Unia Europejska

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Medal.svg
Nowa flaga UE
Ekspansja terytorialna UE
Dążenie do dobrobytu przez demokrację
Województwo Polskie, którego powstanie przewidywał Traktat Lizboński


NonNews
Zobacz w NonNews tematy:
Nonźródła
Zobacz w Nonźródłach:
Grecki przetarg

Są tylko dwa miejsca na Ziemi, gdzie nie akceptuje się wyników referendum: Zimbabwe i Unia Europejska.

Bogusław Kaczyński na temat próby przeforsowania Konstytucji Europejskiej w formie Traktatu Lizbońskiego

Posiedzenie sędziów trybunału konstytucyjnego było wielokrotnie przerywane: liczne fragmenty musiały zostać przedyskutowane w gremium ekspertów, które nie mogło zdecydować się na jednoznaczną interpretację poszczególnych zapisów (…) telefony do samych twórców nie zdały egzaminów. Zresztą, wielu z nich nie żyje. W podobnie tajemniczych okolicznościach ginęli twórcy piramid.

O niemożności zrozumienia choćby dwóch zdań z Konstytucji Europejskiej

Po to się wchodzi do UE, by zrezygnować z własnej suwerenności na rzecz stania się częścią większej.

Frank-Walter Steinmeier podtrzymuje tradycje niemieckiego uniwersalizmu

Moim zdaniem wyszliśmy z ustroju komunistycznego, więc jesteśmy wyczuleni na to. Unia Europejska zmierza w bardzo złym kierunku. Tak naprawdę jest to mniej totalitarna forma ustroju komunistycznego.

Europosłanka Beata Gosiewska o Unii Europejskiej

Unia Europejska (właśc. Unia Jewropejska lub Związek Socjalistycznych Republik Europejskich; rus. Союз Европейских Социалистических Республик) – związek socjalistycznych demokracji europejskich okupujący aktualnie większość kontynentu europejskiego i jednocześnie super-stan, założony przez marszałka Petain, grupa wzajemnej pomocy i dezorganizacji zrzeszająca niegdyś suwerenne państwa Europy, a także te, w wypadku których geograficzne położenie budzi wątpliwości (por. Cypr). Głównym zadaniem Unii jest płacenie rolnikom za wstrzymanie produkcji oraz magazynowanie odpadków politycznych, gromadząc je w kontenerze o dźwięcznej nazwie Parlament Europejski.

Unia Europejska kontynuuje wielkie dzieło „jednoczących Europę”, zaraz po Ottonie III, Napoleonie, Józefie Wissarinowiczu Dżugaszwilim, Adolfie Hitlerze a także ZSRR.

W planie są jeszcze 2 kolejne supernowe: Unia azjatycka oraz Unia północne wybrzeże od tajniaków z Bilderberg.

Historia[edytuj]

Około 1956 uznano, że nie ma się co dalej bez sensu szlachtować i wprowadzono wspólny rynek dla węgla i stali. Krytycznym w wybuchu wojny jest produkcja tych dwóch artykułów, od tej pory więc atakowanie sąsiada znaczyło mniej więcej tyle, co atakowanie samego siebie. Tak przynajmniej wówczas twierdzono. Rok później powołano Europejską Wspólnotę Gospodarczą, której rolą było ujednolicanie długości i kąta łuku ogórków, oraz Euratom, terrorystyczne porozumienie o nierozprzestrzenianiu pokojowych technologii jądrowych. Symbolicznie do ostatniego projektu przystąpiła Francja i do dzisiaj to polscy oficerowie muszą tłumaczyć się znalezieniem francuskich rakiet w Iraku tym, że nie umieją czytać, nawet jeśli na rakiecie byłoby napisane je suis de Paris.

