Dyskusja użytkownika:Ostrzyciel/Archowum3

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Archowum dyskusji
1 | 2 | 3
4 | 5 | 6
7 | 8 | 9

!![edytuj kod]

1-st! = °ZelDelet ° = 19:56, lis 6, 2017 (UTC)

2-nd Mordka.png Mr obornik Skargi i zażalenia 21:00, lis 6, 2017 (CET)
3rd ;p Polskacafe 21:00:57, lis 06, 2017 (CET)
4th :) Iиferno82 обсуждение 20:05, lis 6, 2017 (UTC)
5th ha ha ha! 209po Radioactive.svg 21:52, lis 6, 2017 (CET)

Navboxy[edytuj kod]

Co się dzieje z tą kategoryzacją szablonów, że nowsze szablony nawigacyjne użytkowników kategoryzują się automatycznie jako szablony nawigacyjne i standardowe przekatowanie niezbyt to zmienia (a przynajmniej nie na naszej nonsowej skórce)? Chciałem przekatować szablony spisu cytatów naszych wszystkich IRCowych botów (bo w sumie bot, to bardziej user i pomyślałem, że poprawniej byłoby skatować jako szablony nawigacyjne użytkowników niż standardowe szablony nawigacyjne stron), a dodatkowo trzeba poprawić szablon Klocuch12xd/navbar = °ZelDelet ° = 11:40, lis 7, 2017 (UTC)

Korekta w AutoEd[edytuj kod]

Jakiś czas temu ktoś dokonał korekty w naszym AutoEdzie tak, żeby dywizy poprawia na półpauzy. Niby znakomity pomysł, ALE AutoEd dokonuje korekty wszędzie, nawet w nazwach plików podlinkowanych w artykule (co oczywiście nie powinno być modyfikowane, ponieważ psuje linki). Trzeba to naprawić, a twórcy tej poprawki należy się medal z kartofla. Pozdr. = °ZelDelet ° = 12:56, lis 7, 2017 (UTC)

Staty[edytuj kod]

Kończąc temat – przejrzałem sobie te staty i kilka ciekawych rzeczy z nich wynika.

