Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Cyrk

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Najsłynniejszy cyrk w Polsce. Mieści się tu także Piwnica pod Baranami

Ale tu się cyrk wyrabia

Twój stary o cyrku

Cyrk – miejsce, gdzie dokonuje się zadziwiająco śmiesznych rzeczy, jak np. dom, szkoła czy sejm. Nazwę „cyrk” można również odnieść do budynku, gdzie jest pełno klaunów, słoni albo kieszonkowców. Do cyrku zagląda dość często by bronić uciśnionych Wujaszek Cięta Riposta. Instytucja nielubiana przez Greenpeace, którego aktywiści najchętniej wypuściliby wszystkie zwierzaki na widownię, odbierając chleb klaunowi, który chyba nie podołałby w tej sytuacji swej wzniosłej misji.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

Klasyczny cyrk przypomina dwukolorowy namiot z wkomponowanym w azot guanem słoni. Cyrk może również przypominać twój dom, szkołę albo zakład pracy, albo nawet Warszawę… Często używany zwrot, również w codziennych „Wiadomościach” i innych „Faktach” iż coś miało miejsce na arenie politycznej idealnie łączy się z terminologią związaną z cyrkiem i mieszczącej się w nim arenie. Można by rzec, iż politycy są swoistego rodzaju bohaterami takimi samymi jak foczki czy małpki, które dla jakiegoś smakołyku robią najgłupsze i najśmieszniejsze a czasem niewiarygodne pokazy swoich umiejętności.

Rodzaje cyrków[edytuj • edytuj kod]

Występują różne rodzaje Cyrków np: Cyrk Sejmowy, jest to jeden z większości Cyrków charakteryzujący się przewagą małp w stosunku do słoni. Ten rodzaj jest też ulubionym miejscem Przebywania Hien, które pojawiają się gdy owe małpy bawią się w obrady, znane także jako Obrady sejmu. Podczas podobnych wystąpień można spotkać tam także słynne Małpy w Czerwonym. Drugi również znany Rodzaj Cyrku to Cyrk Szkolny, każdy człowiek rodzi się mądry a potem do niego idzie, i staje się klałnem. Im więcej lat będziesz chodził do tego specyficznego rodzaju Cyrku, tym większe szanse że trafisz do Wielkiej Brytani jako Główny Zarządca Czystości w toaletach publicznych. Niektóre dzieci mówią, że w szkole uczono je o jakimś cyrku polodowcowym (zonk), ale nikt nie daje temu wiary, ponieważ stwierdzono, że są regularnie odwiedzane przez Pedobear'a, co znacznie obniża wiarygodność ich zeznań.

Przemieszczanie się[edytuj • edytuj kod]

Większość cyrków, ulega dziwnemu zjawisku teleportacji. Albo nic po nim nie zostaje, albo śmieci pozostawione przez ludzi i wgnieciona trawa. Jednak zjawisko dziwnej teleportacji znają bliżej tylko pracownicy i zwierzęta. Najbardziej znanym przykładem cyrku przemieszczającego się w inny sposób jest Latający Cyrk Monty Pythona.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]