Dzisiaj UE zajmuje się szukaniem tzw. „trzeciej drogi”, promując zasady socjalnej gospodarki rynkowej. Opiera się to na małym (do 90%) opodatkowaniu pracujących i dawaniu tych pieniędzy niepracującym. Bezpodstawne są więc pogłoski, że UE tylnymi drzwiami wprowadza nauki Karola Marksa – UE bardziej już przypomina Robin Hooda.

Nadanie formy prawnej UE poprzez Konstytucję Europejską ukręciło sobie łeb po negatywnych wynikach referendum w Holandii i Francji. Próba wprowadzenia bzdur zawartych w niej w formie traktatu skończyła się niemal pełnym sukcesem, gdyby nie nadgorliwość Irlandczyków, którzy nie zrozumieli, że w wypadku Traktatu Lizbońskiego referendum nie jest potrzebne. Traktat ten stał się synonimem określenia „kosmetyczna zmiana”.

Polityka obronna – strategia[edytuj]

Rzecz jasna, że raj UE miodem i mlekiem płynący, musi budzić zazdrość wrogich mocarstw, szukających okazji do ataku. To terroryści!!! Unia Europejska pomyślała i o tym. Zawsze sprawne i profesjonalne oddziały NATO gotowe są w każdej chwili zaprowadzić pokój na niebie, pod wodą i na lądzie, w każdym miejscu na Ziemi. Szerząc demokrację i prowadząc pokojowe misje, wszędzie witane są z radością. Wystarczy choćby wspomnieć Irak i Afganistan – gdzie sukcesy niosących pokój i dobrobyt wojsk NATO rozsławiły sztandary Unii Europejskiej na całym świecie. Sukcesy w tym rejonie globu są tak świetne, że gdyby nie Izrael, to Unia Europejska zmieciona zostałaby już dawno przez rakiety sympatycznych miłośników Koranu.

Polska a UE[edytuj]

Z okazji 15 lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej
Rozwój Unii Europejskiej

W dniu 1 maja 2004 Unia Europejska wstąpiła do Polski, dzięki czemu w krajach należących do Unii Europejskiej zapanował największy dobrobyt i porządek w ich dotychczasowej historii.

Rzecz najjaśniejsza na świecie (oczywista oczywistość – jak białe jest czarne, a czarne jest białe), że sukcesy Polski i jej prymat w Unii okupione zostały harówą (w myśl hasła: Nie chcem, ale muszem). Aby zmobilizować rodaków do skrajnego wysiłku dla dobra „wspólnego”, towarzysze – jak Polska długa i szeroka – nakazali wywieszenie transparentów budzących entuzjazm ludu pracującego miast i wsi:

 • Rób, rób – na starość kij i grób!!!
 • Tyraj, tyraj dziadku – powiększa ci się rentowa składka!!!
 • Pij, bracie – pij, spartol robotę – Unia i tak zapłaci – martwić się będziesz potem!!!

W skrajnych warunkach atmosferycznych brygady rozentuzjazmowanych propagandą ludzi wyruszają ze śpiewem na ustach, aby kolejnego dnia zepsuć jeszcze więcej i więcej…

Bohater Polski pod egidą UE:

 • żul (250 % normy spożycia alkoholu w pierwszym kwartale 2011 roku),
 • zbieracz złomu.

Tak oto najambitniejszy kraj Unii Europejskiej pracuje od świtu do nocy (w niedzielę i święta) zostawiając na dokończonych budowach worki puszek po piwie, napojach energetyzujących, opakowania po dopalaczach, kupując w zamian spirytus przemysłowy i chleb.