  1. Po pierwsze, teoretycznie dane ma się od 2008 roku, tyle że globalne (swoją drogą wynika, że na jakieś 12 tys. czytelników dziennie ponad 0,5 tys. jest z zagranicy). Jednocześnie widać, że w okresie IX'09-IV'10 dane troszkę glitchują, co kończy się spektakularną zmianą metodyki (wprowadzenie danych dla czytelnika polskiego) i wirtualnym pikiem oglądalności.
  2. Moje spostrzeżenia przede wszystkim dotyczą danych wizyt na czytelnika. Dana ta mówi, ile razy czytelnik kliknął stron na Nonsie, zanim poszedł gdzieś indziej w internety. O ile w latach 2008–2010 mamy stabilny poziom ok. 9 kliknięć, o tyle od lata 2010 notuje się regularny spadek do poziomu ok. 5 kliknięć, który spada później już delikatniej, aż do dziś do poziomu poniżej 4 kliknięć. Czyli jak dawniej czytelnik kręcił się po Nonsie 8 stron (plus strona główna), to dzisiaj są to 2–3 strony. Co to oznacza i jak to wytłumaczyć? Teraz trochę wróżymy z fusów, bo nie będę udawał, że na tak skąpych danych można coś mądrego wywnioskować. Najprostsze wyjaśnienie to to, że jakość artykułów spada. Jeżeli czytasz dobry artykuł i jesteś zadowolony, to chcesz kliknąć jakiegoś innego linka i czytać dalej. Jeżeli natrafiasz na zły artykuł, to opuszczasz stronę. Trudno stwierdzić, co zadało cios w lecie 2010: kompletne zaoranie Sprawdzonych artykułów, przejedzenie się Gry czy zmiana pokoleniowa w administracji i w związku z tym zmiana podejścia do projektu. Pewno wszystko po trochu, tylko w jakim stopniu? Przy okazji – zalanie Nonsensopedii monstrualnymi szablonami nawigacyjnymi z linkami, które miałyby prowadzić czytelnika do kolejnych artykułów, raczej nie działa, ludzie w to po prostu nie klikają.
  3. Jednocześnie widać wzrost liczby czytelników aż do 2011, czyli ludzi wciąż przybywa, ale krócej przebywają na stronie. Zadaje to także kłam popularnej opinii, że Demotywatory i Komixxy zabiły Nonsensopedię. Spadek następuje dopiero później. Zresztą, na całym przedziale widać ładne falowania, gdzie oglądalność minima roczne ma latem. Dlatego spadki powinny być zawsze liczone od lata – wiosną spadki są naturalne, kwestia tylko, czy jesienią projekt się po nich podnosi.
  4. Bardzo ciekawa jest dana odwiedzin na czytelnika, czyli ile razy dziennie statystyczny Nonsensopedysta nas odwiedza. Dzisiaj to ok. 1,1, czyli w praktyce 20 ultrasów, którzy nie mają co robić, jest w stanie nabić to 0,1 ponad statystycznego czytelnika, który jak wchodzi na Nonsę, to nie częściej niż raz dziennie. Przy czym w prawie 10 lat temu było to miejscami ok. 1,5 – czyli czytelnicy jednak reagowali na codziennego NonNewsa (albo nawet kilka dziennie) i regularną zmianą na stronie głównej.
  5. Co do strony głównej, w 2008–2009 roku notuje się wzrosty wszystkiego, a strona główna była wtedy martwa na śmierć. Jak widać Nonsa nie jest (nie była?) projektem, dla którego strona główna miałaby istotny wpływ. Także te wszystkie tygodnie tematyczne i podmiany Czywiesza czy Promowanych to trochę bicie piany. Widać to zresztą po pojedynkach ANM-ów, gdzie głosuje zaledwie ok. 1 tys.
  6. Zestawienie 7-dniowie i 30-dniowe pokazuje, że 90% czytelników odwiedza projekt nie częściej niż raz na tydzień, a 75% raz na miesiąc (w zamierzchłych czasa procent tygodniowy był podobny, ale miesięczny wynosił ok. 50%). Czyli baza wiernych czytelników to jakieś 1000 osób (o ile dobrze zinterpretowałem, co oznaczają te dane). Dana ta także najprawdopodobniej wskazuje, że nadal spory udział w wejściach ma wejście z wyszukiwarki (czyli niezamierzone, wejście przy okazji wyszukiwania tematu).

Obraz jaki wg mojej drobnej analizy wyłania się z powyższego jest następujący: Nonsensopedia to nadal rozpoznawalna marka, która regularnie traci na popularności. Posiada małą bazę czytelników-fanów, za to dość szeroką bazę czytelników doraźnych, którzy chętnie raz na jakiś czas odwiedzą portal (dlatego humor wewnętrzny w nieskojarzonych artykułach powinien być ograniczony do absolutnego minimum). Największą bolączką czytelnika jest to, że jeżeli już trafi na Nonsensopedie, to nie wie, jak się po niej poruszać, w co klikać i gdzie znaleźć fajne rzeczy – szablony nawigacyjne nie spełniają swojej roli, a losuj stronę nie kieruje do artykułów, które ludzie chcą czytać. Czytelnik nie jest zainteresowany tworzeniem, tylko biernym odbiorem treści. Czasowe inicjatywy administracji mają nikły wpływ na czytelnika, bardziej istotne są trwałe akcje ingerujące w stabilną treść artykułów.

Co do Google Analytics, to chyba się nie zrozumieliśmy. Na Fandomie można by zrobić ferment o urządzenia patrolowania ruchu z Wikipedii – może napiszę o tym na Centrum Społeczności, jak się zbiorę i ich odwiedzę po 10 latach (kiedyś to się m.in. Wikia Pomoc nazywało). Jeżeli chodzi o Google Analytics, to najpierw zakłada się konto (5 min.) i otrzymuje się 5 linijek kodu, który wkleja się do Common.js (jak kiedyś wklejałem na jedną wiki, to chyba zaktywowało się po ponad miesiącu). To wszystko. A czy to działa, czy nie działa – na dwoje babka wróżyła. W każdym razie pracochłonne nie jest. Amoniak (dyskusja) 17:41, lis 7, 2017 (UTC)

