Dyskusja użytkownika:Polskacafe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Zobacz też archiwalne dyskusje: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Rozmiar dyskusji: 7638 (OK)

Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!
Jeśli masz wątpliwości w sprawie podpisu, może zechesz spojrzeć na mój poradnik podpisu.


Tech news – QuickInstantCommons i responsywne diffy[edytuj kod]

To jest wiadomość masowa dla technicznych, pewnie będę z tego więcej korzystać w przyszłości. Jak chcesz się dopisać do tej listy (albo z niej wypisać), zgłoś się do Ostrzyciela.

Może pamiętacie, że od kilku lat już walczę ze strasznie lagującą funkcją zwaną InstantCommons, która pozwala Nonsie korzystać z obrazków z Commons, jakby były na Nonsie. To działa spoko jeśli tych grafik jest mało, ale przy większych ilościach wszystko się wywala na yy twarz i sparsowanie strony może zająć nawet kilka minut. Już dawno zabierałem się do rozwiązania tego, ale albo nie miałem czasu, albo Wikimedia mnie skutecznie zniechęcała. Dobra dusza Bawolff się w końcu wkurzył i zrobił mw:Extension:QuickInstantCommons, które mamy już wgrane na Nonsie. Nie wchodząc za bardzo w szczegóły techniczne, działa to dużo, dużo szybciej. Powinno to nam pozwolić przestać się martwić o ilość grafik z Commons na danej stronie :) Dajcie znać jak zauważycie jakieś nieprawidłowości w działaniu tego rozszerzenia, bo to jest nadal prototyp w zasadzie.

Druga sprawa to rozszerzenie ResponsiveFrontend nad którym pracował ostatnio Polskacafe. Długoterminowo celujemy w uniwersalną mobilno-desktopową skórkę dla Nonsy (Timeless), ale na razie nie da się tego zrobić, ze względu na to że niektóre elementy interfejsu nie są responsywne. Pierwszym ficzerem RF są responsywne diffy, na razie domyślnie wyłączone. Proszę włączcie je sobie w preferencjach (zakładka Wygląd), potestujcie i zgłaszajcie autorowi wszelkie uwagi. Działa to na razie tylko w trybie desktopowym, ze względu na ograniczenia MobileFrontend. Jak skończymy testy, to włączę to domyślnie dla wszystkich, na obu trybach.

W dalszej kolejności powinniśmy się imo skupić na przerabianiu kolejnych elementów interfejsu Nonsy żeby były responsywne, vide lista Kawusia. Zachęcam szczególnie Eksekka do wkręcenia się w temat i odhaczania punktów. :) Im szybciej się przez to przebijemy, tym szybciej Nonsa dostanie jakiś skin który nie wygląda jak żywcem wyrwany z 2005 roku.

Ostrzyciel | Dyskusja 10:39, 16 lis 2021 (CET)

Podpis[edytuj kod]

Nie wiem jakim cudem to zrobiłeś, wcześniej robiłam tak samo, ale teraz działa. NatiKati 23:48, 8 lut 2022 (CET)

Re: moduł od głównych[edytuj kod]

Wygląda świetnie :) Pytania/uwagi/wątpliwości ponumerowane dla porządku umysłu:

 1. Co jest głównym powodem dla którego nie da się zrobić portali wg tego systemu? Z tego co rozumiem główną różnicą jest to, że twoich SG każdy panel to jest jakiś szablon, bo inaczej byłby cyrk z ekspansją szablonów (tak? nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło). Czy możemy po prostu założyć że w portalach każdy panel też wrzucimy w szablon i elo?
  • Pamiętaj że portale są tylko 3. Jeśli masz pomysł jak uprościć wszystkim życie i zrobić uniwersalny system do wszystkiego, to śmiało. Najwyżej się te trzy przerobi, to nie jest żaden problem.
 2. Streszczenia poradników – idk, któryś bałwanek tak zrobił to jest. Skróciłem.
 3. Ikony fajne, ale na mobilnej wyglądają źle i się nie zgadza rozmiar. Proponuję je po prostu ukryć całkowicie na mobilnej, tak zresztą teraz jest na mobilnych SG.
 4. Właśnie zauważyłem że {{siostrzane}} są nieresponsywne. To zaraz przerobię.
 5. Jak rozumiem css-y wspólne dla wszystkich SG wyniesiesz do jednego szablonu CSS?
  • Zmieniłem ci {{Poradnik SG.css}} żeby nagłówki paneli nieco lepiej wyglądały.