Cele[edytuj]

Unia Europejska cierpi na kompleks rachunku sumienia związany z wyeksploatowaniem Afryki i krajów arabskich, co dzisiaj rekompensuje postępującą afrykanizacją i islamizacją Europy. Do innych celów zalicza się:

 • ujednolicenie rozmiarów orzeszków ziemnych;
 • sprzedaż mleka po cenach interwencyjnych;
 • dumping;
 • utrzymywanie tej części klasy politycznej, która była za głupia nawet na rodzime parlamenty;
 • wysłanie człowieka europejskiego w kosmos;
 • wymuszenie wyboru czarnego papieża w Watykanie;
 • prostowanie ogórków i bananów;
 • wprowadzenie islamu do lekcji religii;
 • wprowadzenie aborcji jako środka antykoncepcyjnego;
 • promocja seksu oralnego jako środka antykoncepcyjnego;
 • promocja seksu analnego jako środka antykoncepcyjnego;
 • możliwie jak najdłuższe dotowanie projektów w krajach objętych ekspansją pomocą;
 • wprowadzenie jedynego słusznego ustroju tylnymi drzwiami, kominem i rurami (zazwyczaj tymi gazociągowymi);
 • dopłaty do łapówek;
 • stworzenie człowieka europejskiego (człowiek chodzący w turbanie, kochający zieleń parkową, biczujący się za skutki globalnego ocieplenia, jakie spowodował, używając żarówek żarowych (zwykłych), niepalący (jedyna dobra cecha), niepijący (jedyna dobra cecha) i kochający telewizję TV(ży)N(t) tzw. jeszcze jeden!)

Dewizy i wartości Unii Europejskiej[edytuj]

 1. Zjednoczeni w głupocie lub w kupie siła.
 2. Jedz tyle, żeby nie zdechnąć.
 3. Ekologia – ochrona przyrody poprzez zmiany biegu rzek.
 4. Swobodny przepływ osób – europejska polityka deportacji, przesiedleń wewnętrznych oraz handlu żywym towarem wg zasady: Вся Европа это Твоя Родина.
 5. Swobodny przepływ towarów, kapitału – wszystko do Brukseli, reszta na kartki, zasada doskonalenia systemu pobierania lenna i kontrybucji od ludów ogłupionych.
 6. Zakaz nacjonalizmu i nauczania w szkole wątków głoszących wyższość jednego ludu nad drugim – europejski kosmiczny internacjonalizm.
 7. Odwrotna zasada proporcjonalności przy reprezentowaniu ludu w organach zniewolenia i kontroli mas.

Wartości UE wywodzą się z dorobku cywilizacyjnego kulturalnych Hunów, humanistycznych Mongołów, oświeconych Tatarów, rozśpiewanych ludów Oceanii, zapracowanych obywateli CHRL, obrońców teokracji, propagatorów światowych sieci fast food i producentów kwasu chlebowego.

Ludy żyjące w Unii[edytuj]

Unia stara się być niebiurokratyczną, przyjazną inwestorom organizacją

W UE jest jednolite obywatelstwo związkowe. Wszystkie osoby fizyczne i nie tylko, niezależnie w szczególności od orientacji seksualnej są równoprawne, w pozostałych sprawach o równouprawnieniu bądź nie, decyduje stopień ogłupienia, i współuczestnictwa w procesie zarządzania kołchozem, który opiera się na czarnej magii i staroruskich zakonach sporządzonych przez Iwana Groźnego, a opublikowanych przez XXXXX Zjazd Leniów w Poroninie. UE wśród ludów buduje wzajemnie pozytywne stereotypy zgodnie z zasadą "po pejoratywach nas poznacie”:

