Gwóźdź logo.svg
Wybieramy Gwoździa 2022 – najlepszy żart w zbiorach Nonsensopedii!
Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Dyskusja użytkownika:Meddle

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru


nonsa.pl
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

Jakby coś, pisz w mojej dyskusji. Poza tym, na Nonsensopedii nie używamy HTML (no, niektóre tagi typu <br /> tak, ale to bardziej wyjątki), tylko MediaWiki ;) Polskacafe 23:01:22, gru 13, 2017 (CET)

Ano tak, zapomniałam :P Już poprawiłam swoją stronę, pozdrawiam Hailee (napisz coś) 22:03, gru 14, 2017 (UTC)

Odpowiadaj rozmówcy

Nie odpowiadaj w swojej dyskusji, tylko w dyskusji tego użytkownika, co Ci napisał w Twojej dyskusji. Na przykład jeśli chcesz odpowiedzieć na ten wpis, to zrób to tutaj. Pozdrawiam. NikoMiku 23:18:07, gru 14, 2017 (CET)

Re[edytuj kod]

Nie ma za co. ;) Każdy z wyższą funkcją, w tym ja, był na początku nowicjuszem. :) Pozdrawiam. NikoMiku 18:57:14, gru 15, 2017 (CET)

Podpis[edytuj kod]

Podpisuj się za pomocą trzech tyld (~~~), ale zanim, zajrzyj na tę stronę (zjedź do podsekcji Podpis „profesjonalny” oraz ewentualnie do sekcji Data w czasie środkowoeuropejskim). | Nmwf 22 | | 17:14, maj 25, 2018 (CEST)

Skorygowałem Ci kilka rzeczy tutaj oraz tutaj. Jeśli w Twojej opinii poprawki są niepoprawne, można je wycofać. | Nmwf 22 | | 16:03, maj 26, 2018 (CEST)
Coś nadal jest nie tak.
Wejdź tutaj i w obecnej zakładce odszukaj pole obok „Własny podpis:” w sekcji „Podpis”. Następnie wklej:
{{subst:user:UsagiChan/podpis}}
lub (jeśli chcesz mieć czas polski):
{{subst:user:UsagiChan/podpis}}{{SUBST:#time: H:i, M j, Y|+{{SUBST:#ifexpr:{{SUBST:#time:U}}>={{SUBST:#time:U|last Sun of Mar}} and {{SUBST:#time:U|last Sun of Oct}}>{{SUBST:#time:U}}|2|1}} hour}} (CE{{SUBST:#ifexpr:{{SUBST:#time:U}}>={{SUBST:#time:U|last Sun of Mar}} and {{SUBST:#time:U|last Sun of Oct}}>{{SUBST:#time:U}}|S|}}T)
Teraz, gdy będziesz chciała się gdzieś podpisać, zamiast wpisywania całego kodu podpisu zastosuj trzy tyldy (~~~) – jeśli wszystko jest dobrze, powinny pojawić się podpis oraz data. | Nmwf 22 | | 16:19, maj 26, 2018 (CEST)
Teraz jest dobrze. W międzyczasie jeszcze coś zauważyłem – w mojej opinii podpis lepiej wyglądałby ze spacją pomiędzy podpisem i datą; aby to zrobić, skoryguj kod w preferencjach na:
{{subst:user:UsagiChan/podpis}} {{SUBST:#time: H:i, M j, Y|+{{SUBST:#ifexpr:{{SUBST:#time:U}}>={{SUBST:#time:U|last Sun of Mar}} and {{SUBST:#time:U|last Sun of Oct}}>{{SUBST:#time:U}}|2|1}} hour}} (CE{{SUBST:#ifexpr:{{SUBST:#time:U}}>={{SUBST:#time:U|last Sun of Mar}} and {{SUBST:#time:U|last Sun of Oct}}>{{SUBST:#time:U}}|S|}}T)
| Nmwf 22 | |  16:28, maj 26, 2018 (CEST)

