Ziemia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Die Welt ist schlecht.[1]

Niemieckie przysłowie

Ziemia – trzecia i najbardziej czaderska planeta Układu Słonecznego, największy obiekt przystosowany do transportu ludzi na ziemi w kosmosie. Ma jeden księżyc o jakże innowacyjnej nazwie Księżyc. Chwalona za wkład w tworzenie ludzkiego żywotu oraz karcona za wkład w tworzenie ludzkiego żywotu.

Jako jedyna planeta układu nie ma nazwy zapożyczonej z mitologii[2]. Ponadto jej nazwa jest problematyczna – w dopełniaczu brzmi Ziemi, a nie, jak by logika wskazywała, Ziemii.

Powierzchnia[edytuj • edytuj kod]

Zdjęcie Ziemi. Uwaga! Zdjęcie pochodzi sprzed 250 milionów lat i może nie być aktualne

Do tej pory nie zmierzono. Wyspecjalizowani geolodzy, geografowie i kartografowie nadal mierzą jej powierzchnię w „Stoopkach”. Nieoficjalnie wiadomo, że rozciąga się od wschodu do zachodu i od góry do dołu. Od niedawna chińscy naukowcy zaczęli mierzyć ją zapałką. Ekspedycja zniknęła niedawno gdzieś koło Chin.

Cechy charakterystyczne[edytuj • edytuj kod]

Najliczniejszymi istotami zasiedlającymi Ziemię są szczury i karaluchy, jednak władzę trzyma tam za jaja gatunek homo sapie(ns), co doprowadza do wielu konfliktów wewnętrznych.

Ziemia posiada najlepiej rozwiniętą atmosferę w której mieszkają aniołki, oraz sam Stwórca, który broni ją przed promieniami UV.

Teorie i anegdotki[edytuj • edytuj kod]

  • Jedną z ciekawszych teorii na temat Ziemi jest ta, która mówi, iż Ziemia jest wielkim bananem. Banan obraca się z bardzo dużą prędkością, wobec czego z kosmosu wygląda jak kula. Ludzkość żyje na wewnętrznej stronie banana, jest utrzymywana tam dzięki bardzo dużej sile odśrodkowej. Podejrzewa się, że inne ciała niebieskie (poza Smerfami) mogą działać na podobnej zasadzie. Hipoteza ta opiera się na paru założeniach:
  • ciała, które wylatują z Ziemi, muszą mieć dużą prędkość (rzędu 11,9 km/s), więc aby uniknąć zderzenia z bardzo szybko wirującym bananem, Ziemia nie może mieć zbyt dużej grubości;
  • mruganie światła, jak w żarówce, jest niezauważalne dla ludzkiego oka. To dlatego, że Ziemia-banan kręci się nazbyt szybko. Jednak występują również ruchy w płaszczyźnie ekliptyki, co dowodzi występowania dnia i nocy – a dalej – pór roku.
  • Inna teoria głosi, że Ziemia jest wielkim plackiem ziemniaczanym, położonym na głowach siedmiu gigantycznych krokodyli. Teorię tę potwierdza ciągłe kurczenie się Ziemi (w wyniku zjadania placka przez krokodyle na brzegach) oraz opowieści o zielonych istotach.
  • Wklęsłość Ziemi. Jedyna prawdziwa teoria, opierająca się na twierdzeniu, iż Ziemia jest faktycznie jest swego rodzaju kulą, lecz znajdujemy się wewnątrz niej, a wszechświat znajduje się na zewnątrz niej. Dowody:
  • Buty obcierają się na czubkach i piętach. Gdyby ziemia była wypukła, obcierałyby się po środku.
  • Eksperci Macierewicza po wyczerpujących i wnikliwych badaniach, orzekli że dowody są jednoznaczne i niepodważalne.

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:


Przypisy

  1. Świat jest zły
  2. Gówno prawda, po grecku Ziemia to Gaja - Wikipedia pewnie drapie nosem chmury w tym momencie, ale my się zemścimy, nasi nonsensopedyści już pracują nad jakąś mistyfikacją a'la Henryk Batuta