Zwierzę

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Słownik
Zobacz w słowniku:
zwierzę pociągowe

– Więcej niż jedno zwierzę to?
Owca?
– Nie. Więcej niż jedno zwierzę to?
– Lama?

Familiada o więcej niż jednym zwierzęciu
Typowe zwierzę

Zwierzę – jedno z sześciu królestw (obok roślin, grzybów, bakterii, protistów i Polaków). Zwykle przyjmuje postać istoty, która do przeprowadzania fotosyntezy wykorzystuje chlorenchymę typu a oraz barwnik zwany akwarelą. Cechą odróżniającą ją od innych roślin jest rozbudowana plecha i posiadanie takich nietypowych cech budowy anatomicznej jak, np: ryj, ogon, nogi, uszy, zęby, etc.

Jako jednostka systematyczna oscylują gdzieś pomiędzy królestwem Prokaryota, a dzielnicą Myscomycotidiapolis. Ich morfologia charakteryzuje się włochatą fakturą i zażyłą ruchliwością, która prawdopodobnie odbywa się za pomocą chitynowych włosowatych wyrostków ściany komórkowej. Na skutek uwielokrotnienia podziału jądra komórkowego mejoza przebiega u nich na bosaka, a więc są one komórczakami.

Zwierzęta są gatunkiem bardzo inwazyjnym pod względem ekosystemowym. Szybko się rozprzestrzeniają i dużo jedzą. Z teorii Darwina wynika, że przy utrzymującym się wzroście cen karmy dla psów w supermarketach i zoolach, w przeciągu kilku najbliższych miesięcy dojdzie do ostatecznego krachu systemu korporacji. Wynikiem tego będzie wojna totalna i szerzący się kanibalizm oraz dewiacje seksualne.


Crystal Clear app virus detected 2.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny biologii. Jeśli się nie brzydzisz – rozbuduj go.