 • Afgańczycy – bardzo mili ludzie,
 • Albańczycy – uciekają z biedy, ALBANIA NIE ISTNIEJE!!!
 • Austriacy – bardzo rodzinny i tajemniczy naród gór,
 • Belgowie – leją czekoladę,
 • Bułgarzy – robią z piasku złoto,
 • Brytyjczycy – są ważni, ale dawno nic nie znaczą. I tak już niedługo opuszczają to UE,
 • Chorwaci – mistrzowie lingwistyki,
 • Czesi – wszyscy zwą się Wacławami,
 • Duńczycy, Szwedzi, Finowie – demony północy i potomkowie wielkich wikingów,
 • Francuzi – euro-islamiści,
 • Hiszpanie – lubią się byczyć, mają problem z takim jednym wypierdkiem,
 • Holendrzy – sadzą równo tulipany tej samej gamety,
 • Irlandczycy – zawsze mówią НЕТ для Договора из Лиссабоны,
 • Litwini, Łotysze, Estończycy – sieroty po Związku Radzieckim, prawdziwi demokraci,
 • Niemcy – teraz pacyfiści, następni euro-islamiści,
 • Pakistańczycy – skromni, lubią mieć przy sobie swoją bieliznę pościelową,
 • Polacy – same problemy, zawsze gotowi demontować systemy, znani z wyrobu boskiego trunku,
 • Portugalczycy – myślą ciągle o emigracji do Południowoamerykańskiego Związku Karteli i Korporacji Komunistów,
 • Rumuni – uczciwi i przedsiębiorczy,
 • Słowacy – bryndza,
 • Słoweńcy – łagodna odmiana zromanizowanych Serbów,
 • Syryjczycy – wszyscy urodzili się tego samego dnia,
 • Turcy – migrują na latających dywanach do Niemiec,
 • Węgry – naprzód Ikarusy,
 • Włosi – wiją makaron na uszy.

Wspólna polityka zagraniczna[edytuj]

Hiszpanie na temat UE i kryzysu

Odznacza się niekwestionowaną jednomyślnością we wszystkich sprawach, jak np. w kwestii Bliskiego Wschodu. Zapewne tylko nadgorliwość i nadmiar życzliwości sprawiły, że z ust polityków europejskich zdawało się słyszeć różne nazwy dla konfliktu w Zatoce Perskiej:

 • wojna iracka,
 • wojna w Iraku,
 • wojna z Irakiem,
 • wojna z Saddamem,

i tym podobne. Warta pochwały jest także solidarność w kwestiach polityki energetycznej, dzięki której każdy kraj problem zaopatrzenia w energię będzie musiał rozwiązać sam lub z przyjacielsko nastawioną Rosją.

Wspólna polityka ekonomiczna[edytuj]

Głównym celem UE jest wprowadzenie euro jako waluty w krajach członkowskich. Głównym celem państw członkowskich jest odmówienie przyjęcia euro, jednak liczba podobnych odszczepieńców liczy sobie trzy państwa.

Reformy walutowe w państwach przyjmujących euro są przeprowadzane w sposób niezwykle logiczny i przyjacielski w stosunku do konsumenta. Jest to także dowód matematyczny na istnienie wartości absolutnej: kiedy w niemieckim sklepie chleb kosztował 1DM to po reformie walutowej kosztował ciągle 1 (1€) przy kursie €/DM jeden do dwóch.

Reforma we Włoszech jakkolwiek nie miała podobnego rozmachu jak w Niemczech. Siły reakcyjne mamroczą coś o tym, że zamiana 1000 lirów (ok. 15 zł) na 1000 euro cofnęłaby włoską gospodarkę do poziomu Zairu, ale Unia poradziła sobie, oficjalnie ucinając Włochom import słowackiego mleka o 0,57% oraz dumpingując ceny spaghetti w brukselskich restauracjach.

Unia Europejska przeznacza sporo funduszy na cele naukowe. Koszty projektu Airbusa wyniosły po 10 latach ok. 10 miliardów € i zwrócą się prawdopodobnie jeszcze w następnym millenium. Innym projektem są prace nad systemem GPS dla Europy. Prace mają szansę zakończyć się dzień po lądowaniu Chińczyków na Marsie.

Krytyka Unii Europejskiej[edytuj]

Unia wie!
Unia wie!
Informacja
Ta sekcja nie spełniała norm unijnych numer 294 (str. 4), 517 (str. 56 i 57) oraz 123 (str. 24 – przypis).
Administratorzy byli zmuszeni do usunięcia jej i zablokowania autora.
Pamiętaj!
Unia rządzi, Unia radzi, Unia nigdy cię nie zdradzi!