Jeżeli chodzi o czytelnika, który klika tylko w link i zaraz cofa, żeby wrócić do strumienia – to tylko pokazuje, że Nonsensopedia nie „wciąga”, bo gdyby użytkownik wracał w innej sesji, to widzielibyśmy to w wyższym współczynniku wizyt na użytkownika (swoją drogą – czym się różni uniques od people?). Z Twojej wypowiedzi oraz danych wysuwają się dwa następujące wnioski – wzrost wagi mediów społecznościowych oraz przystosowanie artykułów do wersji mobilnej. I w jednym, i w drugim przypadku musi znaleźć się osoba, która się przyłoży do tej sfery i będzie odciążona od innych obowiązków. Przy czym nawet jeżeli Fb generuje te 1000 wejść dziennie, to co generuje pozostałe 9000? Więc co by się nie wymyśliło, reklama i forma jest ważna, ale bez ogarniętej treści to wszystko psu na budę. Wydaje mi się, że pewne wydzielenie admina technicznego, który będzie miał pod opieką skórki, skrypty, gadżety, głosowania, strony techniczne i całą tę sferę meta to konieczność. Podobnie jak wydzielenie osoby, która będzie odpowiedzialna za obsługę mediów społecznościowych, która z głową przedstawi strategię tego, co, gdzie, kiedy i w jaki sposób będzie prezentowane ludziom. Bo tak już jest, że jak wszyscy są od wszystkiego, to wszyscy są od niczego, a jak jedna osoba będzie chciała wszystko ogarnąć, to za 2 miesiące rzuci papierami i tyle go widziano. Mobilną stronę główną (i pozostałe strony główne przestrzeni) trzeba będzie poprzerabiać chyba na modłę mWikipedii, tyle że my nie możemy zrobić przejścia na wersję mobilną, tylko trzeba to ogarnąć stylami CSS poprzez @media (chyba że istnieje inny sposób). Jednocześnie przestrzegam przed całkowitym zapatrzeniem się w wersję mobilną – są rzeczy, których ze smartfona nie zrobisz, więc wersja mobilna zawsze powinna być traktowana jako nakładka na wersję komputerową.
Jeżeli zaś chodzi o zwiększenie jakości artów, to przepis był, jest i będzie taki sam – pisać lepsze arty i kasować gorsze. Jak to robić na poziomie wykonawczym, to zależy od przyjętych założeń. Ja jestem zwolennikiem silnego przesiewu artykułów powszechnych, czyli poruszających takie tematy, na które istnieje wysokie ryzyko trafienia czytelnika z przypadku, przy pobłażliwym traktowaniu artów hermetycznych, które przyciągają czytelników lokalnych, a na które przeciętny czytelnik raczej nie trafi. Trzymać mocno w ryzach artykuły kultowe i medalowe (a te od czasów omedalowania zarosły grubą warstwą przepuszczanych kiepawych edycji). Ciąć nowe artykuły, czyli wyrzucić każde zdanie, które nie ma wartości humorystycznej. Czasem mam wrażenie, że niektóre fragmenty w artów trzyma lub pisze się dla zasady, bo się uważa, że artykuł musi być jakąś kanoniczną kompozycją. Trzymać się encyklopedyczności i googlowalności, nie nadużywać czystego nonsensu. Pisać na temat, nie pisać na siłę, czasem lepiej zabić zły artykuł w zarodku, niż mieć nadzieję, że coś z niego wyjdzie. Dużo czytać istniejących już artykułów. Nie być kontrowersyjnym dla bycia kontrowersyjnym, tematy na czasie można poruszać, ale bez przesady, bo za pół roku trzeba będzie kasować, jak nikt nie będzie już pamiętał, o co chodziło. To tak na początek – najpierw wysprzątać, to co się ma. Jak się wysprząta – ładnie poukładać. A dopiero później wyjść do ludzi. To tak w skrócie. Bo jak powiedział pewien legendarny użytkownik, Nonsensopedia jest jak złoża ropy przykryte grubą warstwą piasku. A to, co wg mnie Nonsensopedia ma do zaoferowania najlepszego (i co może przyciągać ludzi), opisałem poniekąd w tym artykule. Amoniak (dyskusja) 20:59, lis 7, 2017 (UTC)

