod]

O, dzięki. I nazwa jakaś taka bardziej intuicyjna. Ryk2 (dyskusja) 15:55, 27 gru 2020 (CET)

Ban[edytuj kod]

Byłbym wdzięczny za zbanowanie użytkownika 83.8.221.185. Halo!? (dyskusja) 11:12, 30 gru 2020 (CET)

Ban 2[edytuj kod]

Byłbym wdzięczny za zbanowanie użytkownika Dont tok ebałt de gejm. Halo!? (dyskusja) 08:58, 16 sty 2021 (CET)

Ban 3[edytuj kod]

Byłbym wdzięczny za zbanowanie użytkownika 188.147.100.114, sorry, że nie na irc ale coś mi nie działa. Halo!? (dyskusja) 20:46, 17 sty 2021 (CET)

Re:Pliki z Commons[edytuj kod]

Usunąłem go, gdyż dodawanie podpisu nie było celem moich działań. Chciałem jedynie dodać kategorię, aby plik mi nie zginął wśród innych. Poza tym wiem, że w przypadku plików z Commons szablon pojawia się sam. Ryk2 (dyskusja) 16:01, 20 sty 2021 (CET)

Nie działa[edytuj kod]

Natknąłem się ostatnio na dwa problemy dotyczące grafik:

Wiem, że jesteś bardzo zajęty, ale prosiłbym Cię, żebyś choć zerknął. W przypadku pierwszego problemu to wydaje mi się, że niedawno było coś podobnego związanego z dynamicznym zarządzaniem SG. Ryk2 (dyskusja) 16:01, 20 sty 2021 (CET)

Potrzebny bot[edytuj kod]

Prośby nie jest zbyt uciążliwe:

 1. roczniki idą pełną parą, XIX wiek już przejrzałem, zostały wyłącznie wieki poprzednie do przejrzenia, a następnie dodawanie ilustracji. Przegląd skończy się pewnie za trzy-cztery dni, a ilustracje będę dodawać powiedzmy do początku lutego. Aby jednak z roczników był pełny pożytek, fajnie by było, gdyby wszystkie artykuły historyczne linkowały do roczników. Bazę artykułów przygotowałem. Wystarczy tylko zrobienie selekcji tych nie linkujących do roczników i przygotowanie listy na jakiejś podstronie. Mitologię wyodrębnię z tej listy ręcznie.
 2. część artykułów ma swoje czy wiesze. I tutaj również poprosiłbym o listę czy wieszy historycznych na jakiejś podstronie usera.

Runab (dyskusja) 16:00, 24 sty 2021 (CET)

I jeszcze jedna prośba. Nie myślałem, że XV wiek tak mocno mi się rozrośnie. Poproszę poprawkę redirów z 1401 do 1500 tak jak te do 1501 do 1800. Runab (dyskusja) 23:39, 29 sty 2021 (CET)
1) Może być przed I w. p.n.e. od razu starożytność, choć może nazwą Jeszcze dalsze dzieje (no bo I w. p.n.e. i parę wieków później to też starożytność i wyszedłby bałagan :P). Redlink do prehistorii też mi pasuje. 2) W latach od 1901 do 2000 jest w nagłówku link do XX wieku, tak samo w 2001 i dalej jest link do XXI wieku. Czytelnik bez problemu trafi do tych artykułów. Tylko przy XIX wieku jest bałagan, bo linki prowadzą do kategorii. Kod wygląda tak: <center>[[XVIII wiek|poprzednie stulecie]] ~ '''XIX wiek''' ~ [[:Kategoria:XX wiek|następne stulecie]]<br> Takich zesputych nagłówków jest raptem dziesięć, więc spokojnie będzie można poprawić ręcznie. Runab (dyskusja) 14:24, 30 sty 2021 (CET)

Raporty[edytuj kod]

Plik Swastykakm.png wyświetlał się w raporcie "nieużywane pliki", więc dodałem go w artykule "swastyka" i nadal (przynajmniej u mnie) pokazuje się w tym raporcie, podobnie z To hasło zostanie zaraz skasowane w nieskategoryzowanych stronach. Odświeżanie nic nie zmienia. Halo!? (dyskusja) 21:00, 31 sty 2021 (CET)

Większe projekty[edytuj kod]

Tak, wiem, wchodzę tu czasem ale nie wybrałem sobie jeszcze niczego. Halo!? (dyskusja) 21:31, 31 sty 2021 (CET)

Co się stało z Nonsensopedią?[edytuj kod]

Dobry wieczór, nie wiem jak zacząć... Tak więc w 2017 roku znałem Zela. Współpracowałem z nim w miejscach innych niż Nonsensopedia. Z czasem zniknąłem. Na początku 2020 roku spojrzałem tylko i zobaczyłem, co się stało z Nonsą. Zobaczyłem krótkie fragmenty rozmowy ze Staffami Fandomu z chwili przeniesienia. Próbowałem pisać do Zela. Ktoś napisał mi wówczas, że w październiku 2018 były jakieś kłótnie z innymi adminami. Teraz znów wróciłem i zobaczyłem poprzednie tematy na jego stronie dyskusji. Zobaczyłem, że Fandom dał hurtowo globany administracji Nonsy, a Zelowi odebrał uprawnienia. Zobaczyłem też, że były kłótnie o hasła do mediów społecznościowych Nonsensopedii. Chciałbym teraz się dowiedzieć czegoś więcej. Czy dawna administracja ma jakikolwiek związek z obecną? Skąd ogólnie pochodzi obecna administracja? O co chodzi z częścią społeczności, która miała się przenieść na Mihareze? I o co chodzi z wandalizmem? Wiem, że te informacje to dość duży kawał historii i ich napisanie może kosztować pełno roboty, jednak piszę, mając nadzieję, że dowiem się, co się działo, gdy z Zelem nie miałem kontaktu. Piszę akurat do Ciebie (Pana?) bo wiem, że to Ty (Pan?) hostuje(-sz) Nonsę, a raczej zarządzasz (zarządza Pan?) hostingiem, natomiast nie znam tutaj za bardzo administracji. Z góry dziękuję za wszelką pomoc, Toslaw (dyskusja) 22:39, 5 lut 2021 (CET)

