Foka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Foka – o foce trudno nie napisać. Jest częścią naszego życia. Foka jest „zwierzęciem” dość absurdalnym. Ni to pies, ni wydra. Po prostu foka.

Występowanie[edytuj • edytuj kod]

Byle tam, gdzie innej istocie kończyny zamarzają. Foka za taktykę która pomaga jej przetrwać, obrała żarło i spasienie się, wobec czego wygląda często jak przerośnięta kiełbasa w szarym kolorze. Ogólnie, foki zimują w ciepłych krajach na czas zimy, by na lato uciec w zimniejsze rejony, jak np. Arktyka, czy Grenlandia.

Pokarm[edytuj • edytuj kod]

Mówi się, że foka zjada ryby, ale gdyby mogła, jadłaby paprykarz szczeciński. Potrafi nawet zjeść człowieka, więc miejcie się na baczności!

Wrogowie naturalni[edytuj • edytuj kod]

Poza człowiekiem, będącym naturalnym wrogiem wszystkich zwierząt, to jeszcze orka, czyli... też człowiek. No bo kto krzyczy te debilne hasła Uwolnić orkę!, no kto? Hmmm... co jeszcze? No raczej rybki które robią mało zniszczeń, wręcz przeciwnie! Pozwalają unieszkodliwić takie zwierzęta jak foki, które oblegają plaże i przez to ludzie nie mają się gdzie opalać zimą.

Użyteczność[edytuj • edytuj kod]

Widywana na arenach cyrkowych. Wszechwładna przepraszam za masońskie wyrażenie Unia Europejska zabroniła jednak występów fok, ponieważ jak taka foka wystąpi za półdarmo, np. za kupon śledzi, to polityk w swoim cyrku występuje za ciężkie pieniądze.

A nie wiadomo jeszcze, czy taka foka ma na cokolwiek koncesję. Ale wiemy, że dzięki temu możemy się z niej pośmiać!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.