Zając

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Praprzodek zająca

Заяц! Ну, погоди!

Wilk o zającu
Zając wyścigowy

Zajączwierzę, które ze względu na ośle uszy należy do ssaków. Jest dość powszechnym stworzeniem, ponieważ zdolność do rozmnażania odziedziczył po swoim starszym kuzynie króliku. Główny bohater pewnej rosyjskiej kreskówki.

Cechy[edytuj • edytuj kod]

Zające żywią się marchewką, przez co są tępione jako szkodniki przez farmerów. Jest też jednym z głównych celów polowania i nie za bardzo może liczyć na pomoc innych zwierząt. Jak mawiał staropolski poeta: Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły. Nawet czarownicy voodoo wolą używać do czarów miłosno-erotycznych, króliczych, zamiast zajęczych łapek.

Ustawka[edytuj • edytuj kod]

Często FBI i Borowiki znajdują zmasakrowane królicze wioski. Liczne raporty koronera i sekcje zwłok wskazują na jednego sprawcę – zająca. Jednak sprawa ta jest totalnie olewana nawet przez Greenpeace, gdyż nie stanowi to żadnego zagrożenia dla rasy królików z powodu ich epickiej zdolności do reprodukcji. Nawet Królik Bugs po takim incydencie nie wypowie sławetnego: To oznacza wojnę.


Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.