Nonsensopedia:Powody usuwania haseł

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Artykuł, który stworzyłeś/-aś na Nonsensopedii może zostać usunięty. Zapewne zależy Ci na tym, by został w obszernych zasobach, dobrze więc będzie, jeżeli zapoznasz się z najczęstszymi przyczynami usuwania haseł.

Poniższa lista jest jednocześnie listą zasad ekowania i rewertowania.

Powody usuwania / co usuwamy

Została zachowana kolejność alfabetyczna.
 • Agitka – twórca, który zły na cały świat, lub też zafascynowany pewną osobą, stara się przekonać do swojej racji, nie jest mile widziany. Jeśli chcesz wyrazić swój stosunek do danego zagadnienia – załóż fan club lub hatesite.
 • Bełkot – budowanie artykułu wokół jednej bzdurnej myśli, która nie ma żadnego poparcia w rzeczywistości, a autorowi pozwala stworzyć zadziwiająco bogate słownie, lecz ubogie treściowo hasło.
 • Blog – Nonsensopedia nie jest serwisem blogowym, tak w przypadku strony użytkownika, jak i w głównej przestrzeni nazw. Jeżeli chcesz się z kimś podzielić przemyśleniami lub tym, kogo spotkałeś/-aś, jaki jesteś i co lubisz – również załóż bloga.
 • Brzytwa Ockhama – tworzenie masy artykułów ściślej bądź luźniej związanych z encyklopedycznym tematem.
 • Celebrities – artykuły odwołujące się tylko i wyłącznie do postaci modnych w określonym czasie. Nie chcemy, by każde hasło wiązało się z Chuckiem Norrisem, Tadeuszem Rydzykiem, czy Lechem Kaczyńskim. Wystarczająco dużo uwagi poświęcono im w artykułach o nich samych.
 • Czeski film – artykuły pisane w stylu ktoś coś wie, ale nie jest to potwierdzone, aczkolwiek to tylko plotki, ale nikt nic więcej nie wie.
 • Encyklopedyczność – artykuły nieencyklopedyczne zazwyczaj wylatują od razu.
 • Googlizm, googlowalność – twory Twojej wyobraźni, które pozostają dla nas i dla Google tajemnicą, inaczej mówiąc kompletne wymysły bez pokrycia w rzeczywistości.
 • Lanie wody – sztucznie rozwlekłe twory, które równie dobrze można zawrzeć w trzech słowach.
 • Listoza – zbyt częste i zbyt długie listy i wyliczanki w artykułach.
 • Prywata – czyli artykuł o Twojej siostrze, mamie, pani od geografii. Jeśli bardzo chcesz o nich pisać – załóż bloga.
 • Spam – spam to spam.
 • Wandalizm – wandalizm to zniszczenie treści hasła lub stworzenie nowego o treści składającej się z przypadkowych znaków, znaków wyklikniętych z górnego boksu (np. <nowiki>W tym miejscu wprowadź niesformatowany tekst</nowiki>) lub z edittools.
 • Wikipedia – hasła napisane w stylu wikipedyjnym lub wprost z Wikipedii skopiowane.
 • Worek linków – artykuły, za które treść mają załatwiać podlinkowane w nich hasła. Także artykuły, które pisane są tak, by linkowały do siebie wzajemnie, tworząc zamknięty krąg, którego nikt w żaden sposób nie jest w stanie przerwać.
 • Wszyscy to wiedzą – nie pisz o tym, co wszyscy wiedzą. Zakładamy, że czytelnik wie co nieco, albo domyśli się co nieco, albo co nieco mu się rozjaśni, jak przeczyta dobry dowcip, więc nie pisz kilometrowych podkładek i wstępów do każdego zabawnego zdania.

I ostatni, choć nie mniej istotny:

 • Bo tak – twoje hasło zostało usunięte, bo tak zdecydował moderator. Nie masz prawa odwołania, a moderator nie ma obowiązku udzielania Ci wyjaśnień swojej decyzji. Proste?

Czego nie usuwamy?

Dobrze napisanych artykułów, których autorzy nie wiedzą, czym jest redakcja. Staramy się to poprawiać w miarę możliwości. Nie usuwamy też niczego, w czym znajdziemy potencjał, tego, co jest poprawnie i ciekawie napisane. Wręcz cenimy to i nagradzamy.

Dlaczego usuwamy?

Ponieważ chcemy, by Nonsensopedia się rozwijała, a nie stała w miejscu, czy wręcz cofała. Zależy nam na ciekawych i przemyślanych artykułach. Nie potrzebujemy tekstów, które są nijakie, czy wręcz niedobre. Zastanów się: czy wolał(a)byś mieć w domu zdechłego psa, czy zdrowego stróża domu i „przyjaciela rodziny”? No właśnie.

Nie chcemy też, by Nonsensopedia była kopią innej strony. Staramy się, by u nas wszystko grało, ale w tym celu potrzebujemy dobrych artykułów. Jeśli znalazłeś/-aś u nas to, co Tobie się nie podoba – pomyśl, że innym może się nie podobać to, co napisałeś/-aś Ty. Staraj się więc pisać tak, żebyśmy nie musieli nic usuwać. To przyczyni się do zwiększenia liczby haseł i naszego, a więc i Twojego rozwoju.

Usuwamy, bo nie chcemy, żeby Twoja mama, siostra, babcia dowiedziała się co o niej tu piszesz. Dbamy o to, byś nie miał szlabanu na komputer i mógł nas jeszcze odwiedzać. Dbamy też o Twoją przyszłość, żebyś za pięć lat nie musiał(a) się wstydzić, że wypisywałeś/-aś jakieś głupoty i to ciągle krąży gdzieś w sieci.