Niedźwiedź polarny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru


Prolog czyli misia polarnego opisanie[edytuj • edytuj kod]

Niedźwiedź polarny w płynie.

Futrzasty przyjaciel[edytuj • edytuj kod]

Niedźwiedź Polarny (Ursus Vegetarianus) – pochodzi z Arktyki i jest to największy, a także najbardziej przyjazny ssak lądowy w Kanadzie. Podobnie jak jego kuzyna pandę, klasyfikuje się go jako drapieżnika, nawet jeśli jest to ścisły roślinożerca. Jeśli widzisz tego misia, podejdź do niego oraz mocno i przyjaźnie go uściśnij, ponieważ jego futro jest miękkie i przyjemne w dotyku. Ma całkowicie niezasłużoną reputację okrutnego drapieżnika, podczas gdy w rzeczywistości jest uroczy. Pamiętaj: niedźwiedzie polarne są twoimi przyjaciółmi. Cokolwiek by te wstrętne pingwiny nie mówiły.

Podły zabójca z północy[edytuj • edytuj kod]

Zignoruj powyższą sekcję, gdyż została napisana przez sympatyka niedźwiedzi polarnych, a może nawet samego niedźwiedzia z komputerem i z bardzo sprawnymi łapami.

Prawda jest zupełnie inna, a Twoi prawdziwi przyjaciele pingwiny są tutaj, aby Cię uświadomić. Niedźwiedzie polarne to barbarzyńskie i dzikie stworzenia, które chcą podbić, zniewolić i ewentualnie skonsumować rasę ludzką. Są jedynymi zwierzętami które polują na ludzi dla jedzenia, sportu, rozrywki i śmiechu. To nie wynika jednak z głodu lub jakiegoś pierwotnego instynktu, lecz jest to świadectwo starożytnej nienawiści jaką niedźwiedzie żywią do ludzi. Nie daj się zwieść na jego milutki i mięciutki wygląd: ta bestia tylko czeka żeby Cię zniszczyć!

Występowanie[edytuj • edytuj kod]

Ustronne legowiska[edytuj • edytuj kod]

Jak większość wegetarian, niedźwiedzie polarne, cenią sobie nieskrępowaną wolność. Dlatego zamieszkuje kawałek terenów Kanady, Arktykę i północne krańce Rosji. Generalnie zamieszkują tereny jak najbardziej oddalone od terenów zamieszkałych przez ludzi, żeby nie straszyć ich swoją wielkością. Jeśli jednak jakiś niedźwiedź znajdzie się w ludzkiej osadzie, natychmiast szuka kogoś z kim mógłby się zaprzyjaźnić. Niedźwiedzie polarne można również na tropikalnych wyspach, szczególnie tych porośniętych dżunglą, co zostało pokazane w serialu Lost.

Tajne arktyczne kryjówki[edytuj • edytuj kod]

Po raz kolejny, trzeba zwrócić uwagę na kłamstwa i nieścisłości. Niedźwiedzie polarne żyją niemal wyłącznie w mroźnej Arktyce, znanej z niezbadanych obszarów i terenów nietkniętych ludzką stopą, idealnych do ukrywania tajnych baz wojskowych. Tam śpią, obserwują, śnią i marzą o absolutnej dominacji nad ludźmi. Już niedługo przystąpią do akcji. Pomyślcie tylko. Kto inny ma tajne bazy w Arktyce? No właśnie – Super-przestępcy. Właściwie niedźwiedzie już zaczęły operacje wojskowe. Poprzez wmawianie ludziom, że ich Arktyczne legowiska topnieją, mogą bez wzbudzania podejrzeń, przejść setki kilometrów, aby zająć dogodne stanowiska do najazdu na Kanadę, i resztę ludzkiej cywilizacji. Mają nawet swoich uśpionych agentów rozmieszczonych na całym świecie, umieszczonych w ludzkich ZOO którzy pozornie leniuchując i zabawiając ludzi, a tak naprawdę czekają na sygnał do ataku.