EK[edytuj kod]

Ktoś coś popsuł, czy tylko u mnie wyświetla się, że jest 1 artykuł do usunięcia (ale bez linku) oraz napis "W tym momencie nie ma żadnej strony do rozgniecenia."? = °ZelDelet ° = 17:29, lis 10, 2017 (UTC)

Oki, już jest dobrze. Za to teraz ciągle pojawia mi się info o nowej wiadomości w Dyskusji. Ech… = °ZelDelet ° = 17:53, lis 10, 2017 (UTC)

Nowy NonNews[edytuj kod]

Czemu żaden z was nie zauważył tego NonNewsa? Proszę go sprawdzić i – ewentualnie – dodać go do szablonu na stronie głównej. Martin5038 (dyskusja) 19:05, lis 10, 2017 (UTC)

Dowcipy[edytuj kod]

To przecież oczywiste, że nie są moje. Chyba każdy wrzuca tam kawały z neta. Wystarczy przejrzeć te szablony aby stwierdzić, że około 80% jest przekopiowana z internetu. Pozdr Iиferno82 обсуждение 10:04, lis 11, 2017 (UTC)

SM48[edytuj kod]

I jak? Mi się wydaje, że powinno być ok, ale wolę przekonsultować. Kuki5050 (dyskusja) 12:51, lis 12, 2017 (UTC)

Re: Świeżaki[edytuj kod]

Dziękuję za wstawienie. Niestety nie mogłem wcześniej, gdyż coś mi wypadło. Wkrótce dodam to do jakiegoś artykułu. | Nmwf 22 | | 21:17, lis 13, 2017 (CET)

Przeniesienie głosowania SDU[edytuj kod]

Zauważyłem, że to głosowanie ma zły tytuł – lepiej pasowałoby to. Strona Nonźródła:Dowcipy nie istnieje, a głosowanie nad kategorią pasowałoby bardziej jako głosowanie „seryjne”. Gdyby głosowano za usunięciem (co tak nie jest), to nie byłoby problemu, ale ze względu na inkluzjonistyczny wynik głosowania pojawia się problem z wstawieniem szablonu {{SDU+}}. 209po Radioactive.svg 21:45, lis 15, 2017 (CET)

P. S.: Powiedziałbym ci o tym na IRCu, ale mam bana, więc jestem zmuszony pisać w dyskusji. Mam nadzieję, że przeze mnie nie jesteś w szpitalu na zawał na widok bluebara. 209po Radioactive.svg 21:46, lis 15, 2017 (CET)

Przenoszenia plików[edytuj kod]

Wydaje mi się, czy Fandom zrobił tak, że przenieść plik może tylko ktoś z uprawnieniami? (Czekam aż wprowadzą, że edycje powyżej 100 znaków mogą robić tylko użytkownicy z kontem premium) Jeżeli tak, to zajrzyj proszę do nieużywanych i przenieś mi pod jakieś ludzkie nazwy dwie grafiki, które przesłałem i przeoczyłem zdenominować. Amoniak (dyskusja) 00:10, lis 22, 2017 (UTC) PS Weźcie nie zabezpieczajcie prewencyjnie stron użytkowników, za dużo razy nadziałem się na przypadek strony usera, gdzie trzeba było coś podmienić, ale bęc, zabezpieczona – jak już chcecie, to półzabezpieczenie od biedy. PPS A tak do gorzkich żali – jak się adminowi wynik SDU nie podoba, to go nie respektuje. Tak działa admin power, ja tak robiłem (np. Lwów spadł z SDU) i inni też, zawsze użytkownicy się później pluli, ale nigdy tu nie było demokracji.

