Ojciec

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Kochający tatulek uczy się obsługi komputera

Tata po polu lata, a dzieci ze strachu pospadały z dachu

Prawda ludowa z poezji staropolskiej

Spieprzaj, dziadu

Lech Kaczyński o twoim starym

Nie bądź jak twój stary!

Reklama Mentos Stay Fresh o twoim starym

Wy już wszyscy tam amfę palicie

Twój stary o zażywaniu narkotyków

Ociec, prać?

Dobrze wychowany młodzian do swojego ojca.

Ojciec, tata – przeciwieństwo mamy. Każdy tata ogląda piłkę w telepudle i pije przy tym piwo. Ostry wiksiarz, nieźle hapcorzy, jak srogie kruksiwo.

Podział[edytuj • edytuj kod]

  • Tata psychopata – osoba wykształcona, najczęściej pedagog. Wychowuje ona dzieci na swój indywidualny sposób, nie zawsze podobający się wychowankowi (np. wyrywanie paznokci, włosów spod pach czy zamykania podopiecznego w schowku na pościel). Funkcję taty psychopaty pełni zwykle osoba rozważna, otwarta na nowe techniki wychowawcze, a przede wszystkim posiadająca ogromne poczucie humoru.
  • Tata młodzieżowy – tata w kryzysie wieku średniego, który zdał sobie w końcu sprawę, że pokwitanie już dawno za nim. By zatrzymać czas zaczyna interesować się sportem oraz ubiera się w modniejsze ciuchy niż jego dzieci, myśli że jest czoko, lecz przy chęci popisania się zawsze narobi wstydu przed znajomymi. Typ zabawny, do czasu.
  • Tata budowlaniec – interesują go tylko browar, karty, wóda, lasery, dziwki. Uważa, że im więcej da się luzu dzieciakowi, tym lepiej dla niego. Cecha charakterystyczna: wyCenzura2.svgne na wszystko.
  • Kochający tatulek – uważa, że nie ma nic lepszego dla dziecka niż wpCenzura2.svganie się w jego/jej wszystkie sprawy. Często w efekcie ojciec kujona. NIGDY nie kupi dziecku kompa. Jak już to tak słabego, że żadna gra nie idzie.
  • Przybrany – hajtnął się z jakąś bogatą, starą włochatą wdową i zazwyczaj dzieci są niewiele młodsze od niego.
  • Fritzl/Miłośnik piwnic – bardzo ciężki przypadek podobny do taty psychopaty. Cechuje go pociąg do piwnic i innych małych pomieszczeń. Jest również zwolennikiem płodzenia potomków z własnymi dziećmi w zgodzie z zasadą „co w rodzinie to nie zginie”. Jest również fanem wszelkich gazet o urządzaniu domu, szczególnie interesuje się artykułami typu „Jak urządzić piwnicę”, „Piękna komórka i garaż w 2 dni”.
  • Ten, co wyszedł po mleko – pewnego razu niepozornie wychodzi mówiąc idę po mleko i odtąd go nie widziano. Najprawdopodobniej siedzi teraz pod mostem pijąc to swoje „mleko”. Istnieje też wariacja ten, co wyszedł po papierosy, polegająca na tym samym, lecz faktycznie kupuje fajki i pali je pod owym mostem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]