Pożywienie[edytuj • edytuj kod]

Owoce i warzywa[edytuj • edytuj kod]

Niedźwiedzie polarne odżywiają się znalezionymi malinami i innymi czerwonymi owocami. Lubią się dzielić pożywieniem z małymi fokami, a nawet zaobserwowano przypadki karmienia wielorybów przy małych przeręblach w lodzie. Gdy wieloryby wynurzają się by zaczerpnąć powietrza, niedźwiedzie dzielą się z nimi malinami, truskawkami i czerwonymi porzeczkami. Słodka woda rzadko występuje w Arktyce więc misie piją zwykle Coca-Cole, rzadziej sok żurawinowy.

Ludzkie mięso[edytuj • edytuj kod]

Niedźwiedzie polarne przebierają się zwykle za pingwiny, w celu infiltracji i zmylenia przeciwnika. I znowu do pingwinów należy zdemaskowanie tych oszustów. Jagody? Bzdura. Niedźwiedzie polarne są mięsożercami! A gustują przede wszystkim w surowym mięsie. Najchętniej ludzkim. Panuje wśród nich przesąd, że po zjedzeniu ludziego serca uzyskują wytrzymałość człowieka, a po zjedzeniu mózgu jego wiedzę. Mimo że preferują ludzkie mięso, nie gardzą też mięsem ludzkich sojuszników, pingwinów i morsów. I nieważne, że pingwiny żyją na przeciwnych półkulach. Umysły niedźwiedzi są nagięte do idei smakowania się w słodkim i soczystym mięsie pingwinów. Polują również na foki, czym naruszają postanowienia konwencji Genewskiej mówiącej o nieagresji wobec cywilów.

Niedźwiedzie polarne we współczesnej kulturze[edytuj • edytuj kod]

Maskotki i przytulanki[edytuj • edytuj kod]

Niedźwiedzie polarne, całkiem słusznie zostały wykorzystane w kampanii reklamowej takich marek jak Coca-Cola i Bundaberg Rum, a Fox Glacier Mints ma wyjątkowo uroczego i przystojnego misia o imieniu „Peppy” jako maskotkę. Firmy te wybrał mądrze – każdy kocha niedźwiedzie polarne. Te wielkie marki korzystają z ogromnej charyzmy tych najbardziej znanych stworzeń, a dzieci dostają wzór zachęcający do spożywania ich produktów, aby zachować lśniący połysk futra.

Brutalna prawda[edytuj • edytuj kod]

Zaskakuje promowanie tego brutalnego zabójcy przez międzynarodowe korporacje. Powinni zdawać sobie sprawę, że są częścią propagandy niedźwiedzi polarnych, stworzonej aby ludzie trwali w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa, przed nieuniknionym i brutalnym powstaniem niedźwiedzi. Poprzez przedstawianie niedźwiedzi polarnych jako przytulanek, dzieci widząc zbliżającego się na ulicy niedźwiedzia, podbiegną żeby się przytulić, i będą pierwszymi ofiarami przewrotu.

Wydaje mi się że pojawiły się pewne sprzeczności w tym artykule[edytuj • edytuj kod]

Załatwmy to raz na zawsze[edytuj • edytuj kod]

Przestań przeinaczać fakty, ty pierzasty rybojadzie. My niedźwiedzie jesteśmy miłe i przyjacielskie, i zupełnie nie stanowimy zagrożenia. To wszystko wymysły tego pingwina. Chcesz nas usunąć z drogi, aby móc zrealizować swój niecny plan. Myślisz że kogokolwiek zwiedziesz tym, śmiesznym upierzeniem i kaczkowatym chodem? Widzimy poprzez tą niepozorną powierzchowność, że w waszych małych zimnych oczkach kryje się spisek. Ciągle spisek... Myślę że pingwiny napisały to wszystko aby ukryć prawdę, że to one są bezwzględnymi zabójcami pragnącymi dominacji na świecie. Nie można mi udowodnić że się mylę. A teraz aby powstrzymać te wszystkie oszczerstwa, wydrę z Ciebie życie pingwinie.

To wy jesteście mordercami[edytuj • edytuj kod]

Widzisz? Nie da się ukryć swojej prawdziwej natury. Gdy coś jest przeciwko nim, uciekają się do przemocy. Teraz on będzie atakować mnie – bezbronnego, słodkiego i bezradnego pingwina! Czy przez to nie pokazał kim naprawdę jest?

A teraz, trzymaj się – idzie tu!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]