Superman

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Superman z gaciami na wierzchu. Jak zwykle.
Afroamerykański Superman

Skoro Superman jest taki mądry, to dlaczego zakłada majtki na spodnie?

Odwieczne pytanie na temat Supermana

Gdybym mogła być mężczyzną jeden dzień, pewnie byłabym Supermanem

Z cyklu „Marzenia transseksualistki”

Superman – idea człowieka wymyślona przez Fredericka Nietzsche, następnie źle zinterpretowana przez Adolfa H., a jej efekty – wywiezione do USA. Ale zacznijmy od początku.

Historia Supermana[edytuj • edytuj kod]

Frederick Nietzsche był niemieckim programistą pracującym nad ulepszeniem człowieka do wersji 1.1. Jego patch do człowieka miał poprawić wiele błędów wersji 1.0, stwarzając tzw. nadczłowieka: silniejszego, wytrzymalszego i w ogóle lepszego od zwykłego ludzia. Niestety, Nietzsche zaczął tylko teoretyczną stronę przedsięwzięcia, ale zainspirowany jego dokonaniami Adolf Hitler postanowił kontynuować jego dzieło. Adi wynajął najlepszych niemieckich programistów, aby ukończyli patcha. Po jakimś czasie udało się to, lecz wtedy wparowali Amerykanie i przejęli wszystkie twarde dyski ze wszelkimi danymi, w tym z ukończonym patchem 1.1 do człowieka.

Uesańczycy postanowili użyć poprawki i dzięki powstałemu Supermanowi (tak go postanowili nazwać) całkiem zniszczyć nazistów i ich kolegów, krwiożerczych Japończyków. Człowiekiem wyznaczonym do tego, aby na nim zainstalować poprawkę, był Clark Kent (a może Klark Cent… nie, jednak Clark Kent). Jako, że Superman był ze Stanów, trzeba go było odpicować trochę, dać parę tandetnych ciuchów (takich, jak majtki założone na spodnie) oraz mówić, że wcale nie wygląda śmiesznie i budzi strach wśród adwersarzy. Ta, jasne…

Oczywiście wojsko nie mogło ujawnić prawdziwej tożsamości Clarka, a także tego, jak powstał, więc wymyślono bajeczkę o przybyszu z innej planety. Zastrzeżono również, że Clark musi pozostać anonimowy a, że, jak wiadomo, nic tak nie myli, jak noszenie okularów, w normalnej postaci Clark Kent nosi okulary, ale, gdy trzeba użyć mocy, zdejmuje je, dzięki czemu jest absolutnie nierozpoznawalny.

Sporne kwestie postaci Supermana[edytuj • edytuj kod]

Błędy[edytuj • edytuj kod]

Dziennikarze często oblegają Superman'a

Niestety w kodzie wersji 1.1 nadal były błędy, mianowicie człowiek z zainstalowanym patchem zaczynał nosić dziwną ulizaną fryzurę z loczkiem zamiast grzywki, a także spadała jego odpornośc na kryptonit. Nie za bardzo wiadomo czym jest ta tajemnicza substancja, ale ma ona taki fajny zielony kolorek i świeci.

Umiejscowienie bielizny Supermana[edytuj • edytuj kod]

Superman nosi gacie na wierzchu, ponieważ jest facetem, a, jak wiadomo, każdy facet nie lubi robić prania, więc na wypadek, gdyby narobił ze strachu, Superman gacie ma zawsze czyste i właśnie dzięki temu w każdej chwili gotów jest nieść pomoc. Bezinteresowną pomoc.

Ciekawostki o Supermanie[edytuj • edytuj kod]

  • Na czas kryzysu usunął ze swojej ksywy parę liter i wyszedł mu Ser (najprawdopodobniej emmentaller). Teraz, kiedy opracował już recepturę, dorabia do emerytu na produkcji serów pleśniowych o nazwie Smrodoland.
  • Ma brata bliźniaka, który pracuje w 36i6 i gra tam TurboDymoMana.
  • Ma drugiego brata bliźniaka, który zasłynął jako wynalazca filtra do denaturatu (dlatego jest popularny tylko w Polsce i w Rosji).
  • Jest jednym z nielicznych ludzi, którzy łażą sobie po ulicy w kolorowych kubraczkach, a których inni ludzie boją się nazwać pedałami, bo nie chcą skończyć na Księżycu.