Moderator[edytuj kod]

Po pierwsze chciałbym zostać modem i zapytać się o rady: Czy jestem zbyt łagodny dla ipków i nowych użytkowników? Czy powinienem częściej wchodzić na irc-a? A co do większych zadań: narazie najbardziej zainteresowały mnie raporty, ale czy jest coś poza nimi i grafikami, oprócz inwentaryzacji gry? Halo!? (dyskusja) 10:38, 7 lut 2021 (CET)

Re: Delinkowanie grafik z Commons[edytuj kod]

Właśnie przejrzałem, niestety nic nie udało się znaleźć na commons. Czasem ciężko też ogarnąć co było na oryginalnej grafice, bo na commons nie można podejrzeć usuniętych plików. Co prawda mógłbym wgrywać pliki, ale nie znam się na licencjach na tyle żeby robić to komfortowo + skoro spadły na commons, pewnie byłyby to kopyrajty, a o ile dobrze pamiętam nieśmiesznych kopyrajtów staramy się nie trzymać (mogę się mylić, w razie czego proszę o poprawę). Eksekk | dyskusja 14:19, 7 lut 2021 (CET)

unban me on irc plz[edytuj kod]

um witam. unban me on irc. wyobraz sobie że jest nowa liczba. byś cały czas zapominał.. i tak samo jest ze mną. przepraszam, and prosze unban mnie Eniuu (dyskusja) 17:21, 7 lut 2021 (CET)

Przepraszam[edytuj kod]

Przepraszam Ostrzyciel że nie umiem stosować "proszę" itp itd. Proszę, usuń mi bana na kanale IRC, już nie będę taki "zły". Proszę, daj mi unbana. O, i jeżeli mi nie dasz to powiedz dlaczego, dzięki. Eniuu (spam)

Interwiki[edytuj kod]

Poszedłem spać, ale po 1 się zbudziłem i nie mogłem zasnąć. Troszkę zarwałem nockę, ale zrobione. Listę znajdziesz tutaj, nie chciałem tym ci zaspamić dyskusji. Stim (odpowiedz) 04:13, 24 lut 2021 (CET)

Pytanie[edytuj kod]

Mogę wiedzieć, co jest nie tak w artykule o LP? mam pewną wizję i potrzebuję czasu na jej realizację. Swoją drogą, tekst o reżyserze filmów pornograficznych jest na serio. Nie wymyśliłem tego. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 10:26, 11 mar 2021 (CET)

Wpadniesz ocenić, w jakim kierunku idzie Linkin Park? Wskażesz, które kawałki są laniem wody? Z założenie miał to być ciut dłuższy artykuł. Zmieniłem też poziom humoru, postarałem się, by był mniej prostacki. A poza tym, pamiętajmy, jakie elementy "komiczne" były w poprzedniej wersji... "One Step Closer (I'm a Poster)" - serio? --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 21:18, 11 mar 2021 (CET)

Miło mi to wszystko słyszeć! A, jeszcze jedna kwestia. Wszystko, poza historiami o sakshornie i Notre-Dame jest prawdziwe. Od Burger Kinga, przez perkusistę Aerosmith, cytaty z utworów, występ Mike'a Shinody w Pytaniu na Śniadanie oraz komponowanie przez niego piosenki do rosyjskiego sci-fi, po historię powstania Bleed t Out - to wszystko jest prawdziwe. I tak, ta grupa Tasty Snax grała chrześcijańskiego punk rocka. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 22:22, 11 mar 2021 (CET)

Dzięki, rzucę okiem. Ku chwale Nonsensopedii. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 22:37, 11 mar 2021 (CET)

Jest taka kwestia... Piszę artykuł o Mike'u Shinodzie i chciałbym zrobić go jednym z Nie Do Końca Przedwiecznych. Jeśli nie powinienem - napisz mi. I byłbym wdzięczny za dodanie go do szablonu "Dyktatorzy i tyranii". --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 14:30, 12 mar 2021 (CET)

Dobrze, dziękuję, z Przedwiecznymi dam spokój. Moim celem nie było reklamowanie artykułu, a stworzenie przejawiającego się żartu o Shinodzie jako straszliwym dyktatorze. Źródłem tego dowcipu jest fakt, że Shinoda był główną siłą sprawczą działalności LP i jego pomysły stawały się automatycznie pomysłami całego zespołu. Grał na wszystkim, śpiewał i pisał, więc uznałem, że będzie doskonałym obiektem śmiesznego, pełnego wyolbrzymień żartu. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 16:24, 12 mar 2021 (CET)

Oczywiście, dzięki za wszystko. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 16:55, 12 mar 2021 (CET)

To znowu ja. Poprawiłem artykuł o Onych, by był bardziej aktualny (po latach niektórych żartów nie sposób zrozumieć). Fajnie tu, tylko wciąż mam ograniczenia dla nowych użytkowników. Mógłbyś więc za mnie poprawić ten szablon? {{zawody}}

Dzięki. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 18:40, 13 mar 2021 (CET)

Coś nie wyszło. Wpisałem tu moje zmiany, a wyszedł cały, obecny szablon. Mniejsza z tym. próbowałem zrobić artykuł Człowiek Renesansu, nad którym pracowałem wiele godzin, jednak jeden z użytkowników usuwa moje zmiany i dal go do poprawy. Co robić? naprawdę chciałem coś tu dać od siebie, nie natykając się na mur jak w jakiejś Wikipedii. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 19:09, 13 mar 2021 (CET)

Dziękuję za okazane wsparcie i cierpliwość. Nie mniej uznałem, że mogę spróbować zrobić coś nowego, tworząc instytucję "Człowiek Renesansu" (specjalnie zapisane wielkimi literami) i wyszedłem z założenia, że skoro Wielcy Przedwieczni mają własną kategorię, to moje dzieło też może. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 19:15, 13 mar 2021 (CET)

Zrobione! --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 13:34, 14 mar 2021 (CET)

Mam dwa pytania.