Dzięki. Ja pamiętam o grafikach, po prostu nie każdego dnia odwiedzam Nonsensopedię. Grafiki wrzucam z bota, bo i tak moderatorzy praktycznie nie ingerują w nowo przesłane grafiki (nie licząc noliców), a ja zazwyczaj mam tendencję do trzykrotnego poprawiania opisu grafik, bo coś mi się przypomni. Zwracam przy okazji uwagę na to, zdaje się, że o ile znaczek pocztowy to PD, o tyle miecze świetlne, a już na pewno ta maszyna z tyłu to wycięte, niewolne kadry z Gwiezdnych Wojen. Amoniak (dyskusja) 18:53, lis 29, 2017 (UTC)

Usuwanie i odtwarzanie pliku 'wykrzyknik'[edytuj kod]

Dlaczego ten plik został skasowany, a co ważniejsze, dlaczego został odtworzony? = °ZelDelet ° = 09:34, lis 24, 2017 (UTC)

Naprawiony bug[edytuj kod]

Hej. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale jedna z grafik Amoniaka (Szumlewicz) miała buga związanego z nazwą. Pomimo Twojego przeniesienia z dziwnej nazwy na poprawną, po kliknięciu w plik, w nagłówku strony pojawiała się stara nazwa pliku. Musiałem użyć zerowego rewertu. Zauważyłem również, że przy usuwaniu niektórych plików też występuje pewien bug. Plik pomimo usunięcia, może nadal pozostawać (oczywiście jest pusty, ale figuruje jakby istniał) w rejestrach (m.in. na ozetach) i być widziany jako nieskasowany niebieski link (oczywiście mówimy o plikach wgrywanych przez nas, a nie o commonsowych). Proszę na to uważać, żeby strona po skasowanym pliku (o ile nazwa pliku nie pokrywa się z nazwą jakiegoś pliku z commons) zawsze była czerwonym linkiem. Aby tak było, zbugowany plik trzeba usunąć nie przyciskiem "rozgnieć" czy gadżetem szybkiego usuwania, lecz kliknąć "skasuj wszystko" w ramce "historia pliku". = °ZelDelet ° = 07:47, lis 25, 2017 (UTC)

Co ja mogę zrobić, bym cię nie wkurzał?[edytuj kod]

Bo widizsz, mam bana do IRC, zakaz przeniesienia artykułów, wstawiania SDU i katagoryzowania artykułów. Chcę wiedzieć, jak mogę odzyskać te funkcje i przestał dalej cię wkurzać?

PS. Tak, wiem, że niektórych rzeczy nie ogarniam. Martin5038 (dyskusja) 13:34, gru 2, 2017 (UTC)

Reklama[edytuj kod]

Witajcie towarzyszu!

Przepraszam, że tak się wtryniam w waszą dyskusje ale zauważyłem, że macie na głównej ofertę reklam. A więc jestem tutaj aby złożyć zamówienie na jedną ;) formalności możemy uzgodnić w mojej dyskusji lub na IRC. Pozdrawiam Iиferno82 обсуждение 01:04, gru 9, 2017 (UTC)

Re: witajki[edytuj kod]

Dziękuję za uwagę. Postaram się lustrować nowych. | Nmwf 22 | | 19:58, gru 10, 2017 (CET)

Bugi[edytuj kod]

Ten dziwny bug o ile to bug, a nie zamierzone jest na całej Nonsensopedii. I nie jestem AlexemRakiem. Nawet ip mam inne w tym momencie. 188.146.102.30 (dyskusja) 22:43, gru 12, 2017 (UTC)

Re https://iv.pl/images/61445096737666705797.png 188.146.33.181 (dyskusja) 08:39, gru 13, 2017 (UTC)

Nie wiem czy to twoja zasługa czy kogoś innego ale ten dziwny napis na szczęście zniknął. 188.146.35.169 (dyskusja)

Konwenty[edytuj kod]

