Księżyc

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Faza księżyca

Księżyc (łac. Luna) – obiekt emitujący odbijający światło, kiedy go nie widzisz. Pojawia się i znika o nieregularnych porach. Jest ważniejszy od Słońca, ponieważ Słońce świeci, gdy jest jasno, a Księżyc – gdy jest ciemno. Księżyc miewa fazy i są one zwane (jakże odkrywczo!) fazami księżyca. Wzorowy pracownik, główny bohater wielu niesamowitych książek dla młodzieży w wieku 13–16 lat, jak „Pan Kleks i jego Wielka Wyprawa”, czy „Dobra Wróżka z Księżyca”.

Rola w religii[edytuj • edytuj kod]

Księżyc był od zawsze czczony jako niemal boski, więc zgodnie z wiarygodymi[potrzebne źródło] teoriami pewnego wybitnego[potrzebne źródło] pseudonaukowca na pewno jest dziełem kosmitów, którzy stworzyli tam swoją tajną bazę. Tylko po co? Odpowiedź jest prosta jak drut: gdy stworzyli człowieka , szybko odkryli, że ludzka pycha i jednoczesną głupota zapewni im zapewni trwającą miliony lat tragikomedię. Wystarczyło tylko rozsiąść się wygodnie w jakimś zacisznym miejscu i umierać ze śmiechu oglądając nawiedzonych kapłanów skutecznie wciskających naiwnym ludziom, że ci kosmici to tak naprawdę bogowie, robiąc czasem przerwy na oglądanie filmów przyrodniczych z homo sapiens w roli głównej.

Próby podbicia[edytuj • edytuj kod]

W końcu jednak przestano uważać Księżyc za boski, co zaowocowało pojawieniem się na nim pierwszego człowieka Neila Armstronga Pana Twardowskiego. Spędził tam samotnie sporo czasu, gdyż dopiero kilkanaście lat stuleci później odwiedził go wymieniony wyżej astronauta, a później kolejni. Każdy chce na nim być,a na pewno posiadać choć jego część, ale mimo tego do tej pory tylko bracia Kaczyńscy dopuścili się brawurowej próby kradzieży Księżyca.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Panuje tam wyznanie katolickie, a obecni tam wierni podlegają florydzkiemu biskupstwu Orlando[1].
  • Księżyc w tarocie oznacza kłamstwo, oszustwo czy nawet chorobę psychiczną. Teraz wyobraź sobie co by powstało, gdyby Księżyc pokroić na kawałki, przerobić na puzzle i poskładać z powrotem. Co ci powstało? To nie może być przypadek!

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Przypisy

  1. Nie zmyślam, poczytaj Wikipedię, choć to bardzo desperacka opcja


Nuvola apps kmoon.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny astronomii. Jeżeli wiesz, z której strony rakieta ma ostry koniec – rozbuduj go.