 1. Co jeszcze poprawić w człowieku renesansu?
 2. Dlaczego niektóre zdjęcia, które przesyłam, zostają, a inne są usuwane? Jak przesyłać je prawidłowo? W każdym przypadku podawałem źródło, acz czasem nie ma informacji o autorze.

--Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 10:17, 15 mar 2021 (CET)

Dziękuję za informację. Oczywiście, dostosuję się, acz porównania basisty Green Day z Putinem, nie ukrywam, że mi szkoda! Żartuję. Starałem się zrobić człowieka renesansu, najlepiej, jak to możliwe. Poświęciłem temu wiele godzin i jestem z siebie dumny. Te dziwne zawody, jak coś nie zostały zmyślone. Jeśli miałbyś jakieś pomysły na ludzi renesansu - pisz! --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 10:41, 15 mar 2021 (CET)

Po pierwsze.
Dziękuję za wszelkie uwagi. Wziąłem je sobie do serca. Obrazki zmniejszałem ręcznie, gdyż często były zwyczajnie zbyt duże i zajmowały za dużo miejsca, co negatywnie wpływało na estetykę. Powstrzymam się na przyszłość od takich zabiegów.
Po drugie.
W artykułach Linkin Park i Mike Shinoda specjalnie nie wstawiałem czegoś takiego, gdyż jest to tematyka dość niszowa i jedyne artykuły, które mógłbym zarekomendować czytelnikowi były w tekście linkowane wielokrotnie. Uznałem, że nie ma takiej potrzeby, a szukanie na siłę powiązań jest dobre dla stalinowskiego prokuratora. Mogłem się mylić.
Po trzecie.
Nie będę osobą obiektywna w kwestii artykułu Człowiek renesansu. Włożyłem w niego dużo pracy i nie jestem w stanie powiedzieć bezstronnie, czy ma on sens, czy nie ma. Uznałem, że będzie czymś ciekawym, pokazując postacie, które nie mają z sobą nic wspólnego, poza mnogością umiejętności. Mieli to być tacy Przedwieczni dla śmiertelników, jednak jeśli mój humor nie trzyma poziomu i jest absurdalny - cóż mogę rzec? Niech się dzieje, co ma się dziać!
Po czwarte.
Jakim cudem wśród przedwiecznych nie ma Cthulu?
--Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 20:39, 15 mar 2021 (CET)

Zrobione. Dodałem "Zobacz też". Jeśli "człowiek renesansu" powinien umrzeć dla dobra Nonsensopedii, to jestem gotów się z tym pogodzić. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 20:55, 15 mar 2021 (CET)

…in the end, it doesn't even matter! - ten mem nie jest w żadnym stopniu moim wymysłem. Nie wymyśliłem ani grama z tego, co jest tam napisane. O tym, że funkcjonuje, a może raczej funkcjonował taki mem wiedzą nawet na Wikipedii. Stworzyłem tę stronę z myślą o tym, by wytłumaczyć, o co tak właściwie chodzi z tym powtarzaniem jakiś słów. Jeśli jednak jest to niepotrzebne, to myślę, że już się zdążył Pan poznać na mojej awersji do bronienia czegoś tylko dlatego, że jest moje. Jest Pan adminem. Admin decyduje, czy coś jest śmieszne lub potrzebne. Ja mogę tylko podać swoje argumenty i pozostawić je do osądu sile wyższej. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 09:26, 22 mar 2021 (CET)

Poprawiłem to. Będę wdzięczny za ocenę moich działań. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 10:20, 23 mar 2021 (CET)

Dobrze, będę wdzięczny. Jeśli nie zrozumiałem idei NonNews w takim razie daruję sobie pracę w tym projekcie. Nie we wszystkim trzeba brać udział. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 10:47, 23 mar 2021 (CET)

Witam serdecznie, to ja, Apokalipsa. Tyle, że postanowiłem założyć tego oto bota, który miałby przeprowadzić kategoryzację słownika. Byłbym wdzięczny za umożliwienie mi tego! --Sierżant Apokalipsa (dyskusja) 14:19, 26 mar 2021 (CET)

Posłusznie melduję, że dokonałem zleconej mi analizy popularnych na Nonsie artykułów moje wnioski są następujące: Popularne artykuły można zakwalifikować do kilku grup treściowych:
To, co jest wyróżnione na stronie głównej.
Memy/celebryci/legendarne postacie/to, co każdy wie (Hitler, recepty, Kruszwil, Sanyja).
Polityka/aktualne wydarzenia (lockdown, Kaczyński, TVP, Duda).
Seks, w końcu seks się zawsze sprzedaje (nie wypada mi podawać przykładów).
To, co jest oryginalne, superśmieszne (Ludzki żywot).
Gry/zjawiska popkulturowe (Kapitan Bomba).
Są też takie, których fenomenu zrozumieć nie potrafię, choć bym nie wiem, jak się starał (Amarena?!)
Wiem, że nie są to odkrywcze wnioski, jednak uważam, że musimy zrobić wszystko, by skierować czytelnika poza utarte szlaki oczywistości. Myślę, że konieczne jest zastosowanie potęgi zobaczteży, które, moim skromnym zdaniem, powinny przekierowywać na tematykę nie zawsze tak oczywistą i wiążącą się z czytanym artykułem (nie mówię tu o przypadkowości, bo kogoś oglądającego stronę o JPII nie zainteresuje na 100% artykuł o Slayerze, ale taki o moherach już może, a z moherów można doprowadzić do Babć Autobusowych, lub też iść bardziej otartą ścieżką i zaproponować... dajmy na to PiS - to nic politycznego, zwykły przykład czegoś, co ma nawet minimalne powiązania z JPII, a wiedzie wgłąb Nonsy). Naszym celem nie jest zaoferować serii artykułów o , Kaczyńskim, Sanyji i pożegnać czytelnika, tylko zassać go. Budować drogę, która będzie dla niego fascynująca i będzie chciał w nią wchodzić. Myślę, że powinniśmy też podejść inaczej no strony głównej i zamiast artykułów nowych promować dobre (np. w ciekawostkach, zamiast nowych artykułów, artykuły, które bawią na 100%, a polecany jest nie Bombardier, o którym mało kto już pamięta, a dajmy na to Babcie Autobusowe. W ten sposób wciągniemy ludzi. Co jeszcze - zrezygnowałbym z niektórych żartów, jak z Holocaustu. To raczej odpycha inteligentnych ludzi i przypinana nam obrzydliwą łatkę prymitywów, którymi nie jesteśmy. Poza tym uważam, że artykuł np. o Mengelem jest po prostu niesmaczny. Żartować trzeba, ale z umiarem i nie zahaczając o chamstwo, które wielu może nam zarzucić. Imponujmy humorem na poziomie, a nie chichraniem się z Holocaustu. Celujmy wciąż wyżej.--Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 21:51, 29 mar 2021 (CEST)