Hm… Chcąc się upewnić co do swoich dotychczasowych przeczuć, spojrzałem cosik na tematy zeszłorocznych konwentów, które podlinkowałeś, oraz na nasze wstępne propozycje tematów i nie chcę nikogo zdołować bardziej niż Kawuś, ale… Konwenty dotyczą fantastyki. Z tego co widzę, KAŻDY z tematów tam poruszanych jakkolwiek luźno związany jest z fantastyką. A nasze? Obecne propozycje nie mają ani jednego wspólnego mianownika (choćby jednego wyrazu) jak najluźniej wpisującego się do puli tematów konwentu o fantastyce i pochodnych. To jest tak mocno naciągane, jak guma od majtek Świętego Mikołaja i niekoniecznie może zainteresować kogokolwiek, kto zechce przyjść na taki konwent. Z jednej strony musimy myśleć o promocji Nonsy, o wciskaniu ludziom naszego "produktu", z drugiej jednak musimy wziąć pod uwagę specyfikę osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach. Nie jestem nerdem jarającym się fantastyką i sci-fi, ale gdybym był, to zapewne ominąłbym spotkania na których zamiast mojego ulubionego tematu, ktoś przynudzałby o jakimś pseudoencyklopedycznym niszowym, niezbyt żywym portalu. Na gwałt trzeba to jeszcze bardziej dopracować!!! = °ZelDelet ° = 09:08, gru 14, 2017 (UTC)

Mam trochę wątpliwości i mieszane uczucia, ale może jak opracujemy jakieś materiały, to poczuję się lepiej. Skoro tak mocno wierzysz w ten pomysł, to pozostaje mi tylko zaufać :) = °ZelDelet ° = 13:35, gru 14, 2017 (UTC)

Coś mi się przypomniało[edytuj kod]

Lepiej późno niż wcale. W brudnopisach jest/było wiele różnych prób przebudowy Kanciapy. Wkurzało mnie to, a Kanciapa rzeczywiście potrzebowała przebudowy, więc Runouw obiecała, że się tym zajmie. Gdy jeszcze przed wakacjami pytałem ją, jak idą pracę, zapewniała mnie, że niedługo skończy. No i odeszła… Nie wiem na czym stanęło i gdzie ta jej praca :/ = °ZelDelet ° = 21:07, gru 17, 2017 (UTC)

Może do inkubatora?[edytuj kod]

Chciałbym, żeby ten artykuł został przeniesiony do inkubatora – po podobnej sytuacji z Pixarem nie czuję się bowiem na siłach, żebym to zrobił w pojedynkę. Martin5038 (dyskusja) 10:41, gru 30, 2017 (UTC)

Półpauzy[edytuj kod]

Przepraszam, wiecznie o nich zapominam. Przyzwyczajenie że zawsze formatuje za mnie edytor tekstu. — To wypowiedź użytkownika EU07-469 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Re[edytuj kod]

Powinno się dać, powiedz tylko na kiedy. Polskacafe 16:07:45, sty 03, 2018 (CET)

Re:Gwoli wyjaśnienia[edytuj kod]

Ok. Dzięki. Tardigrada 13:31, sty 6, 2018 (UTC)

Jakie są warunki do bycia Wielkim bądź Nie Do Końca Przedwiecznyczm?[edytuj kod]

Temat przeniesiony z dyskusji o Wielkich Przedwiecznych, bo nikt nie odpowiadał. Tak jak poprzednio: chcę wiedzieć, jakie warunki są potrzebne, by dana postać stała się Wielkim bądź Nie Do Końca Przedwiecznym i jakie są różnice między nimi. Martin5038 (dyskusja) 18:53, sty 6, 2018 (UTC)

Re: Kategorie i inne sprawy[edytuj kod]

Jeżeli chodzi o kategoryzację grafik, to uważam, że ta czynność powinna być wykonana na końcu. Chociaż to zależy, jakie ma się podejście – czy budujemy drzewo kategorii na sztywno, czy dynamicznie, w zależności od ilości grafik w danej kategorii (np. jeżeli istnieje przynajmniej 20 pokrewnych grafik, to się tworzy kategorie, podobnie jeżeli kategoria łapie dajmy na to 150 podobnych grafik, to znak, że czas podzielić ją na mniejsze). Jestem zwolennikiem podejścia dynamicznego, więc dopóki nie zrobi się do końca przeglądu wszystkich grafik, to kategoryzację i tak trzeba będzie zrobić na koniec od nowa. Co do samego drzewa, to wygląda na razie OK, przy czym jestem przeciwnikiem istnienia kategorii Satyra, z reguły to wszystkie grafiki winny być satyryczne, a przynajmniej ich znaczna większość.

