Księżyc

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy naturalnego satelity Ziemi. Zobacz też Naturalny satelita – ogólne określenie księżyca.
Faza księżyca

Komu ty jedziesz? Jadę księżycowi.

Juliusz Słowacki o Księżycu

2THEMOON.

Księżniczka Molestia o Księżycu

Księżyc (łac. Luna) – obiekt emitujący światło, kiedy go nie widzisz. Pojawia się i znika o nieregularnych porach. Jest ważniejszy od Słońca, ponieważ Słońce świeci, gdy jest jasno, a Księżyc – gdy jest ciemno.

Księżyc miewa fazy i są one zwane fazami Księżyca.

Burzliwa historia[edytuj]

Księżyc zawsze żył tak, jakby nie żył. Nigdy, przenigdy nie opuścił stanowiska pracy, by wybrać się do baru czy gdziekolwiek indziej. Wzorowy pracownik, główny bohater wielu niesamowitych książek dla młodzieży w wieku 13–16 lat, jak „Pan Kleks i jego Wielka Wyprawa”, czy „Dobra Wróżka z Księżyca”. Kto by pomyślał, że wielomilionowy porządek zostanie zburzony?! Któregoś – tam – roku pewien Leszek i pewien Jarek dopuścili się brawurowej próby kradzieży Księżyca. Nie znamy przebiegu tamtych wydarzeń, jednakże Księżyc obronił się chyba sam, powodując negatywne zmiany w mózgach agresorów.

Galeria[edytuj]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:


Nuvola apps kmoon.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny astronomii. Jeżeli wiesz, z której strony rakieta ma ostry koniec – rozbuduj go.