Dziękuję bardzo za wszystkie uwagi. Siadam do poduczania się. Faktycznie, nie mogę być wiecznie świeżakiem, po którym trzeba wszystko poprawiać. Póki co prędzej mi do wandala, niż do bałwanka, dokładam Wam przecież tylko pracy... Daruję sobie na tę chwilę edycje i pójdę się uczyć. Poprzeglądam jeszcze więcej artykułów w kodzie. Dziękuję i przepraszam. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 20:10, 31 mar 2021 (CEST)

Dziękuję za miłe słowa i zaufanie! Tak, zawsze może być lepiej, więcej, bardziej... I to jest cel, do którego należy dążyć! Zabieram się do nauki. I może już przestanę spamować w Twojej dyskusji komentarzami, bo za chwilę będzie trzeba na ten wątek otwierać kolejny serwer. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 20:15, 31 mar 2021 (CEST)

Zgodnie z poleceniem, idę na IRC. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 20:32, 6 kwi 2021 (CEST)

Od jakiegoś czasu przestałem angażować się w dyskusję, to fakt, jednak celem wygaszania aktywności. Bardzo, bardzo, bardzo przepraszam, ze odebraliście to z IRC jako zniewagę! Chciałem tylko przekazać coś Wam wszystkim, a nie rozmawiać. Właściwie to uważałem, że i tak zostałem zbyt długo, bo chciałem tylko coś ogłosić, skrobnąć podziękowania i iść dalej. Uznałem, że będzie to mniej kłopotliwe od spamowania w dyskusjach. Wybaczcie! Co do długich artykułów, to głównie mówiłem o tych, które dostały medale, choć były sporo dłuższe od tego. Bardzo nie chciałbym jeszcze kogoś urazić i by to, co robię nie było odebrane jako histeria i trzaskanie drzwiami. Staram się dość kulturalnie podziękować wszystkim i dokończyć to, co zacząłem. Nie cierpię zostawiać niedokończonej pracy. Bardzo dziękuję za wyrozumiałość, po stokroć przepraszam i proszę, bardzo proszę, o przekazanie wszystkim przeprosin w moim imieniu. Zwijam się na dobre. Zrobiłem co swoje. Rozumiem, że ogranicza Was pojemność serwerów i nie możecie przechowywać setek terabajtów artykułów, jednak obawiam się, ze krótkie notatki to nie forma, w której czuję się dobrze. Raz jeszcze przepraszam najmocniej! Za wszystko! I naprawdę rozumiem, jak wiele jest do zrobienia! Naprawdę! Pragnę jeszcze podziękować za tak wiele poświęconego czasu i uwagi. Pozdrawiam i tym razem znikam już na Amen. To moja ostatnia wiadomość. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 13:23, 14 kwi 2021 (CEST)

O rety, jaki wstyd, przepraszam! Bardzo przepraszam!--Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 14:40, 17 kwi 2021 (CEST)

Oczywiście, zacznę stosować rewert! Czasem po prostu trudno mi odróżnić, kto jest wandalem, a kto ma dobre chęci. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 12:05, 23 kwi 2021 (CEST)

Dzięki za informację, zapamiętam. Już napisałem na kanale. --Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 16:02, 23 kwi 2021 (CEST)

Wiadomości[edytuj kod]

Po odpowiedzeniu na wiadomość Ryka2 kilka dni temu zauważyłem, że ktoś dwukrotnie wysyłał do mnie wiadomości na mojej dyskusji. Dzisiaj około 10:17 ktoś pisał do mnie, ale widzę że jego edycję wycofałeś i została zasłonięta. Nie wiem, czy nie były to przypadkiem jakieś wulgaryzmy lub spam. Hiena113 (dyskusja) 16:49, 15 mar 2021 (CET)

Rozumiem, chociaż nie trudno zwrócić na to uwagę, ponieważ ten troll z konta o nazwie Marek ogarek zaczął mi po dyskusji i stronie o mnie pisać jakieś głupoty. A ja przez to otrzymuje powiadomienia o wiadomości nawet jeżeli edycja została wycofana. Jeżeli masz możliwość ukrywania edycji to prosiłbym o ukrycie tej edycji, ponieważ jest obraźliwa: [1]

Z góry dziękuje za ukrycie edycji z tym klockiem w kiblu na mojej stronie, ponieważ zdjęcie to było bardzo obrzydliwe i okropne. Hiena113 (dyskusja) 18:21, 15 mar 2021 (CET)

Re:Poradniki[edytuj kod]

Przyjąłem. Runab (dyskusja) 11:19, 17 mar 2021 (CET)

praca[edytuj kod]

czy mogę mieć jakąś robotę rysowniczą mój tanie — To wypowiedź użytkownika Green1071 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Leo (dyskusja) 11:59, 24 mar 2021 (CET)Czy mógłbyś przywrócić artykuł o Bitwie o Biedastok?[edytuj kod]

Leo (dyskusja) 11:59, 24 mar 2021 (CET)1 zostało to napisane w celach humorystycznych 2 było to w fazie tworzenia 3 to jedna z wydarzeń z sesji RPG 4 Jest to praca wykonywana przez kilku użytkowników (wspólna konsultacja na Discord)Leo (dyskusja) 11:59, 24 mar 2021 (CET)

Re: Jakbyś się nudził[edytuj kod]