Absurdy[edytuj]

Znajdź 5 różnic! Chociaż 3!

W UE nie brakuje bardzo ciekawych zarządzeń, wyrządzeń, przyrządzeń i oporządzeń.

 • Według UE ślimak jest rybą lądową.
 • Marchewka jest owocem.
 • Słodkie ziemniaki i dynie też.
 • Kąt krzywizny banana musi być równy 150 stopni, bo jeżeli nie, uznany zostanie za żółtego ogórka.
 • Ogórek nie może mieć kąta krzywizny większego niż 150 stopni, bo zostanie uznany za zielonego banana.
 • Nie można używać zwrotów „Pan” i „Pani”.
 • Zwyczajna drabina nie może przekraczać 10 metrów długości.
 • Nie można gotować gotowanego mleka.
 • Specjalny przepis określa minimalne wymagania komunikatu werbalnego.
 • Zwierzęta to też ludzie, mają więc prawo do życia, wolności słowa, poszukiwania szczęścia i narodowej służby zdrowia.
 • Goryle mają prawo głosu.
 • Ludzie mają takie same prawa jak goryle.
 • Głoszenie poglądów, że globalne ocieplenie nie zostało spowodowane przez człowieka jest karalne (ale nikt nie odbiera wam wolności słowa, nie zapominać!).
 • Prawdziwa kobieta powinna pracować 20h na dobę, a prawdziwy mężczyzna zajmować się dziećmi, sprzątać, zmywać, prać, prasować i kupować podpaski.
 • Dawanie dziecku klapsa jest karalne (krzyczenie na nie również).
 • Ale jeśli coś przeskrobie, np. zgwałci kogoś podczas lekcji w (przymusowej) szkole, to również ty pójdziesz siedzieć.
 • Urzędnik wie lepiej od ciebie, jak masz wychowywać swoje dziecko.
 • Wszystkie dzieci są „nasze” (czyli państwowe).
 • Legalizacja marihuany (która rozwiązałaby w 90% problem narkomanii) jest be, bo policja musi mieć przecież z czym walczyć.
 • Tworzenie miejsc pracy jest celem nadrzędnym, nawet jeśli miałoby to być naprzemienne zakopywanie i odkopywanie butelek albo tłuczenie kamieni głową.
 • Aby dokopać tym złym i wrednym, wyzyskującym konsumentów kapitalistom nakładany jest podatek na bogaczy, którzy następnie podwyższają cenę towaru i przerzucają go na konsumentów (ale to jest ok, ponieważ podsyca mit, jakoby to kapitaliści są tymi złymi, a nie rząd, który podatek zabiera).
 • Polska, aby się rozwinąć, musi zatrudnić 2x więcej urzędników, którzy będą brali 2x więcej łapówek i wprowadzali 2x więcej bezsensownych ustaw, żeby posiadacze firm mieli 2x więcej papierkowej roboty (która już w tej chwili zabiera im 1/3 czasu spędzanego w pracy, bądź pieniądze wydane na sekretarki i księgowych) do wypełnienia.
 • Jeśli postrzelisz bandytę, który włamał ci się do domu, to ty pójdziesz siedzieć za nielegalne posiadanie broni LUB jeśli jakimś niewiarygodnym cudem masz zezwolenie na broń, pójdziesz siedzieć za próbę zabójstwa. No, chyba że jesteś policjantem – wtedy dostaniesz dyplom od komendanta i przez 2 dni będą o tobie mówili jako o wzorcu obywatelskiej postawy.
 • Jeśli obronisz się przed bandytą i przypadkiem złamiesz mu pięścią nos, to ty pójdziesz siedzieć za pobicie.
 • Jeśli uciekniesz przed bandytą, a on, goniąc cię, potknie się na dziurawej drodze i złamie sobie rękę, dostanie za to odszkodowanie od gminy.
 • Posiadanie broni palnej jest be, ponieważ ludzie chodzący codziennie wokół ciebie na ulicy to tak naprawdę uśpieni wariaci, którzy gdyby tylko dać im broń do ręki, natychmiast zaczęliby strzelać do siebie nawzajem (a ponadto mogliby się zbuntować i obalić rząd, gdyby tylko stwierdzili, że mają dość bycia okradanymi i jego skrajnej niekompetencji).
 • Rodzice homoseksualni to mama i tata, a heteroseksualni – rodzic jeden i rodzic dwa.
 • Małżeństwo jest be zacofanym przywilejem i powinno się propagować związki partnerskie. Ale dla homoseksualistów małżeństwo jest cacy, którego nie wolno im zabierać.
 • Wszystkie wyznania i religie mają przywileje i można je praktykować. Z wyjątkiem (jeszcze dominującego) chrześcijaństwa, które z hasłami miłości bliźniego jest be i zacofane.
 • Pełna swoboda w przyjmowaniu imigrantów z Somalii i innych dalekich krajów, ale podjęcie pracy przez Polaka, Bułgara czy innego kraju „nowej Unii” jest traktowane jako zabieranie miejsc pracy.
 • Co wymyślą Niemcy albo Szwedzi – jest dobre! Wszędzie ma być!
 • Polska nie ma dostępu do morza, gdyż morze jest za daleko od gór.
 • Kura w klatce ma stać pazurami do przodu.
 • Wskazanie stanu cywilnego to dyskryminacja.
 • Woda nie nawadnia.

