Nonsensopedia:Bełkot/przykłady

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Kanciapa / Powody usuwania haseł / Bełkot/przykłady

Na tej stronie gromadzone są autentyczne przykłady bełkotu, zaczerpnięte z usuniętych/edytowanych haseł.

 • Orangutan to blanoniebieski nalot na kostce masła powstający pod wpływm jonizacji opakowania światłem księżyca.
 • Paliwo rakietowe – Specjalna Substancja Stała najczęściej w postaci marchwioidalnej pozyskiwana z arszeniku i rosyjskiego spirytusu narodowego z gór Ural.
 • Pełnia Księżyca – cykliczny stan, w którym znajduje się Księżyc po odnowieniu złóż sera. Ta faza księżyca ma największy wpływ na pozyskiwanie bimbru przez nowozelanckie bobry sinowłose.
 • Zbocze – z indoafrykołacińskopolskiego upośledzenie członka organizacji Radia Maryja jakim jest noszenie beretu moherowegozboczek - niedobry członek radia...
 • Szkocja – Kraj ten rządzony jest przez króla o imieniu Chudy. Rząd nie jest do końca rozwinięty, bo po katastrofie w 2069, kiedy Leszek Balcerowicz zaproponował swój plan rozwoju gospodarki, temat rządu i rządzenia uznano za tabu.
 • Chałwa – pewne cudzołóstwo cudotwórstwo skomponowane ze zmielonych i zlepionych nasion sezamu, konsumowane głównie przez dzieci i starszych mężczyzn bez zębów. Chałwy bywają także elementem szatańskiej orgii i rytuałów. W tym wypadku chałwy ułożone są w pentagram i palone dla Odyna.
 • Pismo ptasie – tajny szyfr służący do zapisu języków ptasich i kilku innych. Jest to zbiór znaczków pisanych od dołu, które później trzeba obrócić na lewo o 90° i czytać od lewej z góry do dołu. Obecnie często porzucany i zastępowany łaciną (orłowski, kokolski, ćwir-ćwir, kwa, bociański), Pismem arabskim (tukański, sokolski) i ruskimi literami (etnolekt dolnoorłowski, gołębski i maskonurski).

Najgłupsze bełkoty przy opisach miast[edytuj kod]

 • Gdańsk – żyje tam około 30 000 buraków, kilka gorących eskimosek oraz 3 piratów. Można tu znaleźć najstarszego żurawia płaskodziobego oraz największą bazylikę w Europie. Znane są tutaj przypadki pogryzienia przechodniów przez kreta kaszubskiego oraz Małą Mi ukrytą w poniemieckim bunkrze.
 • Michałów (Radom) – Największą atrakcją turystyczną jest staw w którym można czasami spotkać zmodyfikowane genetycznie zwierzęta np. Ryby które potrafią żywić się śmieciami i pustymi haczykami, co bardzo sprzyja tutejszym wędkarzom. Poza tym jest tutaj kafejka internetowa obowiązkowo zaopatrzona w Tibię, Pizzeria i Basen w którym pływają ścieki importowane z całego świata.
 • Żywiec (miasto) – Podobno na ziemię spadł meteoryt, lub co jest bliższe prawdy statek kosmiczny i zrobił taką dziurę, że Zanim wyleciał to te góry ziemi musiał zepchnąć ziemię po bokach. Żeby nie było,że UFO ma Pijanego kierowcę z ziemi co się na boki rozsunęła zrobiono góry, posadzono trawkę roślinki, drzewka... Okazało się, że UFO ma wyciek paliwa, więc tak powstało jezioro żywieckie. Po paru latach ja Ufo naprawiło Swój statek jeden z majtków ze statku zamienił się w osobę człeko-podobną i porwał córkę młynarza o Imieniu Żywia. A wiedząc, że Ufo to się jak szczury rozmnaża to mu ta Żywia 1000 dzieci urodziła, ulokowali je po sąsiadach i znajomych a potem razem uciekli na statek i dolecieli.
 • Żuromin – Wieś w województwie mazowieckim, będąca do 2017 roku stolicą powiatu o tej samej nazwie. 16 marca 2017 roku wieś została totalnie zniszczona przez wybuch bomby termonuklearnej podczas kręcenia kolejnego filmu o przygodach agenta Jamesa Bonda „Grzyb powstanie jutro” (tytuł oryginalny: „The mushroom of tomorrow”). We wsi znajdował się kościół, wyższa szkoła zawodowa, liceum, oraz zabytkowa modernistyczna rotunda pełniąca funkcję dworca PKS. Druga taka sama rotunda znajduje się obecnie jedynie w Korei Północnej.