Żubr

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Żubrowe ucho nikdy ułaskawionym nie stało, by depilacyją cielska niekiedy uskutecznić. Kromie niekontentacyjej człowieczemu oku, niejednym nozdrzom w sposób ciężki bowiem cierpieć trzeba.

Żubr – monstrum ogromne o głowie jednej i kopytach śterech. Szczecina bujna a szlachetna żubra porasta, przeto każden jeden myśliwy na żubra łasy. Uważać przeto trza, co by żubra nie rozsierdzić, bowiem rogi ma straszliwe i bodzie niémi przeokrutnie. Wiadomém jest, iż żubr odpowiada każdemu, zali uważać trzeba, bo często mylon jest z sowami i innym ptactwem powietrznym. Żubrowe waćpanny samcom jeno to poróżnienie czynią, iże postury mniejszej bywają, przeto lice niejakiej żubrowej białogłowy osobnik w onych sprawach niedoświadczon ględając, w skonfundować się łacno może. Bowiem jako juże drzewiej wiadomym było, na jich obliczach włosiska przeróżne się kupią[1], co żubrzyce, wszelako urodę zwierza doceniając, daleko od białogłow człeczych mniej atrakcyjnémi czyni.

Żubr oko ludzkie występowaniem często swym zaszczyca na niebiesiech, około Gwiazdy Północnej, czym się rozumie gwiazdozbiorze Królika.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisom różnorakim miejsce poświęcone

  1. A takoże na całem cielsku


Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.