Członkowie[edytuj]

Wzorowy premier wedle UE

W tym momencie (26 marca 2020) do Europy należy 28 republik związkowych, liczba ta ciągle się zmienia, oraz mówi się w 24 językach. Oznacza to, że w zarządzaniu potrzeba (11*2*24)*2 tłumaczy, przy czym każdy z nich potrzebuje zastępcy, co daje nam w łatwym rozrachunku liczbę bliską 600. Pensja europejskiego tłumacza wynosi ok. 8000€ na miesiąc, co daje 600x8000x12= 57 600 000 € na utrzymanie rocznie. Jeśli doliczymy koszty wynajęcia biur, asystentów, sprzątaczek, kierowców i obsługi bufetowej, wyjdą nam sumy, za które ze Sierra Leone można by zrobić drugi Luksemburg.

Marzeniem Unii Europejskiej jest włączenie w swoje struktury Szwajcarii, ponieważ to w tamtejszych bankach spoczywa połowa europejskich funduszy oraz tam znajduje się 99% jej kredytowego potencjału. Ponieważ Szwajcarzy konkretnie i konsekwentnie wstąpienia odmawiają, jedynym wyjściem z sytuacji byłoby wprowadzenie tam demokracji i euro za pomocą niemieckiej armii.

Dnia 24 czerwca 2016 r. było referendum w Wielkiej Brytanii (Brexit) ws. wyjścia z Unii Europejskiej. Nie zostało to jednak zatwierdzone.

UE w kulturze masowej[edytuj]

O Unii Europejskiej powstało wiele peanów, pieśni i innych utworów o wątpliwym walorze artystycznym (przykład poniżej).

Unia brukselska,
Nierządnica europejska,
Nie ujawni planów ciemnych,
Jak zabije Polskę,
Ludzi biednych.
Unia
Polskę rada zgnieść,
By zaśpiewać znaną pieśń!

Z piosenki Big Cyc „Moherowe Berety”

Konkurencja dla UE[edytuj]

Na początku 2015 roku miłościwie nam panujący Car prezydent Rosji założył z kilkoma innymi państwami: Białorusią, Kazachstanem, Kirgistanem oraz Armenią wspólnotę, którą nazwano Euroazjatycką Unią Gospodarczą. Oczywiście nie można było zapomnieć o Rosji, którą też włączono do tej wspólnoty. Potocznie określa się ją jako alternatywę dla Unii Europejskiej.

Galeria[edytuj]

Zobacz też[edytuj]