Co do kategoryzacji wolnych grafik, również nie chciałbym podejmować ostatecznej decyzji przed przetrząśnięciem wolnych grafik. Popatrz sobie na przykład na Rysunki tradycyjne, przecież znaczna większość zamieszczonych tam ilustracji jest tak zła, że wstyd to ludziom pokazywać. Jestem przekonany o sensowności istnienia takiego rodzaju kategoryzacji, gdybym musiał coś zmieniać, to chyba wywaliłbym kategorię emblematy i ornamenty, która w zamyśle miała gromadzić grafiki o bardzo prostym schemacie, ale teraz rozdzieliłbym to między varię a grafiki komputerowe. Podobnie mapy i schematy chyba zmieniłbym na coś w stylu ilustracje generowane czyli wszelkiego rodzaju wykresy, schematy, wzory i inne, nomen omen, ilustracje generowane przez programy. Przy czym obecna kategoryzacja była robiona w sposób zupełnie sondażowy i ja bym tego jeszcze nie uzupełniał (a przynajmniej dopóki nie dokończy się weryfikacji wolnych grafik).

Co do moich działań, to nie robię niczego, co albo nie byłoby oczywiste, albo nie było kiedyś z adminami ugadane. Bota też nie dostałem z własnej woli, tylko dali mi go admini, ponieważ i tak nikt oprócz mnie nie grzebał w grafikach, a nie chcieli, żebym im brudził OZ. Potem bota straciłem i poprosiłem o niego ponownie, zgodnie ze status quo. Jeżeli będę potrzebował pomocnika, to napiszę mu o tym w dyskusji, czasami wolę robić coś sam, bo po prostu wiem, że inni nie będą umieli tego zrobić. Amoniak (dyskusja) 20:52, sty 6, 2018 (UTC)

Jeżeli chodzi o przegląd wolnych grafik, to chyba za najbardziej palące uważam Flickrowe grafiki z Specjalna:Linkujące/Szablon:Pochodzenie-link. Pochodzenie-link nie podaje informacji o autorze, czyli podstawowego warunku licencji Creative Commons. Trzeba je przerobić na te z {{Information}} i uzupełnić porządnie. Myślę, że jest ich ok. 100. Spora część je problematyczna, bo autorzy czasami pozmieniali licencje na bardziej restrykcyjne, więc o ile licencji nie wstawiała Szoferka, Argh! lub ArturVonFornal i Web Archive nie ma zarchiwizowanego mirroru z czasu przesyłania lub starszego, to trzeba ją zmienić na obecną (co będzie tyczyło sporej ilości grafik). Czasem też strony na Flickrze pospadały i wtedy autora spisuje się po prostu z adresu URL. A czasami grafika wcale nie pochodzi z podanego źródła i trzeba wstawić nolica. Przy czym nie oczekuję, że Ty to będziesz robił, raczej mam nadzieję, że jako in-charge znajdziesz jakiegoś zainteresowanego użytkownika, który to zrobi, a Ty go będziesz tylko kontrolował. Jeżeli ktoś miałby ochotę, to może i inne grafiki z powyższego linku przeopisywać na szablon z Information, ale to dość trudne przypadki (np. mirrory z Commons wywalone za naruszenie praw do trademarku), więc nie ma jakiegoś przymusu, bo sam niekiedy mam problem, jak je zinterpretować. Co do satyry – nie mam jakiegoś specjalnego problemu z tą kategorią, po prostu nie chciałbym, żeby zrobił się z tego śmietnik zawierający połowę grafik. Myślę, że podejmiesz dobrą decyzję.
Nonsensopedia to raczej marka i zawsze mówiło się o niej jako o własności społeczności (przy czym konkretna treść i tak zawsze przynależy autorom, a nie społeczności). Wikia nigdy nie posiadała danej wiki, czasami po prostu mówiła nie chcemy was na naszych serwerach. Prawnie zasada jest prosta – strona internetowa podlega prawu takiemu, jakie jest w miejscu przebywania serwera, czyli dla Nonsensopedii jest to prawo amerykańskie. Przyznam się, że czytałem ToU dawno temu, ale wykładnia jest taka, że dopóki się nikt nie przyczepia, to się stosuje tylko amerykańskie prawo, a jak się ktoś przyczepi, to Wikia skasuje nie patrząc na prawo i regulaminy z przyczyn wizerunkowych. Swoją drogą, nonsensopedyjny fair use to jedna wielka bujda na resorach, żeby stosować dozwolony użytek trzeba spełnić kilka warunków, np. musi mieć zastosowanie edukacyjne i trzeba uzasadniać, że nie ma możliwości znalezienia zamiennika, także przy pierwszym lepszym pozwie połowa zasobów graficznych wylatuje. Więc pozostaje się modlić, żeby nikt na to nie zwrócił uwagi.
Swoją drogą, mieliśmy szczęście, że tak szybko odpowiadam, bo przy obecnej mojej aktywności zaglądam tak jakoś raz na dwa tygodnie i w najbliższym czasie nie będę częściej. Ale będę, więc w razie czego odpowiem, tylko trzeba być cierpliwym. Amoniak (dyskusja) 19:32, sty 18, 2018 (UTC)

