Owca

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Kto ma owce, ten ma co chce

Staropolskie porzekadło
Więcej niż jedno zwierzę to... Owca?

Owca (z łac. Ovis) – baran o imieniu Owca, żyjący samotnie (zazwyczaj w wielkich miastach) lub w stadach. Należy do gromady ssaków i jest więcej, niż jednym zwierzęciem.

Charakterystyka[edytuj • edytuj kod]

Maskotka przedstawiająca owcę

Owca charakteryzuje się specyficzną dwunożną postawą, zrośniętą wełną, oraz wyłupiastymi oczami. Wydaje z siebie dźwięki o brzmieniu BE-E-E-E-E (w tonacji B-dur, czasami ochryple).

Rodzaje owiec[edytuj • edytuj kod]

  • Owca biała (trudna w pozyskiwaniu wełny, gdyż widać na niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia);
  • Owca czarna (często lekceważona przez konserwatywne środowisko owiec białych).

Istnieje szeroki asortyment podtypów owiec (w zależności od pełnionych przezeń funkcji oraz wyznawanych poglądów), m.in.: owca-kamikaze, owca-samuraj, owca-ninja, owca-wolontariusz, owca-fanatyk, owca-wolnomyśliciel, owca-liberał, owca-konstantynopolitańczykowianeczka, owca terrorystka itd).

Możliwości wykorzystania[edytuj • edytuj kod]

Owca znakomicie nadaje się na element zasilający Działo napędzane Owcą. Jest również wykorzystywana jako niezawodny czujnik systemów alarmowych nowej generacji, oraz ekonomiczny zraszacz plantacji mięty, bukszpanu oraz buraków cukrowych. W formie zwierzątka domowego idealnie nadaje się jako towarzysz długich, zimowych wieczorów. Jest łatwa w użyciu i wybitnie energooszczędna, szybko staje się nieodłącznym elementem wyposażenia każdego domu.