Hej[edytuj kod]

Hej, cieszę się, że wróciłaś. Może byś wchodziła częściej? 209po Radioactive.svg 22:54, 14 maj 2020 (CEST)

Gra[edytuj kod]

Czy masz chwilę, żeby porozmawiać o Grze? Widzę, że dokonujesz poprawek kosmetycznych, więc może Ci się przydać poniższy zbiór:

Tak, robimy inwentaryzację Gry i powyżej masz zindeksowane strony wymagające jakiejś poprawy. Jeśli będzie Ci się chciało, to rób tak:

  1. Wchodzisz w jakąś stronę potrzebującą czegoś.
  2. Robisz, co należy. Czasami jest napisane, co konkretnie trzeba zrobić, a czasami jedno spojrzenie na stronę wystarczy by stwierdzić, co jest nie tak.
    1. Jeśli potrzebuje moderacji, to strona albo jest paskudnie napisana, albo ma kiepskie formatowanie, albo wymaga czegoś do naprawienia. Tak jak powiedziałem, czasami od razu widać, ale mimo wszystko zerknij do opisu, bo może zwrócono uwagę na coś jeszcze.
    2. Jeśli potrzebuje grafiki, to szukamy czegoś, co będzie pasowało lub fajnie zilustrowało daną stronę. Najlepiej commons i te rzeczy, ale niech to wygląda w miarę atrakcyjnie. Jeśli nie ma potrzeby wstawiać podpisu, to dodawaj bez thumb.
    3. Jeśli potrzebuje humoru, to trzeba dośmiesznić. Przy czym nic na siłę.
  3. Po dokonaniu zmian w stronie Gry należy również usunąć dany znacznik ze strony opisu w NonDanych, żeby potem ktoś nie próbował naprawiać naprawionego. Do tego przyda się gadżet „edytuj w nondanych”, który można włączyć w preferencjach.

W razie pytań – zadawaj je. Serscull 12:17, 17 maj 2020 (CEST)

Ekhm[edytuj kod]

Ekhm. Nie, ekowanie tego chyba nie było najlepszym pomysłem. Polskacafe 03:18:38, 20 maj 2020 (CEST)

Mod[edytuj kod]

Daliśmy ci moda, bo raczej nic nie zepsujesz. Możesz usuwać, przenosić, odtwarzać, zabezpieczać i w ogóle. Aha, no i twoje edycje się same oznaczają jako „sprawdzone” na ozetach. Zmień sobie kategorię lub szablon na stronie użytkownika z bałwankowego :) Ostrzyciel | Dyskusja 17:22, 20 maj 2020 (CEST)

SDU[edytuj kod]

Tag noinclude dla SDU jest konieczny tylko dla Słownika :) Jest tam po to, żeby nagle szablon SDU nie wyskoczył na stronie głównej, w przypadku zwykłych artykułów nie ma takiego problemu. Ostrzyciel | Dyskusja 10:22, 30 maj 2020 (CEST)

Dziękuję[edytuj kod]

Dziękuję bardzo za słowa powitania. Nie wiem, czy zostanę tutaj, czy raczej pojawiam się jednorazowo, ale doceniam ten gest. Nie ukrywam, że na Nonsie pojawiłem się tylko dlatego, że straciłem do Wikipedii serce przez konflikty w społeczności i jestem tu, bo nie mam innych pomysłów na wykorzystanie znajomości wikikodu, choć nie chciałbym się raczej angażować w kolejną internetową społeczność, która własny projekt wyniszcza niezgodą. Zwyczajnie nie mam czasu i nerwów na takie zabawy. Ale jeśli mi się spodoba, to mogę trochę poedytować. Elzel (dyskusja) 17:41, 22 wrz 2021 (CEST)

co się stało[edytuj kod]