Zdjątko pochodzi ze strony podkarpackiej policji, która w momencie publikowania nie miała klauzuli o wolnym użycie, więc jest to copyright. Amoniak (dyskusja) 22:00, 24 mar 2021 (CET)

re:cholerne pianino[edytuj kod]

Przydało się, zastąpiłem nim nolica :) Serscull 00:22, 8 kwi 2021 (CEST)

Re: jakeśmy godoli[edytuj kod]

Tak po prawdzie to poziom opat względem zeszłorocznej edycji, ale, hm:

 1. Lemoniady nie jarzę, a pewnie jakbym zajarzył, to by było śmieszne,
 2. Robex123 miał względnie przyzwoite sucharki, na wyniku koszuli się zawiodłem,
 3. Podobnie łódka i kołomyja są dla mnie trochę zaskakująco nisko. Nie są jakieś przezabawne, ale prawdę mówiąc – na niczym z tegorocznej listy nie śmiechłem porządnie
 4. Z takich, co są tuż poza top 10 podoba mi się jeszcze wymiar sprawiedliwości, halabarda i pianino.

Ogólnie ktoś na peju zwrócił nam kiedyś uwagę, że co tak słabo i niestety jestem skłonny się z tym zgodzić. Ale cóż, lepimy z tego, co mamy. Grzesiekdasys ryśtyś. 08:26, 15 kwi 2021 (CEST)

Dlaczego po edytowaniu strony Lechia Gdańsk mam zablokowany adres IP?[edytuj kod]

Dlaczego, gdy wejdę na stronę Lechia Gdańsk i kliknę "edytuj„to, gdy skończę, mam zablokowany adres IP? (Jakub Jasiński (dyskusja) 13:10, 17 kwi 2021 (CEST))

Odpowiedź[edytuj kod]

Ja dziękuję, że mnie męczysz. Bardzo to doceniam. Nie chcę być wiecznie śmiesznym dziwakiem, ale prawdziwym Nonsensopedystą. Chcę przestać być żałosnym noobem. Do RATMU starałem się gdzieś dać linki, porobię ich więcej. Zespół numetalowy prosiłbym, byś jeszcze zostawił. Czuję, że muszę go jeszcze poprawić, ale szukam inspiracji i sobie to rozplanowuję. Sam nigdy nie byłem fanem nu metalu, więc musze sporo posłuchać. A RATM też miałem poprawić, gadałem o tym na kanale. I chyba też się odezwałem o czywieszu, ktoś chyba stwierdził, że zbyt wcześnie. Mam poprawić opisy. Z tym, co mi zleciłeś - postaram się, jak umiem. Widzę, że to ciężkie, odpowiedzialne zadanie. Postaram się. Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 13:15, 30 kwi 2021 (CEST)

Zmiana nazwy[edytuj kod]

Witam. Pisałem już prośbę na ten temat na emaila. Prosiłbym o zmianę mojej nazwy użytkownika na Miszcz Joda, bowiem od dłuższego czasu używam jej wszędzie w internecie, zamiast mojego obecnego loginu. WorkowatyWilczek (dyskusja) 22:08, 3 maj 2021 (CEST)

Zmiana nazwy 2[edytuj kod]

Jeśli się da, to poproszę Miszcz Joda WorkowatyWilczek (dyskusja) 22:45, 3 maj 2021 (CEST) Dzięki Miszcz Joda (dyskusja) 00:08, 4 maj 2021 (CEST)

Podróbka Nonsensopedii...[edytuj kod]

Śmiechu warte... PociongowyPL road sign A-10.svg 19:26, 4 maj 2021 (CEST)

Zmiana nicku[edytuj kod]

Prosze o zmianę mojego nicku na ElectroTiel, ponieważ używam tegóż pseudonimu wszędzie w internecie. PociongowyPL road sign A-10.svg 19:28, 4 maj 2021 (CEST)

Re: Re: Zmiana nicku[edytuj kod]

Ale ja nie jestem Mistrz Joda... Jestem po prostu Pociongowy/ElectroTiel... Pan mnie z kimś pomylił... PociongowyPL road sign A-10.svg 20:21, 4 maj 2021 (CEST)

Cholibka, faktycznie, to byłem ja... Ale ja po prostu hasła zapomniałem i nie pamiętam na jakiego maila robiłem tamte konto, stąd Pociongowy... Teraz po prostu chcę zmienić nick, ale zachować te konto. PociongowyPL road sign A-10.svg 20:24, 4 maj 2021 (CEST)

BEZ PODSTAWNE USUWANIE ARTYKUŁÓW[edytuj kod]

Pisałam sobie artykuł, dodawałam do innych swoje zdanie i dupa bo oczywiscie KTOŚ musiał mi usunąć, czemu zawsze w tym kraju wszyscy mnie dyskryminują? Nie mogę mieć własnego zdania na swój temat? — To wypowiedź użytkownika Elokaroolkaa (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!


HALO BAZA?[edytuj kod]

Więc tak, dnia 8 maja bieżącego roku, mój świetnie (chyba) aspirujący i obecny na głównej stronie Poradników poradnik pt. Jak zrobić bazę został usunięty z Nonsy, a przekierowanie na ujednolicenie słowa baza pokazuje kilka pustych artykułów. Ja się pytam, co to się stało, że rozbudowany i pełny treści artykuł z dnia na dzień po prostu został usunięty. Nie wiem... pomocy? Pozdro, — To wypowiedź użytkownika Kebab (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!.