Aha, masz go-ahead. Po poprawie rzeczy z ikonami możesz przerabiać strony główne, tylko pamiętaj poaktualizować spisy szablonów paneli, żeby potem admini się nie pogubili :)

Ostrzyciel | Dyskusja 19:42, 15 mar 2022 (CET)

Kod SMW w portalach jest faktycznie i służy albo do wyświetlania contentu albo do określania na których stronach powinna być portalowa stopka. Natomiast jeśli chcesz to zrobić oddzielnie – czy w takim razie do zrobienia responsywnych portali (bo obecnie działają na mobileonly) nie będzie też potrzebne przeniesienie zawartości ich paneli do szablonów? Wtedy wyjdzie chyba na to samo, nie? Chyba że się da bez tego. Ostrzyciel | Dyskusja 10:03, 17 mar 2022 (CET)

k moxe byc[edytuj kod]

Ale:

 • Lista słowników jest nieresponsywna. Chyba sensownie by było jakby zwinąć je do jednej kolumny na wąskich ekranach. Do tego dałbym ją na sam dół strony w układzie mobilnym, bo to jest zwaliste.
 • Nie jest to bardzo ważne i niekoniecznie na teraz, ale lista kategorii NonNews po zwężeniu ekranu wygląda jakoś tak, z połamanymi liniami. Nie mam dobrego pomysłu na to na ten moment, może kiedyś poprawię, chyba że mnie ubiegniesz.
 • Link do poradnika "Jak napisać niekoniecznie dobry poradnik" jest martwy, możesz wywalić przy okazji.

No a poza tym ok i dobra robota :)

Ostrzyciel | Dyskusja 19:56, 21 mar 2022 (CET)

Rzeczy jakby związane z JS i Timelessem[edytuj kod]

Zauważyłem właśnie że w trybie desktopowym w Timelessie brakuje linków dodawanych przez gadżet od podstron oraz ten od zobaczteżów na podstawie lokalizacji. Mógłbyś rzucić na to okiem? Nie wiem czy są inne gadżety z podobnymi problemami. Ostrzyciel | Dyskusja 22:51, 22 mar 2022 (CET)

Super, dzięki :) Potwierdzam, działa. Ostrzyciel | Dyskusja 08:59, 26 mar 2022 (CET)

Safari[edytuj kod]

Tutaj chodzi tylko o desktopowe safari? Bo przypomnę że w trybie mobilnym Commons.css się nie ładuje :) Ostrzyciel | Dyskusja 20:17, 27 mar 2022 (CEST)

Re: sg[edytuj kod]

Super :) Działa i wygląda świetnie. Nie śledziłem dokładnie jak to jest wykonane, ale postaraj się pozostawiać jakieś "okruszki" typu komentarze w wikitekście i CSS żeby potem ktoś mógł rozkminić o co w tym chodzi.

A, i mam złą wiadomość: SG cytatów składa się z chyba 10 stron o takim samym układzie, np. Cytaty:Strona_główna/muzyczne, to też trzeba przerobić. :/

To w takim razie zostają portale. Jak je zrobisz – to już mi obojętnie, możesz zmienić system ich szablonów jeśli uważasz, że tak będzie lepiej. No i jak to już ogarniemy, to chyba największy problem z nomobile będzie rozwiązany.

Ostrzyciel | Dyskusja 09:48, 2 kwi 2022 (CEST)

Jest git, nie mam uwag. Przeniosłem tylko jeden szablon CSS bo się zrobił duplikat. Ostrzyciel | Dyskusja 17:10, 3 kwi 2022 (CEST)
Ok. Pierdoła nie pierdoła, trzeba to wszystko kiedyś zrobić. Podniosłem tylko rozmiar czcionki, bo tego czytać się nie dało. Ostrzyciel | Dyskusja 17:52, 3 kwi 2022 (CEST)