Tygrys

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tygrys jak się patrzy (jak się nie patrzy to też)

Tygrys (ang. tiger, czyt. tajger) – paskowany (czarno-pomarańczowy) ssak żyjący zwykle w Azjatyckim buszu. Bliski wyginięcia (I dobrze! Buahaha! – przyp. jaskiniowca).

Jest dość podobnym zwierzęciem do wilka, bo również jest trawożerne. Tygrysy są niezbyt tolerancyjnymi stworzeniami. Robią częste awantury w Castle Wolfenstein. Ulubionymi ich zajęciami są: hodowanie opium, robienie domowej wódki i awantury we wcześniej wymienionym klubie. Sa to zwierzęta napastliwe chętnie wdające się w bójki z koniami, świnami i krasulami.

Tygrys w Polsce[edytuj • edytuj kod]

Zwierzę to uciekło ze swoich ulubionych ziem, Indii i Chin ze względu na rozwój tamtejszego przemysłu i próbę schwytania wszystkich osobników do produkcji breloczków i tapicerek samochodowych. Obecnie w Polsce wycinają lasy pod uprawę opium, przez co są światowymi liderami w sprzedaży tego narkotyku. To jednak nie spodobało się wilkom i prowadzą z tego względu wojny terytorialne. Rysie i żbiki oczywiście wzięły stronę tygrysów. Ostatnio, jak się dowiedzieliśmy, wycięły nawet Stumilowy Las, a wściekły Kubuś Puchatek dokonuje zamachów terrorystycznych na fabryki i pola ziół.

Odmiany[edytuj • edytuj kod]

Farbowane w śniegu tygrysy
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]