Jak zabezpieczyć stronę?[edytuj kod]

Mam takie pytanie: jak zabezpieczyć stronę? 188.47.6.92 (dyskusja) 12:00, 12 maj 2021 (CEST)

Strona główna[edytuj kod]

Cześć, mam pytanie. Czy artykuł o Wieniawie powinien być na stronie głównej na raz w czywieszu i na czasie? Bez imienny (dyskusja) 08:09, 14 maj 2021 (CEST)

Re:Emancypacja wątków[edytuj kod]

Możnaby – usuwamy wszystko, co przynajmniej jedną 2 albo dwie 3 (chyba, że równocześnie ktoś inny wstawił 4 albo 5, wtedy SDU). Swoją drogą taka mnie naszła myśl: w brak wątku jest mnóstwo różnego śmiecia. Czy myślisz, że dobrym rozwiązaniem byłby przegląd stron z tegoż wątku i jakaś próba usystematyzowania pracy? Serscull 22:39, 14 maj 2021 (CEST)

Kategorie[edytuj kod]

Dzięki za zadanie! Pewnie, zabiorę się do tego. Myślę, że nie może być aż tak źle. Możesz na mnie liczyć. Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 23:30, 14 maj 2021 (CEST)

O Boże, ale to jest burdel! Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 23:37, 14 maj 2021 (CEST)

CSS na stronach użytkownika[edytuj kod]

Czy jest $wgAllowUserCss włączone? I jak dodać CSS na swoją stronę użytkownika WatermelonPLDyskusja 01:01, 15 maj 2021 (CEST)

Re:Ping portalowy[edytuj kod]

Wczoraj w południe widziałem w obserwowanych, wszystko jest ok :) Runab (dyskusja) 06:44, 15 maj 2021 (CEST)

Re: Najwięksi wrogowie pecetów[edytuj kod]

Akurat o zasilaczu z czarnej listy to mogło być, jest na temat... PociongowyPL road sign A-10.svg 08:11, 19 maj 2021 (CEST)

Re: Zajęcie szuka nonsensopedysty[edytuj kod]

Ok, byłbym zainteresowany :) . Dziedzina gier komputerowych mi odpowiada, więc z chęcią mogę popracować.Bezimiennypogawędka

Miałem powiadomić jakbym coś zrobił, więc informuje. Zająłem się kategorią MMORPG i do każdego artu prowadzi co najmniej jeden zobaczteż, których też kilka dodałem. Co do podpisu, to muszę używać podstawowego, bo za każdym razem, gdy używam "profesjonalnego" znika numer listy. Bezimiennypogawędka

Dziękuję dobry człowieku, podpis już działa :) Bezimiennypogawędka 16:22, 21 maj 2021 (CEST)

Re: Nonsensopedia:Z archiwum NonNews[edytuj kod]

Tak. Zamierzam się dalej tym zajmować. Po prostu w tym miesiącu mam bardzo mało czasu, co z resztą pewnie widać. Ryk2 (dyskusja) 10:23, 24 maj 2021 (CEST)

Jasne :) Wtedy po prostu zapomniałem. Ryk2 (dyskusja) 19:42, 24 maj 2021 (CEST)

Lotniskowiec[edytuj kod]

Rozumiem, że słońce nie mogłoby świecić, gdyby nie wyrzucenie moich edycji. Pozwól proszę, że wytłumaczę żart. Dlaczego o francuskim lotniskowcu piszę, że służy do ewakuacji samolotów? Bo po wybuchu II wojny światowej swój lotniskowiec Francja wysłała czym prędzej na Martynikę, nawet nie myśląc, że może przydać się do walki. Co do brytyjskiego imperializmu, to obecnie budowa lotniskowców przez ten kraj ma wymiar wyłącznie symboliczny, bo przecież nie mają już żadnych kolonii do obrony (bo i przed kim, Falklandy upilnuje się uniwersalnym okrętem desantowym?). Obywatelom stworzenie jednego lotniskowca, który przecieka, przypomina, że kiedyś mieli ich kilkadziesiąt. Rosyjski faktycznie nadawałby się na muzeum, a Indie odkupiły od Rosji jego bliźniaczy okręt, nieukończony i same go zbudowały. Serio, cytuję "W budowie jest również lotniskowiec Polskiej Marynarki Wojennej ORP-PierogiZKapustą" - to jest lepsze? Nawet zapis jest niepoprawny... I kogo obchodzi USS Essex? W tym wypadku będę bronił moich edycji. Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 23:21, 23 cze 2021 (CEST)

Kiwaczka mi nie szkoda. Nie mój artykuł, ja tam jakimś specjalnym entuzjastą tego tworu nie byłem. Po prostu ogarnąłem ten koszmar, który był i doprowadziłem go do stanu umożliwiającego dalsze edycje. Faktycznie, pomysł był poroniony. Radzieckie anime?! Mi zwyczajnie nie chciało się tego przepisywać, bo nie miałem weny. A jak coś tworzyć na siłę to już lepiej wcale. Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 09:42, 24 cze 2021 (CEST)

Już nie chciałem robić osobnego wątku, chcę tylko zakomunikować, że miałeś rację z tym usunięciem, fakt, zapomniałem. Będę już pamiętał. Kapitan Apokalipsa (dyskusja) 15:44, 1 lip 2021 (CEST)

Portal:Polityka[edytuj kod]

Jak już będziesz po obronie i będziesz miał wolną chwilę to poproszę Cię o pomoc techniczną odnośnie portalu:

Być może pominąłem jakąś sprawę techniczną. Oby nie.

To z mojej strony byłoby wszystko. Nie musisz się spieszyć z pomocą. Mnie wystarczy, by w ciągu najbliższych tygodni to zostało ukończone, bo chcę mieć z święty spokój z tym portalem.

Runab (dyskusja) 00:40, 28 cze 2021 (CEST)

Super, że jesteś już po obronie! Siądę nad tym najszybciej w niedzielę. Teraz mi brakuje czasu. Runab (dyskusja) 18:43, 2 lip 2021 (CEST)

Prośba[edytuj kod]

Mam prośbę czy mogę dostać automatyczny rewert? Dziękuję. Faza snu NREM-4 (dyskusja) 09:54, 6 lip 2021 (CEST)

Re: Baldur's Gate[edytuj kod]

Jasne. Stim (odpowiedz) 22:09, 6 lip 2021 (CEST)

FotoŁowca[edytuj kod]

Cześć, wracam na chwilę z urlopu, bo tak pomyślałem, że moglibyśmy zwiększyć zasięgi FotoŁowcy publikując zaproszenie do udziału w jakimś serwisie konkursowym, np. czymś takim [2]. Tak tylko proponuję, chyba, że założenie jest takie, żeby z tym za bardzo nie wychodzić i powinno to zostać konkursem dla środowiska nonsowego. Pozdrawiam!

GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 11:58, 1 sie 2021 (CEST)


Luz, to tylko taki pomysł wymyślony przy robieniu obiadu ;) Ja tam myślę, że nie szkodzi spróbować - jak się to ładnie opisze, to brak nagród możemy przekuć w atut, a nawet, gdybyśmy zyskali tylko jednego uczestnika, to zawsze będziemy o jedną grafikę w przód (choć myślę, że na jednym by się nie skończyło). Tak marketingowo myśląc, to jednak jakaś liczba osób takie strony przegląda, więc takie ogłoszenie robiłoby za reklamę istnienia czegoś takiego, jak Nonsensopedia. :) Na nic nie naciskam, po prostu tłumaczę o co mi chodziło. Pozdrawiam.

GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 17:39, 1 sie 2021 (CEST)

Odznaczenia[edytuj kod]

Hej. Piszę w sprawie odznaczeń (idzie się domyślić, co nie?). Mianowicie mam kilku użytkowników, którym chciałbym wystawić odznaczenia w nagrodę za ich ciężką pracę, ale są dwa caveaty:

 • odznaczenia są od dłuższego czasu nieużywane, a nie chciałbym, żeby uległy zapomnieniu. Najlepszym wyjściem byłoby chyba przyjęcie, że wszystko jest ok.
 • czy ktoś będzie miał z tym problem, jak jeden użytkownik (ja) wystawi 5+ głosowań za jednym zamachem? Oczywiście wolałbym tego nie robić, ale że inni ignorują istnienie odznaczeń to nie moja wina...

Pozdr. Eksekk | dyskusja 19:27, 1 sie 2021 (CEST)

Odznaczenie[edytuj kod]

Serdeczne gratulacje, dostałeś gwiazdkę {{Gwiazda licencji}} i możesz sobie wstawić do wieży! Smile.svg Eksekk | dyskusja 11:17, 9 sie 2021 (CEST)

No i jestem[edytuj kod]

Zgodnie z tym, co napisałem przez maila, wróciłem tym razem jako ja w nowej formie. Pragnę poruszyć kilka spraw, w dyskusji, z racji bana na Discordzie.

 1. Kwestia bezpieczeństwa. Gdy banujecie użytkownika, pamiętajcie, proszę, o zbanowaniu jego bota. Ja na przykład wykonałem sporą serię edycji moim botem podczas bana. Spokojnie, były to tylko kategorie graficzne. Nie mniej, kto inny mógłby poczynić sporo złego, a to mogłoby zostać niezauważone.
 1. Kwestia portalu. Nie zgadzam się z brakiem konieczności powstania portalu wojskowego. Mogę spróbować nad nim przysiąść. Rozdzielenie tego między historię i technikę jest złym pomysłem (poza tym, stare czołgi z II wojny dasz do techniki, czy historii?). Poza tym, to gdzie byś dał, do którego? Taki portal nie zaszkodzi, a pozwoli skoncentrować się na jednym temacie.
 1. Kwestia mojej osoby. Na Discorda mogę nie wracać, inaczej, mogę ograniczyć aktywność, jeśli chcecie, do końca miesiąca. Wy, starzy admini jesteście na urlopie i nie chciałbym kontrowersji związanych ze mną zostawiać tylko na głowie młodych kadr.
 1. Kwestia grafik. Jakoś idą. Do końca roku powinna być skategoryzowana znaczna ich część.

Poza tym możecie mi zaufać.

Pozdro, GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 13:49, 16 paź 2021 (CEST)

Source[edytuj kod]

Już załatwione. Eksekk | dyskusja 12:35, 24 paź 2021 (CEST)

zdjęcie stąd[edytuj kod]

zdjęcie mam stąd https://commons.wikimedia.org/wiki/File:A_couple_of_Oxes.JPG --Uuuuuuuuuu (dyskusja) 15:07, 5 lis 2021 (CET)

Tech news – QuickInstantCommons i responsywne diffy[edytuj kod]

To jest wiadomość masowa dla technicznych, pewnie będę z tego więcej korzystać w przyszłości. Jak chcesz się dopisać do tej listy (albo z niej wypisać), zgłoś się do Ostrzyciela.

Może pamiętacie, że od kilku lat już walczę ze strasznie lagującą funkcją zwaną InstantCommons, która pozwala Nonsie korzystać z obrazków z Commons, jakby były na Nonsie. To działa spoko jeśli tych grafik jest mało, ale przy większych ilościach wszystko się wywala na yy twarz i sparsowanie strony może zająć nawet kilka minut. Już dawno zabierałem się do rozwiązania tego, ale albo nie miałem czasu, albo Wikimedia mnie skutecznie zniechęcała. Dobra dusza Bawolff się w końcu wkurzył i zrobił mw:Extension:QuickInstantCommons, które mamy już wgrane na Nonsie. Nie wchodząc za bardzo w szczegóły techniczne, działa to dużo, dużo szybciej. Powinno to nam pozwolić przestać się martwić o ilość grafik z Commons na danej stronie :) Dajcie znać jak zauważycie jakieś nieprawidłowości w działaniu tego rozszerzenia, bo to jest nadal prototyp w zasadzie.

Druga sprawa to rozszerzenie ResponsiveFrontend nad którym pracował ostatnio Polskacafe. Długoterminowo celujemy w uniwersalną mobilno-desktopową skórkę dla Nonsy (Timeless), ale na razie nie da się tego zrobić, ze względu na to że niektóre elementy interfejsu nie są responsywne. Pierwszym ficzerem RF są responsywne diffy, na razie domyślnie wyłączone. Proszę włączcie je sobie w preferencjach (zakładka Wygląd), potestujcie i zgłaszajcie autorowi wszelkie uwagi. Działa to na razie tylko w trybie desktopowym, ze względu na ograniczenia MobileFrontend. Jak skończymy testy, to włączę to domyślnie dla wszystkich, na obu trybach.