jak dodać grafikę?[edytuj kod]

proszę mi powiedzieć jak dodać do nonsy własną grafikę? — To wypowiedź użytkownika Ultron 64 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Pytanie[edytuj kod]

czy mogę prowadzić przedjutsze w nonźródłach? z redakcją? PS. proszę mi na to odpowiedzieć w mojej dyskusji. — To wypowiedź użytkownika Ultron 64 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Re:[edytuj kod]

Chciałem umieścić tę grafikę w kandydaturze Inferno na nooba stycznia, lecz screen Farlandera nie mieści się całkowicie w jednym nagłówku. Dlatego na tej stronie wstawiłem link zamiast pliku. NikoMiku 17:54:08, sty 17, 2018 (CET)

Pseudowandal[edytuj kod]

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie mi na czym polega pseudowandalizm, bo ja, ciemna masa, nie mam o tym zielonego pojęcia. A ów ipek to ten sam co piszący już z tobą: 188.146.102.30, 188.146.33.181, a także 188.146.35.169. 188.146.99.209 (dyskusja)

Konto, a raczej jego brak i rzekoma anulacja wersji administratora[edytuj kod]

Żeby się zalogować musiałabym się najpierw zarejestrować czego nie mam zamiaru robić. Nie musisz ganiać, bo ja nie mam problemu ze znalezieniem poprzednich stron dyskusji użytkownika, więc nawet jak napiszesz na nieaktualnej to nic się nie stanie. To nie było zwykłe cofnięcie, jakbyś nie zauważył próbowałam pójść na kompromis i zmieniłam swoją edycję tak, że zostawało po niej więcej z poprzedniej wersji. Anulować twoje wersje to ja dopiero mogę jednym prostym przyciskiem anuluj.188.146.99.209 (dyskusja) Anulowałam twoje wersje. Możesz mnie teraz poczęstować bananem. Nie mam nic przeciwko, bo uwielbiam banany. 188.146.99.209 (dyskusja)

Problemy z przypisami[edytuj kod]

Witam, od kilku dni – jak w tytule podano – mam problem z przypisami. Otóż, na samym dole wszystkich stron Nonsensopedii pojawia się napis Skonfiguruj wyskakujące przypisy, a poza tym zamiast normalnie załadować animację przy najechaniu do nich, pojawiają się na lewym boku z animacją jak z jakiegoś filmu i nie pokazując całego przypisu. Chciałbym wiedzieć, o co chodzi i czy to dotyczy tylko mnie. Martin5038 (dyskusja) 15:20, sty 25, 2018 (UTC)

Работа окончена[edytuj kod]

Chyba wszystkie flickry przerobiłem (mogłem coś przeoczyć ale najwyżej 1–2). Pozdrawiam, Mr obornik Skargi i zażalenia 23:01, sty 25, 2018 (CET)

Problem rozwiązany, ale...[edytuj kod]

...nie wszędzie. Te przypisy wciąż są skopane po całości na niektórych stonach, szczególnie na tej. Zgaduję, że wciąż to jest poprawiane? Martin5038 (dyskusja) 16:04, sty 26, 2018 (UTC)