Wombat

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wombatssak zamieszkujący Krainę Kangurów, znany głównie z kopania nor i produkowania odchodów w kształcie sześcianów, co czyni go ulubionym zwierzęciem graczy Minecrafta.

Jak przystało na torbacze, samice tych zwierząt posiadają również torbę na brzuchu, wykorzystywaną w charakterze zintegrowanej siatki na zakupy. W przeciwieństwie do większości torbaczy, ich kieszeń otwiera się do tyłu, zapobiegając zanieczyszczeniu sprawunków ziemią, podczas kopania tuneli.

Gatunki[edytuj • edytuj kod]

  • Wombat szerokogłowy – gatunek wyposażony w szeroką głowę, której używa jako buldożera, celem równania z ziemią lasów, osiedli mieszkaniowych oraz innych tego typu obiektów, by zrobić miejsce na kopanie nor. Według amerykańskich naukowców popularna australijska formacja skalna, znana jako Uluru, była ongiś częścią wspaniałego łańcucha górskiego, do momentu, aż nie został on nieomal doszczętnie zdruzgotany przez te wombaty.
  • Wombat szorstkowłosy – odmiana będąca szkodnikiem, wyspecjalizowanym w wyżeraniu roślinności porastającej pastwiska, przyczyniając się tym samym do śmierci głodowej pasących się na nim owiec. Na szczęście[1] ich futro jest niemniej szorstkie i drapiące niż owcza wełna, dzięki czemu sprawdza się równie dobrze przy produkcji gryzących swetrów, skarpetek i szalików, umożliwiając tym samym Australijczykom przynajmniej częściowe wyrównanie spowodowanych przez nie strat.
  • Wombat tasmański – wombat w rozmiarze kieszonkowym, żyjący na Tasmanii, gdzie terroryzuje zamieszkujące ją diabły.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Choć bynajmniej nie dla wombatów


Crystal Clear app virus detected 2.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny biologii. Jeśli się nie brzydzisz – rozbuduj go.