Dyskusja użytkownika:Polskacafe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zobacz też archiwalne dyskusje: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Rozmiar dyskusji: 3183 (OK)

Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!
Jeśli masz wątpliwości w sprawie podpisu, może zechesz spojrzeć na mój poradnik podpisu.


Tech news – QuickInstantCommons i responsywne diffy[edytuj kod]

To jest wiadomość masowa dla technicznych, pewnie będę z tego więcej korzystać w przyszłości. Jak chcesz się dopisać do tej listy (albo z niej wypisać), zgłoś się do Ostrzyciela.

Może pamiętacie, że od kilku lat już walczę ze strasznie lagującą funkcją zwaną InstantCommons, która pozwala Nonsie korzystać z obrazków z Commons, jakby były na Nonsie. To działa spoko jeśli tych grafik jest mało, ale przy większych ilościach wszystko się wywala na yy twarz i sparsowanie strony może zająć nawet kilka minut. Już dawno zabierałem się do rozwiązania tego, ale albo nie miałem czasu, albo Wikimedia mnie skutecznie zniechęcała. Dobra dusza Bawolff się w końcu wkurzył i zrobił mw:Extension:QuickInstantCommons, które mamy już wgrane na Nonsie. Nie wchodząc za bardzo w szczegóły techniczne, działa to dużo, dużo szybciej. Powinno to nam pozwolić przestać się martwić o ilość grafik z Commons na danej stronie :) Dajcie znać jak zauważycie jakieś nieprawidłowości w działaniu tego rozszerzenia, bo to jest nadal prototyp w zasadzie.

Druga sprawa to rozszerzenie ResponsiveFrontend nad którym pracował ostatnio Polskacafe. Długoterminowo celujemy w uniwersalną mobilno-desktopową skórkę dla Nonsy (Timeless), ale na razie nie da się tego zrobić, ze względu na to że niektóre elementy interfejsu nie są responsywne. Pierwszym ficzerem RF są responsywne diffy, na razie domyślnie wyłączone. Proszę włączcie je sobie w preferencjach (zakładka Wygląd), potestujcie i zgłaszajcie autorowi wszelkie uwagi. Działa to na razie tylko w trybie desktopowym, ze względu na ograniczenia MobileFrontend. Jak skończymy testy, to włączę to domyślnie dla wszystkich, na obu trybach.

W dalszej kolejności powinniśmy się imo skupić na przerabianiu kolejnych elementów interfejsu Nonsy żeby były responsywne, vide lista Kawusia. Zachęcam szczególnie Eksekka do wkręcenia się w temat i odhaczania punktów. :) Im szybciej się przez to przebijemy, tym szybciej Nonsa dostanie jakiś skin który nie wygląda jak żywcem wyrwany z 2005 roku.

Ostrzyciel | Dyskusja 10:39, 16 lis 2021 (CET)