Dlaczego moja strona została usunięta? Co to znaczy ctkj? Czemu to się stało w ułamku sekundy? Czy ty to w ogóle przeczytałeś? 188.47.9.229 (dyskusja) 18:36, 29 wrz 2021 (CEST)

czas[edytuj kod]

A to moderowanie/poprawianie/to chyba to samo długo potrwa? Czy to już zrobione, a ja nie zauważyłem? 188.47.5.202 (dyskusja) 09:47, 3 paź 2021 (CEST)

Re:Kategoryzacja słownika[edytuj kod]

Pewnie, postaram się. Akurat kategorie słownikowe to jedna z tych rzeczy, których do tej chwili kompletnie nie ogarniałem, ale cóż, trzeba się uczyć całe życie. Będę pamiętał dodawać te kategorie, obiecuję. GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 12:28, 17 paź 2021 (CEST)

Pytanie[edytuj kod]

Cześć, pytałem już kogoś o to, ale pomyślałem, że jak dużo siedzisz na Discordzie, to mógłbyś mi pomóc. Zgubiłem tam kiedyś swoje notatki, które teraz baaaardzo by mi się przydały, wiesz? Były o czołgach. Powinieneś je znaleźć wpisując w wyszukiwarkę "T-55", bardzo prosto. To taka lista z podzieleniem na dobre, bardzo dobre artów o czołgach i pojazdach opancerzonych. Był też krótki tekst o typach humorów w tym artykule. Byłbym wdzięczny za przesłanie mi tego w dyskusji! GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 17:28, 18 paź 2021 (CEST)

Piękne dzięki, dokładnie o to mi chodziło! W sumie to nawet po przemyśleniu więcej, niż będzie potrzebne. Dzięki! GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 17:46, 18 paź 2021 (CEST)

Promowane[edytuj kod]

Szablon:Promowane/Szablon:/chosen Czytaj całość

Coś takiego wyświetla mi się w rubryce o promowanych. Widzę, że nad tym grzebałeś. Tak tylko informuję. GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 19:48, 28 lis 2021 (CET)

Keine problem, powodzenia! A, tak swoją drogą - nie udało mi się dobić na Discordzie, więc tutaj oficjalnie pogratuluję zdobycia uprawnień admińskich. Zdecydowanie zasłużyłaś, głosowałbym za tobą. Powodzenia! GRIEGOR No communism no nazism.png Rozmowy kontrolowane. 20:14, 28 lis 2021 (CET)

Pytanko (a nawet dwa)[edytuj kod]

Hej, otóż chciałam dodać stronę o origami (jakąś przemyślaną oczywiście), jednak ta była wcześniej usuwana (w 2008 roku). Czy mogę takowa dodać? A drugim pytaniem jest czy mogę używać tagów z HTML'a, np. <i czy tam <b? Wiem że nie jest to zalecane ale nie kumam formatowania z tymi znaczkami: ', oraz ogólnie nie rozumiem tego drugiego formatowania. Z góry dzięki. {{subst:user:NatiKati/podpis}} (dyskusja) 22:45, 8 lut 2022 (CET)

Re2[edytuj kod]

Ok, dzięki za odpowiedź, i przestanę używać HTML'a. A co do podpisywania - używam 4 tyle, tylko nie działa, działa jak wstawię dopiero szablon {.{NatiKati}}. NatiKati

Niestety nie działa :/[edytuj kod]

{{subst:user:NatiKati/podpis}} (dyskusja) 23:23, 8 lut 2022 (CET)

Prośba[edytuj kod]

Widzę że odkąd założyłem konto to mnie ludzie atakują na stronie dyskusji (myślę że nie ludzie tylko jeden użytkownik który się podnich podszywa) i czy mógłby Pan usunąć moją dyskusje ewentualnie zabezpieczyć jak się da? Lub zgłosić komuś kto to może zrobić? Pozdrawiam Kamil Wójcik (dyskusja) 10:49, 13 sie 2022 (CEST)