Wielbłąd

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Dwa wielbłądy w akcie reprodukcji
Wielbłąd i Ahmed

Mööepp!

Wielbłąd do wielbłąda

Wielbłąd (Tomasz Kammel) – zwierzę pociągowe, użytkowe i wyzyskowe, występujące w rejonach Północnej Afryki oraz Azji Środkowej, gdzie Muslimy, Mongoły i inne brudasy wykorzystują je do morderczego wysiłku. Zwierzęta te, tuż po Mubaraku i piramidach w Gizie, są znakiem rozpoznawczym Egiptu. Typowy wielbłąd jest przykładowym wzorem mężczyzny dla polskiej gospodyni domowej. Haruje jak wściekły i pije raz na tydzień.

Cechy[edytuj • edytuj kod]

Fuj…

Wielbłądy mają około trzech metrów długości, krótki i kudłaty ogon, długą szyję ze zwisającymi z niej frędzlami oraz pokaźną wadę postawy w postaci garba a'la Quasimodo. Garb ten pełni jednak całkiem przydatną funkcję magazynu tłuszczów, dzięki któremu wielbłądy potrafią nie pić nic nawet przez tydzień. Ich przywiązanie do wody jest o wiele mniejsze niż u przeciętnego człowieka. Podczas gdy ten umiera, wielbłąd ma się dobrze i tańczy makarenę. Jeżeli kiedyś będziesz w Egipcie i zauważysz karawanę wielbłądów bez Arabów, to możesz śmiało iść w przeciwnym kierunku szukać ich spragnionych zwłok. Oprócz tego, wielbłądzie garby pełnią funkcję regulacji cieplnej, co chroni wielbłądy przed usmażeniem się w afrykańskim słońcu. Ich duże, wielbłądzie nozdrza pozwalają na dosłowne picie powietrza, a ich drugim zastosowaniem jest możliwość osmarkania Ahmeda w zależności od humoru. Wielbłądy posiadają też silne kopyto, które skutecznie oducza niewychowanych użytkowników podobnego traktowania na przyszłość.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Jeżeli widzisz wielbłąda, który ma dwa garby, to jest to baktrian albo dwóch debili w przebraniu.
  • Pośród licznych łapówek, jakie w roku 986 Mieszko I ofiarował niemieckiemu cesarzowi Ottonowi III znalazł się m.in. wielbłąd. Tylko skąd on go kCenzura2.svga wziął?!
  • Spragniony wielbłąd potrafi wypić 1/3 tego, co waży. Nic szczególnego biorąc pod uwagę osiągi niektórych Polaków.
  • Na cześć wielbłądów powstała marka papierosów „Camel” i pasty do butów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.