W dalszej kolejności powinniśmy się imo skupić na przerabianiu kolejnych elementów interfejsu Nonsy żeby były responsywne, vide lista Kawusia. Zachęcam szczególnie Eksekka do wkręcenia się w temat i odhaczania punktów. :) Im szybciej się przez to przebijemy, tym szybciej Nonsa dostanie jakiś skin który nie wygląda jak żywcem wyrwany z 2005 roku.

Ostrzyciel | Dyskusja 10:39, 16 lis 2021 (CET)

Mobilna tarcza osobista[edytuj kod]

Co do tytułu artykułu to po angielsku ten wynalazek nazywa się mobile personnel shield, masz jakiś lepszy pomysł na przetłumaczenie tego? Poprosiłem Józefa Piłsudskiego o ocenę artykułu, pomógł mi też wyłapaniem literówek. Napisał, cytuję: "Artykuł jest dobry, ładnie piętnuje absurdy epoki i te współczesne." Pozdrawiam. GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 09:54, 21 lis 2021 (CET)

Przynajmniej ja się nigdy na takowe nie natknąłem. W programach historycznych nazywano to chyba, o ile pamiętam "tarczami na kołach pchanymi przez żołnierzy", czyli kolokwialnie opisywano, co widzieli. Artykuł na Wikipedii [3] nie ma innych wersji językowych. Dziwne, bo jest to dość znany wynalazek, taki punkt obowiązkowy każdego programu o technice I wojny. Jedyna kategoria na Commons zawierająca to jest zatytułowana "Category:Mobile personnel shield in the Musée de l'armée" i też nie ma innej wersji językowej, nigdzie. Polska Wikipedia na stronie "Czołg" opisuje to: "Opancerzona osłona dla nacierającego żołnierza, eksperymentalne urządzenie skonstruowane przez aliantów przed uruchomieniem produkcji czołgów". Nic więcej nie znalazłem, choć skłaniam się ku stwierdzeniu, że jest to prawidłowa nazwa i oddaje to, o co chodziło autorowi nazwy angielskiej. W artykle wyraźnie podkreślono, że jest to "tarcza", że jest "mobilna" i "osobista".

Poszukałem jeszcze, są jednak inne nazwy, ale żadna po polsku. Udało mi się wygrzebać niemieckie tłumaczenie: "Personenkleinstpanzer", a także francuskie "Bouclier roulant". Nie znam francuskiego, ale posiłkując się słownikami znalazłem znaczenia słów. Bouclier to znaczy tarcza, a roulant to toczący się, ruchomy, prześmieszny. Czyli ruchoma tarcza. Ale zaznaczam, że z pewnością nie jest to nazwa oficjalna. GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 10:14, 21 lis 2021 (CET)

Oczywiście, dziękuję za przycięcie. Przyznaję, językoznawca ze mnie żaden... Jak się wymyśli jakieś lepsze tłumaczenie, zawsze można zmienić. Linki już dorabiam, nie chciałem dawać ich dużo w poprzedniej wersji, nie byłem pewien, czy jest sens linkować do czegoś, co może być usunięte. GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 18:56, 27 lis 2021 (CET)

Podpisywanie grafik[edytuj kod]

Już przeczytane, dziękuję za cierpliwość, acz na razie zostawiałem tylko dane, żeby to ogarnąć. Nie bardzo miałem na to czas, ale zajmę się tym. GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 22:57, 28 lis 2021 (CET)

Pytanie do podpisywania grafik. Tak się składa, że do flagi Jordanii użyłem pliku usuniętego z Commons. Co robić? GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 00:04, 5 gru 2021 (CET)
Naprawdę, obiecuję to ogarnąć. Nie w tej chwili, proszę, ale zrobię to... GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 20:34, 6 gru 2021 (CET)

Commons[edytuj kod]

Piszę do pana kierownika jako do całej społeczności przesiadującej na Discordzie, a także osoby obeznanej z Commons. Mam taki pomysł na grafikę do artykułu o Commons, która miałaby być surrealistycznym kolażem najdziwniejszych rzeczy, jakie tam można znaleźć. Chciałem zapytać, czy masz jakieś pomysły lub czy mógłbyś ewentualnie zapytać ludzi, czy mają jakieś pomysły? W moim zamyśle miałoby wyjść coś na kształt "okładki" lub "plakatu" Commons. GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 23:59, 4 gru 2021 (CET)

Bot 30.12.2021[edytuj kod]

Coś nie gra: Wikitekst niby nie transkluduje stopki, a ma ją w kodzie.

Ostrzyciel nożyczek (dyskusja) 11:20, 30 gru 2021 (CET)

Automatyczny rewert po dwóch IP[edytuj kod]

Pomysł dla CTO: Dodawać ostrzeżenie dla edytora, jeżeli używa automatycznego rewertu do niesprawdzonej wersji (np. po rewercie IP do wersji innego IP, która też nie była sprawdzona). Żeby nie było tak, jak tutaj. Amoniak (dyskusja) 17:37, 2 sty 2022 (CET)

Edycje[edytuj kod]

Czy ty wycofujesz te edycje tylko dlatego, że wykonałem je ja??? 46.134.38.29 (dyskusja) 22:30, 6 sty 2022 (CET)

Licencja w Cez[edytuj kod]

Hej, dodałem źródło do pliku w Cez, poza tym działam w dobrej wierze jakby co Cultowny (dyskusja) 12:38, 7 sty 2022 (CET)

Bot 11.1.2022[edytuj kod]

Coś nie gra: Erich Honecker niby nie transkluduje stopki, a ma ją w kodzie.

Ostrzyciel nożyczek (dyskusja) 01:36, 11 sty 2022 (CET)

Bot 12.1.2022[edytuj kod]

Coś nie gra: Erich Honecker niby nie transkluduje stopki, a ma ją w kodzie.

Ostrzyciel nożyczek (dyskusja) 01:36, 12 sty 2022 (CET)

Martwe pliki[edytuj kod]

Co z tym zrobić? W artykule o CoC plik dodałem i grafika jest, ale w pozostałych usunięto grafiki z commons w październiku 2021r. Bezimiennypogawędka 11:33, 20 sty 2022 (CET)